Προς το περιεχόμενο

Βίντεο αποκαλύπτει το πρωτότυπο μίας «foldable» συσκευής της Xiaomi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xristoslet είπε

Αυτό ηθελα να πω κι εγώ, θα γρατσουνιέται... Αν το βάζαν να κλείνει και προς τα μέσα, που να το βάζεις σε τσέπες και τσάντα και να μην φοβάσαι για γρατσουνιές από κλειδιά κλπ...

Βρήκαμε καινούργιο θέμα να ασχοληθούμε.αν θα κλείνει προς τα μέσα η προς τα έξω.μεχρι τώρα είχαμε το που θα μπει η εμπροσθια κάμερα.

2 λεπτά πριν, JcD είπε

Δεν ξέρω, δεν τα έχω καλά με την Samsung τελευταία. Μετά τα δύο προβληματικά s9+ αναγκαστικά να πάρω note 9. Αίσχος! 😁

Σε καλό σου βγήκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexandros7474 είπε

Τότε πως είναι τα βάζα Κυλινδρικά ; 

Πιστεύω ότι κάτι δεν έχεις καταλάβει χαχαχαχα άλλο να είναι σε μόνιμη μορφή κυλινδρικά και άλλο να αλλάζει κάθε λίγο και λιγάκι μορφή . Γι αυτό λέω ότι είναι πλαστική οθόνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, radeon9700 είπε

Καταρχήν από αυτό που έχουμε δει για της samsung της xiaomi είναι μακράν καλύτερο. Εάν το δώσει και στην μιση τιμή κιόλας τότε ναι θα πάει άπατο της samsung όπως πάνε και τα πανάκριβα νεα iphone και πέφτει η μετοχή της apple. Ίδωμεν όταν βγούν και δούμε τι ισχύει και ότι όχι.

Και παλη ακομα και και το ΧΙαομι να είναι καλυτερο , δυσκολο να κλεισει ολοκληρη Samsung για την αποτυχια ενός κινητου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρέλανέ μας XIAOMARA!!! Ήδη έχω αρχίσει να βάζω στην άκρη λεφτά για το πρώτο αναδιπλούμενο smartphone. Ωστόσο πιστεύω ότι το πάχος θα παίξει καθοριστικό ρόλο στο αν το καταναλωτικό κοινό θα το αγκαλιάσει αμέσως. Πιστεύω πως το πρώτο αναδιπλούμενο που θα έχει αποδεκτές διαστάσεις και βάρος από το κοινό θα κάνει θραύση παρά το κόστος του. Νομίζω πως υπάρχει πολύς κόσμος που θα δώσει 2.000€ για μια τέτοια συσκευή εάν αυτή είναι απόλυτα χρηστική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Agony είπε

Και παλη ακομα και και το ΧΙαομι να είναι καλυτερο , δυσκολο να κλεισει ολοκληρη Samsung για την αποτυχια ενός κινητου. 

Σχήμα λόγου λέγεται φιλε μου :P φυσικά και δεν θα κλείσει μια εταιρία επειδή κάτι δε πήγε καλά ειδικά το μέγεθος της samsung.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, andreasece said:

Βάλτο στο 0.25 και θα καταλάβεις την κίνηση που κάνει ο αντίχειρας. Όντως σε normal speed φαίνεται λίγο περίεργο, αλλά σε slow motion είναι οκ.

Απλώς λείπουν καρέ, όπως ειπώθηκε. Μπορεί απλώς να δυσκολεύτηκε λίγο στο κλείσιμο και τα έκοψε.

Πάντως είναι το πρώτο με την μόνη αποδεκτή, κατά τη γνώμη μου, λύση στο θέμα των δύο διαφορετικών aspect ratio. Δίπλωμα στα 3. Θέμα πάχους προφανώς θα υπάρχει αλλά αυτό λύνεται με τον καιρό. Το τετράγωνο δεν αντέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτα ειναι παπαριες καμαρωτες

αν δεν βγαλει φολνταμπλ η απλ στο τριχιλιαρο ,να κοβεται στην μεση επειδη αναπνεεις απο πανω του κ να σου λεει μετα ετσι το εχουμε σχεδιασει ειναι νορμαλ αυτο

να γουσταρεις παπατζιλικι ρε αδερφε ,πλερωνεις κ γουσταιρνεις να σε διασκεδαζουν οι ανθρωπες

Επεξ/σία από what_if
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, aeljim είπε

Πάλι φαντάσματα βλέπετε μερικοί; Προσκυνήστε Xiaomi τώρα και ηρεμήστε.

 Μια χαρα η Xiaomi,τη παω,ειχα κινητο της....το MI MIX, κινηταρα που αν ειχε μηλο απο πισω θα τρελενε κοσμο....Μη το βλεπεις σαν fanboy λοιπον....οντως κατι τρεχει με το βιντεο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι θεωρουσα οτι θα πεταχτει στον κουβα αυτη η τεχνολογια οπως οι curved οθονες των κινητων και το 3d αλλα αυτο της xiaomi ειναι το μονο που εχω δει και εχει πρακτικοτητα και καλαισθησια αν και στο βαθυ σκοταδι. Μενει να δουμε ποσο πρακτικο μπορει να γινει σαν ταμπλετ γιατι η εκτιμηση που ειχα οτι σαν ταμπλετ θα εχανε αρκετα και ισως ενα κινητο με 6 ιντσες να ηταν καλυτερη λυση απο ενα foldable κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kekos123 είπε

 Μια χαρα η Xiaomi,τη παω,ειχα κινητο της....το MI MIX, κινηταρα που αν ειχε μηλο απο πισω θα τρελενε κοσμο....Μη το βλεπεις σαν fanboy λοιπον....οντως κατι τρεχει με το βιντεο....

Δεν γίνεται αυτό. Αφού είμαι fanboy! Το βίντεο όμως μια χαρά μου φάνηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου θυμίζει όπως τα ταμπλετ-κινητά χρησιμοποιούσαν στο West World!

Πλάκα, πλάκα φοβερό και θα ήθελα να το δοκιμάσω από σιαόμι που ξέρει τι σημαίνει καλή τιμή και ωραία συσκευή. Το θέμα είναι πότε θα βγουν στην αγορά και τι προβλήματα θα έχουν οι πρώτες συσκευές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχα ο όντως κάτι γίνεται στο δεύτερο κλείσιμο!!!ΑΆμαεείναιννα κάνεις κάτι κάντο καλά ρε γαμωτο!!! Πάντως και fake να είναι δεν θα μπορούσα να σκεφτώ καλύτερη υλοποίηση για foldable!

 

Απλά θα το πάρω!!!! Όταν βγει...

Επεξ/σία από pW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω δεν υπαρχει κατι μεμπτο, στην αρχη το σπρωχνει με τον αντιχειρα και μετα τον περναει απο πανω και συνεχιζει με τα δαχτυλα το κλεισιμο απο οτι καταλαβαινω, ειναι λιγο choppy ομως λειπουν καποια frame. Ωραιο concept ομως αν ισχυει που πιστευω οτι ισχυει θα δουμε ωραια πραγματα. Το παχος θα ειναι ενα θεμα βεβαια οπως και η διαρκεια της μπαταριας. Αναμενουμε επισημη παρουσιαση στο 2019!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην ιδια τιμη και στιγμή  υπάρχει κανονικο μη αναδιπλουμενο smartphone που προσφέρει αυτονομια 3 μερες με ολα ανοιχτα και παρακολούθηση βιντεο με 4g θα επιλέξω την αυτονομία εναντι του gadget. 

Οσα ταμπλετ εχω σκονίζονται στα συρτάρια. 

Με βολευουν συσκευες που μπορώ να κρατάω με το ένα χέρι ανετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...