Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
pgavalito

Αποταμίευση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

Ακολουθώντας την τακτική πολλών συμφορουμιτών για βοήθεια σε διάφορα polls, θα παρακαλούσα για 15-20 δευτερόλεπτα από τον χρόνο σας για να δώσετε το ανώνυμο -αλλά σημαντικό- feedback σας στο παρακάτω:

https://www.surveymonkey.com/r/X3MCSGZ

Αφορά στην αποταμίευση και το διαθέσιμο ποσό που έχουμε στην άκρη, που έχουμε μαζέψει, που φυλάμε για κάποια δύσκολη στιγμή.

Ιδανικά χρειαζόμαστε απάντηση από άτομα ηλικίας 28 - 38, καθώς αποτελούν τον πυρήνα της άσκησής μας.

Δεν είμαι εφοριακός, GSIS, ΑΑΔΕ κτλ.

Είμαι ομιλητής/εισηγητής σε κάποιες start ups και το συγκεκριμένο θέμα είναι κάτι με το οποίο καταπιανόμαστε συνεχώς από διάφορες πλευρές.

Σας ευχαριστώ!

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άγνωστη λέξη όπως το καλοριφέρ.

Συμμετείχα παρ'αυτα , μετά από αναζήτηση σε λεξικό.

Επεξ/σία από opera
  • Like 2
  • Haha 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
8 λεπτά πριν, opera είπε

Συμμετείχα παρ'αυτα , μετά από αναζήτηση σε λεξικό.

Σε ευχαριστώ πολύ!

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ προσωπικά, ενώ προσπαθώ συστηματικά, δεν μπορώ να καταφέρω κάτι σημαντικό. Το ίδιο και πολλοί συνάδελφοί μου, ειδικότερα κοντά στα 35 με 1 ή 2 παιδιά.

Ναι, με αγχώνει αλλά από την άλλη είναι αρκετά τα έξοδα και κάποια -δυστυχώς- ανελαστικά.

Δε ξέρω αν υπάρχει σωτηρία :)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειλικρινά έχω βαρεθεί να ακούω από φίλους και γνωστούς το: "δεν έχω μια και δεν έχω μια, δε μένει τίποτα στην άκρη" και παρόλο αυτά αποδεικνύεται με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ότι όλο και κάτι υπάρχει και σε πολλές περιπτώσεις όχι απλά υπάρχει....

Όπως και στην πολιτική, πριν τις εκλογές όποιον και να ρωτούσες υποστήριζε συγκεκριμένο πολιτικό και τώρα οι ίδιοι σου λένε.. ε με αυτόν που ψηφίσατε καλά να πάθετε.

Όλοι στην κλάψα, δε θα βγει άκρη

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να αποταμιεύσει κάποιος θα πρέπει να καταλάβει την διαφορά ανάμεσα στο "ταπί" και τον "φτωχό". Ειναι κακό να είσαι το πρώτο σε αντίθεση με το δεύτερο. 

Επεξ/σία από flienky
  • Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή.

Το παρόν μπορεί να κλειδωθεί.

Και συμφωνώ ότι με την κλάψα δεν βγαίνει τίποτα - κοιτάζουμε μπροστά, ευχόμαστε για την ψυχική και σωματική υγεία μας και παλεύουμε για το καλύτερο!

Καλημέρα!

Επεξ/σία από pgavalito

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.