Προς το περιεχόμενο

Macbook 17 2011


georgemvg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση: χάλασε το λαπτοπ μου μετά απο 12 χρόνια. Ήταν 17” ο μακαρίτης. Εφαρμογές γραφείου, παιχνίδια καθόλου. Είχα μια εμπειρία πρόσφατα με macbook. Οπότε σκέφτηκα το macbook 17. Τα macbook 15 της περιόδου εκείνης βγάζανε πρόβλημα στο gpu. 

Ίσχυει το ίδιο και για τα 17αρια;

Γενικά ψάχνω καλής ποιότητας μηχάνημα, όπως ήταν και το δικό μου. Δεν θα ήθελα να αγοράσω 17αρι καινούριο με 500€ και tn panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgemvg είπε

Ερώτηση: χάλασε το λαπτοπ μου μετά απο 12 χρόνια. Ήταν 17” ο μακαρίτης. Εφαρμογές γραφείου, παιχνίδια καθόλου. Είχα μια εμπειρία πρόσφατα με macbook. Οπότε σκέφτηκα το macbook 17. Τα macbook 15 της περιόδου εκείνης βγάζανε πρόβλημα στο gpu. 

Ίσχυει το ίδιο και για τα 17αρια;

Γενικά ψάχνω καλής ποιότητας μηχάνημα, όπως ήταν και το δικό μου. Δεν θα ήθελα να αγοράσω 17αρι καινούριο με 500€ και tn panel.

τι κάνει δηλαδή; δεν ανοίγει καθόλου; πως ξέρεις είναι η καρτα γραφικών; στα μοντελα του 2011 ισχύει αυτο με τη προβληματική gpu αλλά υπάρχει workaround.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, georgemvg είπε

Δεν εχει ο δικος μου προβλημα με την καρτα. Ρωταω για μεταχειρισμενο macbook 17 2011.

α, κατάλαβα λάθος.

Ναι, έχουν θέμα με τη gpu οπότε θέλει προσοχή αν πάρεις μεταχειρισμένο. Από την άλλη, τα retina 15 είναι σαν να έχεις παλιό 17-αρί (τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ λόγω high resolution).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...