Προς το περιεχόμενο

Το Aquaman έγινε η εμπορικότερη ταινία όλων των εποχών στην ιστορία του DCEU


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια εφε? Που στις σκηνες μεσα στην θαλασσα, απλα εβαλαν ηλιαχτιδες μεσα στο νερο για να φανει οτι οντως ειναι μεσα στην θαλασσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, valkon said:

Είναι κανένας άλλος πάρα πολύ απογοητευμένος με το πως χειρίζονται την DC κινηματογραφικά; Μιλάμε για τις πιο αναγνωρίσιμες pop culture φιγούρες. Οι ταινίες της DC θα έπρεπε να είναι φεστιβάλ, γιορτή, να γίνεται πανικός και όχι απλά μια ταινία με ήρωες. Το τι lore υπάρχει, το πόσες συγκινήσεις έχουν προσφέρει στα comics...πραγματικά δεν μπορώ να το δεχτώ ότι το λούσανε τόσο. Η ταινία Justice League θα έπρεπε να είναι νούμερο 1 σε έσοδα,και αντ αυτού όλοι γελάνε με την DC. Τι να πω...να ξεκινήσουμε από τα βασικά; Δώσε Batman Year One. Θα σου πει κανείς τίποτα; Πιάσε τους Lanterns που έχουν ΤΟ υλικό. Φαντάζεστε ταινία Green Lantern Emerald Twilight; Πως το λούσανε τόσο στην WB δεν μπορώ να το χωνέψω με τίποτα. 

Ναι ρε φιλε ισχυει. Εχει να κανει με τον σκηνοθετη σιγουρα. Ο Nolan με τον Μπατμαν εκανε παπαδες. Αλλα πιστευω το μεγαλυτερο φταιξιμο το εχει το αγοραστικο κοινο. Αν ο κοσμος καθεται και πορωνεται με το μετριο για ποιο λογο να δωσουνε τα παραπανω εκατομμυρια για ενα καλυτερο σκηνοθετη η ενα καλυτερο writer η ενα καλυτερο ηθοποιο? Αυτο ισχυει γενικα για ολα τα blockbuster των τελευταιων χρονων. (με εξαιρεσεις οπως πχ madmax fury road που ο miller εκανε παπαδες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το χιούμορ που κάνουμε, εγώ εντοπίζω στο character building το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ταινία αυτή (και σε άλλες, όπως το Wonder Woman, το Black Panther) και ίσως εξίσου με εκνευρίζει και αυτό το "relatable" της υπόθεσης.

Τί εννοώ. Αν ο Aquaman είναι μάγκας, αυτό να έρθει οργανικά από την ιστορία, να το κερδίσει μετις πράξεις του. Όχι με τα αστειάκια που του έγραψε ο σκηνοθέτης. Να κερδίσει ο ήρωaς την συμπάθεια μου, όχι να την επιβάλλει ο σκηνοθέτης κάνοντας χαζούς και αδιάφορους όλους τους υπόλοιπους. Επίσης, τα αστειάκια ήταν ένα γενικό cringefest (τύπου "what are those?" στο Black Panther). 

Ο ήρωας, οφείλει να είναι ήρωας και η ιστορία του πρέπει να είναι έπος. Γι'αυτό και μου έχει αρέσει ας πούμε ένας "ξενέρωτος" (έτσι τον νόμιζα) ήρωας όπως ο Captain America και μ'άρεσαν οι ταινίες του. Γι'αυτό και ήταν αυτό που ήταν τα Batman του Nolan. Πολλά από τα υπόλοιπα κινούνται στα όρια του Hancock

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειστε ολοι ασχετοι..μια χαρα ταινια ηταν...το ειδα σε imax και επαθα πλακα...(οπως και όλοι στην παρεα που πηγαμε)...αν δε σας αρεσουν οι επ.φαντασιας πατε δεστε καμια " αληθινη ιστορια" τερμα βαρετη κτλ και μην κραζετε ταινιες που δεν σας αρεσουν σαν ειδος

Επεξ/σία από tzimogiannis111111
ορθογραφικά λάθη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Abudi said:

Πέρα από το χιούμορ που κάνουμε, εγώ εντοπίζω στο character building το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ταινία αυτή (και σε άλλες, όπως το Wonder Woman, το Black Panther) και ίσως εξίσου με εκνευρίζει και αυτό το "relatable" της υπόθεσης.

Τί εννοώ. Αν ο Aquaman είναι μάγκας, αυτό να έρθει οργανικά από την ιστορία, να το κερδίσει μετις πράξεις του. Όχι με τα αστειάκια που του έγραψε ο σκηνοθέτης. Να κερδίσει ο ήρωaς την συμπάθεια μου, όχι να την επιβάλλει ο σκηνοθέτης κάνοντας χαζούς και αδιάφορους όλους τους υπόλοιπους. Επίσης, τα αστειάκια ήταν ένα γενικό cringefest (τύπου "what are those?" στο Black Panther). 

Ο ήρωας, οφείλει να είναι ήρωας και η ιστορία του πρέπει να είναι έπος. Γι'αυτό και μου έχει αρέσει ας πούμε ένας "ξενέρωτος" (έτσι τον νόμιζα) ήρωας όπως ο Captain America και μ'άρεσαν οι ταινίες του. Γι'αυτό και ήταν αυτό που ήταν τα Batman του Nolan. Πολλά από τα υπόλοιπα κινούνται στα όρια του Hancock

Οσο το κοινο γελαει με αυτα τα αστειακια θα συνεχιζουν να τα χωνουν. Εχω σιχαθει τη μαρβελ για αυτον ακριβως τον λογο. Εντωμεταξυ μολις ειδα το perfect blue του Satoshi kon  και παιζει να ειναι μια απο τις καλυτερες ταινιες που εχω δει. Το hollywood γενικα ειναι γτπ αν θες πιο ποιοτικες ταινιες τσεκαρε αλλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, risingsun είπε

Παντως τα 3 batman με τον κριστιαν μπειλ η τα πρωτα spiderman,βαζουν κατω τον aquasuck και τον βλακ panther.

Έτσι ακριβώς. Μέχρι και τον δίσκο με το φαγητό της Mery Jane το έπιασε στα αλήθεια ο ηθοποιός (ύστερα από 156 λήψεις) χωρίς cgi και κασκαντέρ.

Όσο για το Batman σκηνοθεταρα βέβαια στο 2  ως τζόκερ έδωσε ρέστα ο μακαρίτης, αφού βέβαια είχε παθιαστει με τον ρόλο και τον απογειώσε. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι άνθρωπος δημοκράτης και σέβομαι τις απόψεις όλων.. Σε όσους δεν άρεσε δε θα πω κάτι.. Μόνο να σας φάει το κρακεν

Με αγάπη..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...