Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινούριου Renault Kadjar


Kavamarou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο κινητηρα ολα τα renault ειναι αλεξισφαιρα..Περαν εμφανισης,χωρων, παθητικης ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας ολα τα αλλα ειναι αρνητικα...Χαζες βλαβες που ακομα και η ιδια η renault δυσκολευεται να εντοπισει,χαλια ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα,μεταπωλητικη αξια κακη,ακριβες βλαβες-επισκευες γιατι ολα ειναι τουρλουμπουκι μεσα στην μηχανη οποτε εξτρα λεφτα στον μαστορα(αν δεχτει να το φτιαξει)....Αποψη μου ειναι να το αποφυγεις αν μπορεις και να παρεις οτιδηποτε αλλο...Βεβαια αν θελεις να ακολουθησεις το αστρο σου παρτο,μιας κ η αποψη μου ειναι απο megane2 και να το εχουν βελτιωσει απο τοτε αλλα δεν ειμαι κ πολυ αισιοδοξος με αυτα που εχω δει..

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, stefan123 είπε

Απο κινητηρα ολα τα renault ειναι αλεξισφαιρα..Περαν εμφανισης,χωρων, παθητικης ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας ολα τα αλλα ειναι αρνητικα...Χαζες βλαβες που ακομα και η ιδια η renault δυσκολευεται να εντοπισει,χαλια ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα,μεταπωλητικη αξια κακη,ακριβες βλαβες-επισκευες γιατι ολα ειναι τουρλουμπουκι μεσα στην μηχανη οποτε εξτρα λεφτα στον μαστορα(αν δεχτει να το φτιαξει)....Αποψη μου ειναι να το αποφυγεις αν μπορεις και να παρεις οτιδηποτε αλλο...Βεβαια αν θελεις να ακολουθησεις το αστρο σου παρτο,μιας κ η αποψη μου ειναι απο megane2 και να το εχουν βελτιωσει απο τοτε αλλα δεν ειμαι κ πολυ αισιοδοξος με αυτα που εχω δει..

Ποια είναι η διαφορά του diesel κινητήρα της Renault σε σχέση με τους diesel της opel η της Mercedes η της Peugeot πχ ; 

Και τον κάνει τόσο καλο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν εκανα συγκριση με τους αλλους κινητηρες,μπορει να ειναι εξισου καλοι η ακομα καλυτεροι,δεν το γνωριζω..Απλα το μονο που δεν με ενοχλησε ηταν αυτο...Ολα τα αλλα μου εσπασαν τα νευρα..Απο κλειδαριες,λαμπες,μιζες, τριξιματα,γρυλους παραθυρων κοκ μονο αυτο δεν εκανε κιχ...Λαδια,φιλτρα μπουζι και τελος..Γιαυτο ειπα αλεξισφαιρος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Είχες Renault ;

Ποια αυτοκίνητα είχες και ποιο θεωρείς το καλύτερο ;

ειπα οτι ουτε στον χειροτερο εχθρο μου ρενο

οι φιλοι μου που ειχαν ξερουν

ειχα seat τωρα skoda και toyota

 

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefan123 είπε

Απο κινητηρα ολα τα renault ειναι αλεξισφαιρα..Περαν εμφανισης,χωρων, παθητικης ασφαλειας και οδηγικης συμπεριφορας ολα τα αλλα ειναι αρνητικα...Χαζες βλαβες που ακομα και η ιδια η renault δυσκολευεται να εντοπισει,χαλια ηλεκτρικα-ηλεκτρονικα,μεταπωλητικη αξια κακη,ακριβες βλαβες-επισκευες γιατι ολα ειναι τουρλουμπουκι μεσα στην μηχανη οποτε εξτρα λεφτα στον μαστορα(αν δεχτει να το φτιαξει)....Αποψη μου ειναι να το αποφυγεις αν μπορεις και να παρεις οτιδηποτε αλλο...Βεβαια αν θελεις να ακολουθησεις το αστρο σου παρτο,μιας κ η αποψη μου ειναι απο megane2 και να το εχουν βελτιωσει απο τοτε αλλα δεν ειμαι κ πολυ αισιοδοξος με αυτα που εχω δει..

μου έχουν πει ότι το επίπεδο έχει ανέβει συγκριτικά με megane 2 - ένα από τα πιο τραγικά αυτοκίνητα ever σε θέματα ποιότητας

βέβαια το συγκεκριμένο αυτοκίνητο την έκαψε τη renault στα μάτια μου και επομένως αδυνατώ να τη συστήσω πουθενά και αποκλείεται να την προτιμήσω ξανά

και επειδή υπάρχουν πολλοί παθόντες σαν εμένα, γιαυτό διαβάζετε σχόλια τύπου "renault ούτε στον εχθρό μου"

αν μου το έλεγαν πριν χρόνια ότι θα έλεγα χίλιες φορές καλύτερα skoda από renault θα τους έλεγα "σε κάποιο άλλο σύμπαν ίσως, σε αυτό αποκλείεται"... έλα όμως που τώρα το λέω

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Εγώ φίλε μου θα σου έλεγα να σκεφτείς σοβαρά το Hyundai. Από τα πιο αξιόπιστα αυτοκίνητα. Ο πατέρας μου, ο πεθερός μου και η γυναίκα μου που έχουν Hyundai συνεργείο δε χρειάστηκαν ποτέ, πέρα από τα προγραμματισμένα σέρβις. Εγώ πάλι που είμαι λάτρης του ιταλικού, τις επισκέψεις μου (αν και όχι τόσο συχνές) τις έχω κάνει στο συνεργείο. Επίσης τα τελευταία χρόνια τα μοντέλα της Hyundai έχουν ανέβει τρομερά και σε design.

Τα γαλλικά θα τα απέφευγα με κάθε τρόπο. Ναι, οι τελευταίες γενιές, ειδικά της Renault, είναι πανέμορφα αυτοκίνητα, αλλά τα ηλεκτρονικά/ηλεκτρολογικά τους εξακολουθούν να είναι για κλάματα. Όσοι γνωστοί και φίλοι είχαν γαλλικό, κυρίως με Citroen και Renault βλαστημούσαν την τύχη τους και όταν ήρθε η ώρα για καινούριο κανένας τους δεν ξαναπήρε και βρήκαν την υγειά τους.

Εκτός αν έχεις κολλητό ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων, οπότε πάσο... 😋

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, opcorsa είπε

hyundai θα επερνα κι εγω...

δεν ξερω απο τα ηλεκτρικα πως πανε...η αληθεια ειναι οτι ζοριζομαι να θυμηθω hyundai σε ηλεκτρολογειο... ξερει κανεις?

Αν κρίνω από τα Hyundai του δικού μου περιβάλλοντος, μάλλον δεν έχει να φοβάται κανείς κάτι τέτοιο. Αλλά και μάστορες, που τυχαίνει να γνωρίζω, τα έχουν σε μεγάλη εκτίμηση μαζί με Toyota και Honda, σε ό,τι αφορά την αξιοπιστία γενικά.

Επεξ/σία από GiorgosT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O μπαμπης απο τα ανω δριμικλανα λεει οτι τα ρενω δεν ειναι καλα επειδη ο φιλος του ο σουλης ειχε προβλημα με κλιο. Ημαρτον 2019 εχουμε

Φιλε θα ακουσεις απειρες μπουρδες στο ιντερνετ. Μιλαμε για γελωτες, 400.000 χιλιομετρα εχω σε ρενω λαγκουνα 2000 μοντελο,αψογοτατο. Γελαω οποτε μπαινω σε χιουνται και νισαν αντιστοιχης χρονολογιας. Σας παρακαλω πολυ. 

Επειδη ακριβως εχουμε 2019 και εποχη παγκοσμοιοποιησης διαφορες μεγαλες δεν υπαρχουν πλεον. Ακομα και τα χιουνται που γραφω πριν οτι γελουσα με τα μοντελα τους το 2000, τωρα ειναι αξιοπρεπεστατα. Δες τι σου αρεσει πρωτον και κυριοτερο. τι προσφορες θα παρεις και επισης σημαντικο τι εγγυηση θα παρεις. Πλεον ολα τα αυτοκινητα μικρες διαφορες εχουν μεταξυ τους μιλωντας για αξιοπιστια

  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, GiorgosT είπε

Αν κρίνω από τα Hyundai του δικού μου περιβάλλοντος, μάλλον δεν έχει να φοβάται κανείς κάτι τέτοιο. Αλλά και μάστορες, που τυχαίνει να γνωρίζω, τα έχουν σε μεγάλη εκτίμηση μαζί με Toyota και Honda, σε ό,τι αφορά την αξιοπιστία γενικά.

εχει τυχει να παω σε ηλεκτρολογειο για το skoda και το opel Μου

οχι τιποτα ιδιαιτερο But still

δεν ειδα ποτε hyundai-kia

δεν νομιζω οτι κανουν κατι πολυ καλυτερα απο τα ευρωπαικα γκρουπ αλλα γιατι δεν ειδα καποιο κορεατικο...

ακομα και στα επαγγελματικα μονο ευρωπαικα εβλεπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NickTG είπε

Εννοείται πως το Captur είναι αντικειμενικά καλύτερο αυτοκίνητο από το i10 που έχεις τώρα. 

Αντικειμενικά μπορείς να το πεις αυτό. Αλλά να σου πω την αλήθεια για μέσα την πολη που το θέλω (όχι εγώ  έχω σκούτερ και μηχανή αλλά η γυναίκα ) προτιμώ το i10 αυτόματο. . Για τον σκοπό του το μικρό είναι πολύ καλύτερο. Έχω το μικρό για την γυναίκα και το παιδί και εγώ την βγάζω με τα μηχανάκια. Τι να το κάνω μεγαλύτερο. Δεν το χρειαζομε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, mp123 είπε

Αντικειμενικά μπορείς να το πεις αυτό. Αλλά να σου πω την αλήθεια για μέσα την πολη που το θέλω (όχι εγώ  έχω σκούτερ και μηχανή αλλά η γυναίκα ) προτιμώ το i10 αυτόματο. . Για τον σκοπό του το μικρό είναι πολύ καλύτερο. Έχω το μικρό για την γυναίκα και το παιδί και εγώ την βγάζω με τα μηχανάκια. Τι να το κάνω μεγαλύτερο. Δεν το χρειαζομε. 

ο αλλος συγκρινει ενα σαντουιτς με ενα πυρηνικο υποβρυχιο και καθεσαι εσυ και του απαντας σοβαρα τυπε

🐍🍆🤠

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε katz, όταν ΟΛΟΙ όσοι γνωρίζω και είχανε γαλλικό αυτοκίνητο τρέχανε κάθε τρεις και λίγο στον ηλεκτρολόγο, ενώ αντίστοιχα με κορεάτικα και ιαπωνικά δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα, δεν μπορώ να το θεωρήσω τυχαίο. Τυχαίο θα ήταν να μην τους βγάλουν κάτι.

Ως προς το ότι οι διαφορές δεν είναι πια τόσο έντονες, έχεις δίκιο και συμφωνώ απόλυτα. Πλέον το ίδιο ανταλλακτικό/μοτέρ μπορεί να το φοράνε ταυτόχρονα δεκάδες μοντέλα, για λόγους μεγιστοποίησης του κέρδους από τους κατασκευαστές. Όμως σίγουρα δεν είναι όλα τα αυτοκίνητα ίδια.

Π.χ. το C4 γνωστού μου, που το οδήγησα πολλές φορές, έκανε απίστευτα άνετες διαδρομές λόγω αναρτήσεων και στησίματος (έχει παράδοση η Citroen σε αυτό) αλλά, τα ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά του ήταν ένα χάλι απίστευτο. Το πορτ μπαγκάζ ξεκλείδωνε και άνοιγε μόνο του όποτε ήθελε, το παράθυρο του οδηγού κατέβαινε έτσι επειδή γούσταρε και φυσικά το cruise control και το speed limiter δεν δούλευαν ποτέ. 3 χρόνων αυτοκίνητο... Αντίστοιχα φίλος με 407 είχε χοντρά θέματα με παράθυρα που δεν άνοιγαν, υαλοκαθαριστήρες που δούλευαν όποτε ήθελαν και πολλά τέτοια καλά. Αλλά ας αφήσουμε τις προσωπικές εμπειρίες, γιατί μπορούμε να γράψουμε σεντόνια ολόκληρα για προβληματικά γαλλικά.

Προφανώς αυτό δεν σημαίνει ότι ένα αυτοκίνητο θα βγάλει πρόβλημα ντε και καλά, όμως οι στατιστικές βγαίνουν από την συχνότητα με την οποία αυτά τα προβλήματα εμφανίζονται. Και όταν εμφανίζονται συχνά, καλό είναι να προσέχουμε.

Ειδικά για το Kadjar έχουν αναφερθεί προβλήματα στα ηλεκτρολογικά του. Δεν ξέρω τι λέει ο Μπάμπης πάνω σ' αυτό...

Ας διαλέξει ο άνθρωπος όποιο του αρέσει περισσότερο και μακάρι να του βγει καλό και να το ευχαριστηθεί.

 

Πάντα φιλικά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, opcorsa είπε

ο αλλος συγκρινει ενα σαντουιτς με ενα πυρηνικο υποβρυχιο και καθεσαι εσυ και του απαντας σοβαρα τυπε

🐍🍆🤠

Έλα σε κουβέντα να βρισκόμαστε. 

Απλώς ακούω ρενω και τρελένομε. Μου έχει μείνει ψυχολογικό τραύμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...