Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για το Redmi Note 7 που έχει κάμερα 48MP και… παλαβή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, azuli είπε

παρολο που ειναι περσινο το mimix2 ειναι νεοτερης τεχνολογιας απο αυτα τα 2.Και στα νανομετρα και στην ταχυτητα του storage.Ο 835 ειναι στα 7nm και ο 660 στα 10nm.To mimix2 εχει ufs storage και τα αλλα 2 emmc.

Μιλαμε για τρελα πιο γρηγορο storage και σημαντικα πιο χαμηλη καταναλωση ρευματος λογω 7nm που σημαινει και λιγοτερες πιθανοτητες throttle λογω θερμοκρασιας.

Δεν ισχυει οποτε οτι οταν βγει ενα κινητο μετα απο ενα αλλο ειναι νεοτερης τεχνολογιας το δευτερο.Γι αυτο αλλωστε και οι χαμηλες τιμες που τα δινουν.

δεν αντιλεγω σε κανενα απο οσα γραφει!απλα κοιτω ελαφρως και το Hype του νεου κινητου!εαν με πιανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, darksoul93 είπε

Μεχρι να δουμε πραγματικα sample της καμερας κρατατε μικρο καλαθι, το εχουμε ξανα δει το εργο με τα πολλα mpx (mi note2 κλπ).

Συμφωνώ μαζί σου αλλά απ' όλα αυτά που έχει στα 130€ λες να κολλήσει κάποιος στην κάμερα?ο ανταγωνισμός στα 130€ είναι υποδεέστερος σε ολα

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, spk81 said:

δεν αντιλεγω σε κανενα απο οσα γραφει!απλα κοιτω ελαφρως και το Hype του νεου κινητου!εαν με πιανεις

σε πιανω,και μενα θα μου γυαλιζε αν την εψαχνα τωρα για τηλεφωνο!

Αφου μολις βγηκαν τα specs σημερα το εκανα καπακι vs με το mimix2 να δω τι παιζει! (μαλλον καταλαβες ποιο κινητο εχω!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, azuli είπε

σε πιανω,και μενα θα μου γυαλιζε αν την εψαχνα τωρα για τηλεφωνο!

Αφου μολις βγηκαν τα specs σημερα το εκανα καπακι vs με το mimix2 να δω τι παιζει! (μαλλον καταλαβες ποιο κινητο εχω!)

 χαχαχαχαχαχα...το εχει ενα φιλαρακι αυτο  το τηλ και ειναι κατα ενθουσιασμενος!!!εαν δεν εβγαινε το 7 ημουν σε mi8 lite και  se mimix2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδα η Infoquest θα το φερει λογικα στα 250περιπου ευρω(πιθανως την εκδοση 4/64)και ενα αλλο παρομοιο κινητο που βλεπω αυτη την στιγμη το Nokia 7 plus κοστιζει αναλογα.

Αρα που ειναι ακριβως η παλαβη τιμη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσούζουν τα κινητά της Xiaomi και αυτό ενοχλεί πολλούς, με μόλις 200 ευρώ παίρνεις συσκευές που σε άλλες εταιρείες έχουν 250-300 ευρώ. Και δεν τους χάλασε καθόλου που τους έχεις διαλύσει εντελώς στα 3 τελευταία χρόνια .. 

Ο μπαμπάς σας στην low-mid range κατηγορία.

Άντε γιατί τόσα χρόνια πληρώνουμε μόνο brands και λέμε και ευχαριστώ.

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

Ελλαδα η Infoquest θα το φερει λογικα στα 250περιπου ευρω(πιθανως την εκδοση 4/64)και ενα αλλο παρομοιο κινητο που βλεπω αυτη την στιγμη το Nokia 7 plus κοστιζει αναλογα.

Αρα που ειναι ακριβως η παλαβη τιμη?

το ενα ειναι xiaomi και το αλλο ''nokia''

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, beef.techie είπε

Παραείναι φτηνό, κάποιο λάκκο θα έχει η φάβα... SAR ξέρουμε;

 

Θα εχει κανα 1.4 με 1.6 W/kg στο κεφαλι ξερω γω .. 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ δυνατο φαινεται με καλη τιμη.. Τα mp της καμερας ουτε εμενα μου λενε κτ.. Το iphone 5s που ειχα, με τα 8 mp, εβαζε κατω οτι κινητο εχω παρει με 12+ mp sp far.. Πολυ ωραιο χρωμα το μπλε!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48mp δεν τολμούν να βάλουν ούτε σε μέγεθος aps αισθητήρα, με το στανιό σε full frame, και βάλανε σε αισθητήρα με μέγεθος σπίρτου.. Ναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...