Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για το Redmi Note 7 που έχει κάμερα 48MP και… παλαβή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ελλαδα η Infoquest θα το φερει λογικα στα 250περιπου ευρω(πιθανως την εκδοση 4/64)και ενα αλλο παρομοιο κινητο που βλεπω αυτη την στιγμη το Nokia 7 plus κοστιζει αναλογα.

Αρα που ειναι ακριβως η παλαβη τιμη?

 

Το άρθρο δεν αναφέρεται στην τιμή που θα διατεθεί στην Ελλάδα αλλά στην τιμή που θα διατεθεί στην Κίνα εξου και τα  ¥999 και όντως είναι παλαβή για τα specs που έχει.Αλλοι τόσο πουλάνε μόνο τη μπαταρια

Επεξ/σία από Istros
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, azuli είπε

να μαστε και λογικοι,σε αυτα τα λεφτα τι να σου βαζε ρε μεγαλε,855?!

Υμαρτον που λεει κι αλλος!

Και στις ναυαρχιδες τα mimix και τα mi τι θα βαζε,κβαντικο cpu?

7** εννοουσα!!προφανως οχι 8**!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

Ενας λογος παραπανω για το nokia λογω Stock android και απουσιας notch :)

για το notch δεν αντιλεγω,ουτε εγω θα επαιρνα τηλεφωνο με notch,εστω και τοσο μικρο.

Tο MIUI ειναι πολυ ανωτερο απο το stock android.Το MIUI ξεκινησε ως custom rom που απογειωνε το android,τοτε μαζι με τις cyanogenmod,πολυ πριν αρχισει να βγαζει και κινητα ως Xiaomi,και συνεχιζει να ειναι χρονια μπροστα,εχοντας features που το stock αποκτα 2 χρονια μετα και αμα.Αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση.

Το θεμα ειναι ποσο καιρο θα υποστηριζει η ''nokia'' το κινητο με updates?Γιατι η Xiaomi τα υποστηριζει γυρω στα 4 χρονια.

Τα εισαγωγικα στο ''nokia'' γιατι καμια σχεση δεν εχει η τωρινη ''nokia'' με την γνωστη Nokia.Aν δεν ειχε αγορασει το ονομα,τα κινητα της ειναι της κατηγοριας elephone.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, azuli είπε

Τα εισαγωγικα στο ''nokia'' γιατι καμια σχεση δεν εχει η τωρινη ''nokia'' με την γνωστη Nokia.Aν δεν ειχε αγορασει το ονομα,τα κινητα της ειναι της κατηγοριας elephone.

Προφανώς δεν έχεις πιάσει Nokia στα χέρια σου για να λες τέτοια... 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, stafaf είπε

Μήπως μπερδεύεσαι με τον 625;

Εκτος από τα mi8 lite και mi a2 ποια αλλά Xiaomi τον φοράνε;

Ναι ναι εχεις δίκιο εγώ μιλούσα για τον 625!Εκαναν πουλάκια τα μάτια μου μαλλον!

Επεξ/σία από Devil9697
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, azuli είπε

για το notch δεν αντιλεγω,ουτε εγω θα επαιρνα τηλεφωνο με notch,εστω και τοσο μικρο.

Tο MIUI ειναι πολυ ανωτερο απο το stock android.Το MIUI ξεκινησε ως custom rom που απογειωνε το android,τοτε μαζι με τις cyanogenmod,πολυ πριν αρχισει να βγαζει και κινητα ως Xiaomi,και συνεχιζει να ειναι χρονια μπροστα,εχοντας features που το stock αποκτα 2 χρονια μετα και αμα.Αλλα αυτο ειναι αλλη συζητηση.

Το θεμα ειναι ποσο καιρο θα υποστηριζει η ''nokia'' το κινητο με updates?Γιατι η Xiaomi τα υποστηριζει γυρω στα 4 χρονια.

Τα εισαγωγικα στο ''nokia'' γιατι καμια σχεση δεν εχει η τωρινη ''nokia'' με την γνωστη Nokia.Aν δεν ειχε αγορασει το ονομα,τα κινητα της ειναι της κατηγοριας elephone.

Οταν λεω stock android εννοω stock android.

Οχι επιπλεον εφαρμογες,απλα οι βασικες απο Google.

Αυτο επισης βοηθαει στο να δινονται και τα updates πιο γρηγορα.

Και πιστεψε με δεν αρεσει σε ολους το miui της xiaomi.

Ελπιζω με το Notch σταγονα να μην βγαλουν τελειως και το notification led.Το γυρισαν που το γυρισαν στα τελευταια Xiaomi σε λευκο απο πολυχρωμο γιατι..ετσι,ικανους τους εχω να το βγαλουν τελειως.

Τελος απο τις εικονες που ανεβηκαν και δεν αναφερεται στην ειδηση,δεν υπαρχει θυρα ακουστικων.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά... Σε λίγο θα είναι γεμάτο το miui διαφημίσεις και δεν θα μπορεί κανείς να τις κόψει. Εμένα στο note 4 μου βγάζει και μου γύρισαν τα μάτια. Κάπου διάβασα τρόπους να τις απενεργοποιησεις αλλά @@. Από εκεί θα βγάλει τα λεφτά της η εταιρεία, να είστε σίγουροι. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Redmi ξεκίνησε δυναμικά στην κατηγορία budget.Για να δούμε πως θα πάει η Xiaomi στις premium συσκευές της.Ας ελπίσουμε ότι θα κυκλοφορήσει καλύτερες συσκευές για να υπάρξει περισσότερος ανταγωνισμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Devil9697 είπε

Ναι ναι εχεις δίκιο εγώ μιλούσα για τον 625!Εκαναν πουλάκια τα μάτια μου μαλλον!

Αυτός ο 625 είναι αλήθεια ότι μας άφησε κουσούρι.

Παραλίγο να τον βάλουν και στα Δρακουλίνια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, azuli είπε

παρολο που ειναι περσινο το mimix2 ειναι νεοτερης τεχνολογιας απο αυτα τα 2.Και στα νανομετρα και στην ταχυτητα του storage.Ο 835 ειναι στα 7nm και ο 660 στα 10nm.To mimix2 εχει ufs storage και τα αλλα 2 emmc.

Μιλαμε για τρελα πιο γρηγορο storage και σημαντικα πιο χαμηλη καταναλωση ρευματος λογω 7nm που σημαινει και λιγοτερες πιθανοτητες throttle λογω θερμοκρασιας.

 

Δεν ισχυει οποτε οτι οταν βγει ενα κινητο μετα απο ενα αλλο ειναι νεοτερης τεχνολογιας το τελευταιο.Γι αυτο αλλωστε και οι χαμηλες τιμες που τα δινουν.

Ο 835 είναι στα 10nm και όχι στα 7nm. Στα υπόλοιπα συμφωνώ, το mi mix2 είναι δυνατότερη συσκευή σε όλα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, athanaso77 είπε

Προφανώς δεν έχεις πιάσει Nokia στα χέρια σου για να λες τέτοια... 

... φίλε έχω πιάσει εγώ. (6.1 γιατί αυτό έκατσε κ μου έτυχε).

  Φίλε είναι τραγικό. Οθόνη ips στα χειρότερα της, με εντελώς ξεθωριάσμενα χρώματα. Εντελώς αδύναμη κάμερα σε χαμηλό φωτισμό κ πολύ μαλακό frame αλουμινίου, γέμισε πανευκολα σημάδια περιμετρικά. 

Σε αυτό το μπάτζετ, το rdm note 5, ήταν απόλυτα τίμιο (το έχω πιάσει κ αυτό!)

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ενας λογος παραπανω για το nokia λογω Stock android και απουσιας notch :)

Σε snap 660 είναι το Νοκια 7 plus και androidone

Το αντίστοιχο xiaomi είναι το Mi A2 (snap 660 + androidone)

Τιμές Σκρούτζ:

Νokia 7 plus  €261

Xiaomi MiA2 €184

Γιατί να μπλέκεις με τη Νοκια το 2019;

επίσης και το MiA2 δεν έχει notch

 

Επεξ/σία από zygorito
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, alexis67676767 said:

Ο 835 είναι στα 10nm και όχι στα 7nm. Στα υπόλοιπα συμφωνώ, το mi mix2 είναι δυνατότερη συσκευή σε όλα. 

εχεις δικιο,ο 835 στα 10 και ο 660 στα 14.Αλλα το point μενει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zygorito είπε

Σε snap 660 είναι το Νοκια 7 plus και androidone

Το αντίστοιχο xiaomi είναι το Mi A2 (snap 660 + androidone)

Τιμές Σκρούτζ:

Νokia 7 plus  €261

Xiaomi MiA2 €184

Γιατί να μπλέκεις με τη Νοκια το 2019;

επίσης και το MiA2 δεν έχει notch

Το Mia2 δεν εχει θυρα ακουστικων και εχει πολυ μικροτερη μπαταρια.

Επισης η τιμη του Mia2 που μου λες αφορα αγορα απο σκρουτζομαγαζο=1χρονος εγγυηση Κινας.

Απο αλυσιδες το MiA2 4/64 με 2χρονια εγγυηση το βλεπω στα 329ευρω :)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...