Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για το Redmi Note 7 που έχει κάμερα 48MP και… παλαβή τιμή


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, beef.techie είπε

'Ηθελες εσύ το πρώτο σχόλιο και στο χάλασα; Σόρυ ε, δεν θα ξαναγίνει, θα ζητάω άδεια από εδώ και πέρα.
Επίσης σόρυ που τόλμησα να ρωτήσω για το SAR ενός Xiaomi, δεν ήξερα πως είναι θέμα ταμπού στην κοινότητα των σχετικών.
Γενικά σόρυ που σου χάλασα τη διάθεση.

Αλλά ξεκαβάλα λίγο και μίλα λίγο πιο ευγενικά, δεν θα πάθεις τίποτα.

Φιλε γιατι αναφερεις το SAR?Τα iphone ξερεις πχ τι SAR εχουν και κοστιζουν μια περιουσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giodoul είπε

Φιλε γιατι αναφερεις το SAR?Τα iphone ξερεις πχ τι SAR εχουν και κοστιζουν μια περιουσια?

Αναφερει το Sar γιατι τα Xiaomi φημιζονται για το υψηλο Sar που εχουν.

Και για να σε προλαβω μερικα μοντελα Xiaomi ξεπερνανε κατα πολυ το Sar των Iphone.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fulgore είπε

Αναφερει το Sar γιατι τα Xiaomi φημιζονται για το υψηλο Sar που εχουν.

Και για να σε προλαβω μερικα μοντελα Xiaomi ξεπερνανε κατα πολυ το Sar των Iphone.

Φιλε μου εχω δει πινακες με τα SAR που δινουν οι εταιρειες λογικα και δεν ειδα κατι εξωπραγματικο στα XIAOMI.Αντιθετως,συγκριτικά με τα iphone πχ που τα αναφερω λογω πολυ υψηλης τιμης,εχουν υψηλο SAR ολα τα μοντελα τους.Βεβαια η συγκριση δεν ειναι δικαιη 100% γιατι η μια εταιρεια εχει 5 πχ μοντελα (Apple) και η XIAOMI 155!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giodoul είπε

Φιλε μου εχω δει πινακες με τα SAR που δινουν οι εταιρειες λογικα και δεν ειδα κατι εξωπραγματικο στα XIAOMI.Αντιθετως,συγκριτικά με τα iphone πχ που τα αναφερω λογω πολυ υψηλης τιμης,εχουν υψηλο SAR ολα τα μοντελα τους.Βεβαια η συγκριση δεν ειναι δικαιη 100% γιατι η μια εταιρεια εχει 5 πχ μοντελα (Apple) και η XIAOMI 155!

Ο συμφορουμιτης δεν συγκρινε πουθενα Sar iphone με xiaomi,εσυ την εκανες μονος σου αυτη την συγκριση.

Περαν τουτου μια απλη ερωτηση εκανε για το Sar και τον φαγατε χωρις λογο ελεος.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ο συμφορουμιτης δεν συγκρινε πουθενα Sar iphone με xiaomi,εσυ την εκανες μονος σου αυτη την συγκριση.

Περαν τουτου μια απλη ερωτηση εκανε για το Sar και τον φαγατε χωρις λογο ελεος.

Δεν φαγαμε κανεναν,ισα ισα κουβεντα κανουμε και γιαυτο υπαρχει το φορουμ με πολιτισμενο τροπο και επιχειρηματα παντα,να λεμε την αποψη μας!Δεν εξεταζω ποιος εχει δικιο.Λεει κατι,λεω κατι.

Επεξ/σία από giodoul
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κινητά αλλά πλέον τα έχει και η κουτσή Μαίρη. Βγάζουν όλοι πάνω στο τραπέζι τα ξαομιά σε σημείο που ο ένας παίρνει του άλλου κατά λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, beef.techie είπε

'Ηθελες εσύ το πρώτο σχόλιο και στο χάλασα; Σόρυ ε, δεν θα ξαναγίνει, θα ζητάω άδεια από εδώ και πέρα.
Επίσης σόρυ που τόλμησα να ρωτήσω για το SAR ενός Xiaomi, δεν ήξερα πως είναι θέμα ταμπού στην κοινότητα των σχετικών.
Γενικά σόρυ που σου χάλασα τη διάθεση.

Αλλά ξεκαβάλα λίγο και μίλα λίγο πιο ευγενικά, δεν θα πάθεις τίποτα.

Λες πολλά  χωρίς ουσία και νόημα.

Μπήκες εσυ ο έξυπνος να γράψεις και πρώτο ποστ οτι κάποιον λάκο έχει η φάβα . Μάθε λοιπών οτι κανέναν λάκο δεν είχε η φάβα σε κανένα Xiaomi .

Επίσης αν σε ενδιαφέρει το κινητό περίμενε να βγει στην αγορά και μετέπειτα θα πληροφορηθείς για το sar απο site που γράφουν τα χαρακτηριστικά του κάθε κινητού αναλυτικά.

 

Το λοιπών το ποστ σου μοιάζει πιο πολύ για τρολάρισμα.

Πες μας αν θέλεις τι κινητό έχεις και αν είχες ποτέ xiaomi .

 

Τέλος δεν ημουν πουθενά αγενής . Οπότε εσυ ξεκαβάλα απο την δήθεν ευγένεια σου,δεν θα πάθεις τίποτα.   

Επεξ/σία από panoskatos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoskatos είπε

Λες πολλά  χωρίς ουσία και νόημα.

Μπήκες εσυ ο έξυπνος να γράψεις και πρώτο ποστ οτι κάποιον λάκο έχει η φάβα . Μάθε λοιπών οτι κανέναν λάκο δεν είχε η φάβα σε κανένα Xiaomi .

Επίσης αν σε ενδιαφέρει το κινητό περίμενε να βγει στην αγορά και μετέπειτα θα πληροφορηθείς για το sar απο site που γράφουν τα χαρακτηριστικά του κάθε κινητού αναλυτικά.

 Το λοιπών το ποστ σου μοιάζει πιο πολύ για τρολάρισμα.

Πες μας αν θέλεις τι κινητό έχεις και αν είχες ποτέ xiaomi .

Τέλος δεν ημουν πουθενά αγενής . Οπότε εσυ ξεκαβάλα απο την δήθεν ευγένεια σου,δεν θα πάθεις τίποτα.   

Είδα ένα άρθρο και έγραψα τη σκέψη μου, δεν πρόσεξα αν είναι πρώτο ή εικοστό το σχόλιό μου.

Πρώτη φορά μου ζητάνε πιστοποιητικό φρονημάτων για μάρκες κινητών, αλλά οκ ας σου απαντήσω: είχα το RedMi Note 2 πριν η Xiaomi γίνει τόσο γνωστή στην Ελλάδα και είχα μείνει 100% ικανοποιημένος, πέρασα και από iPhone και από LG στην πορεία και σκέφτομαι σοβαρά να πάρω το RedMi Note 7 για το οποίο συζητάμε ακριβώς γιατί θεωρώ πως ως εταιρεία έχει πολύ καλό value for money.

Αυτό δεν με εμποδίζει να έχω τις απορίες μου και να τις διατυπώνω. Αν εσύ αυτό το θεωρείς τρολλάρισμα, δικό σου θέμα, δεν μπορώ ούτε ενδιαφέρομαι να στο λύσω.

Τώρα όσο για το αν ήσουν κάπου αγενής οκ, δεν αξίζει καν να σχολιάσω, όλοι ξέρουν ανάγνωση εδώ μέσα. Και πλέον δεν τίθεται θέμα ευγένειας αλλά καθαρής απαξίωσης, σιγά μην κάτσω να τσακωθώ με ένα fanboy επειδή ένιωσε πως του θίξαμε τη μάρκα του με μια ερώτηση.

Καλή συνέχεια, από εμένα έληξε το θέμα, δεν ασχολούμαι άλλο μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλα νέα(στα του κινητού)βλέπουμε να έχει αδιαβροχοποίηση https://gr.gizchina.com/2019/01/12/redmi-note-7-adiabroxo/ , ανταγωνιστική κάμερα https://gr.gizchina.com/2019/01/12/xiaomi-redmi-note-7-excellent-48mp-camera/ και να είναι ανθεκτικό στο σπάσιμο καρυδιών(στο τέλος του βίντεο).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2019 στις 9:03 ΜΜ, spk81 είπε

και τωρα περιεμνω αυτο η να παρω το mi8 lite???

Εγώ πήρα το mi 8 lite πριν από μία εβδομάδα. 

Το redmi note 7 κατ' εμέ υπερέχει σε μπαταρία, audio jack, ir blaster, μικρότερο notch και ίσως και σε κάμερα (μένει να αποδειχτεί και στην πράξη. 

Οπότε ίσως είναι καλύτερα να περιμένεις το redmi note 7.  Εγώ πάλι θα περιμένω το redmi note 7 Pro που ήδη έγινε γνωστό πως θα έχει κάμερα Sony και ανωτέρω επεξεργαστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2019 στις 2:08 ΜΜ, panoskatos είπε

Μάθε λοιπών οτι κανέναν λάκο δεν είχε η φάβα σε κανένα Xiaomi .

Συμφωνώ, ειδικά αν δεν σε ενδιαφέρουν και τόσο τα notifications και τα unread count badges...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκε κανείς στην τιμή που αναγράφουν?

Εγώ απο 230 μέχρι 300 (ανάλογα την έκδοση) το βρίσκω στις γνωστές σελίδας τις Κίνας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη το sar ενδιαφέρει πολύ κόσμο,προσωπικά κ εμένα,κ μιας οι εποχές redmi 3s που τα έκανε όλα κ με χαμηλό sar,δυστυχώς πέρασαν,ξερει κάποιος να μας πει τον δείκτη του;

Επεξ/σία από ktsolkas
Τ9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...