Προς το περιεχόμενο

Huawei Matebook 13 Laptop 8+256G/Intel core I5/2K display, 723.32€ @ Gearbest


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω χάσει κάτι; Από πότε το after sales support έχει κάποια σχέση με insurance?

Τωρα αν θεωρούε ως after sales support το να παραλάβουμε το αντικείμενο και να είναι σε καλή κατάσταση, οκ πάω πάσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ψαξει κανει μηπως υπαρχει δυνατοτητα global warranty registration οπως σε αλλες μαρκες?

(οπως πχ σε MSI notebook απο gearbest, αν θυμαμαι καλα, γινοταν, εστω και αν σου βγαζαν την πιστη αρχικα να στειλουν τιμολογιο).

Αν τυχον ισχυει, ας μας διαφωτισει.

---

(για το support του gearbest, πλεον συμφωνουμε οι περισσοτεροι, εχουν γινει απλα απαραδεκτοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, baskon είπε

Έχω χάσει κάτι; Από πότε το after sales support έχει κάποια σχέση με insurance?

After sale support χρειάζεσαι και για doa, σε περίπτωση που χαθεί το δέμα η έχει οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα. Δοκίμασε με και χωρίς insurance να δεις πόσο διαφορά έχει στην αντιμετώπιση. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο πάντα με και χωρίς insurance, απλά θα χρειαστεί να απαντήσεις 3-4 φορές παραπάνω στα support message μέχρι να σου πουν τις βλακείες τους.

Φαίνεται ότι δεν εχεις αγοράσει από εκεί κ δοκιμάσει τι παιζει για όλες τις περιπτώσεις. 👍

Είπαμε ότι είναι κακό support αλά κάποιοι το τερματίζεται. Αγοράζεις για τις χαμηλότερες τιμές εκεί. (Κάτι που δεν ισχύει φυσικά στην περίπτωση αυτού του laptop έχω πει την γνώμη μου γιατί)

@nek4d Σε προηγούμενο μοντέλο που ρώτησα της Huawei όταν μπήκε προσφορά έδιναν την china version οπότε η εγγύηση ήταν μεσα από αυτούς σύμφωνα με το gearbest. 

Επεξ/σία από Billator
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλές αγορές από εκεί και δε μου έχει κάτσει πρόβλημα. Αυτό που ξέρω είναι ότι σε περίπτωση οποιουδήποτε προβλήματος κατά την παραλαβή βγάζεις άκρη με το πειπαλ με λίγη ταλαιπωρία παραπάνω και ότι όντως οι Κινέζοι κάνουν τον Κινέζο. 

Ο καθένας κρίνει κ βλέπει τι τον βολεύει σχετικά με το insurance. 

Επεξ/σία από baskon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...