Προς το περιεχόμενο

Ενα καλο κινητο να μην κολαει


Valasia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mi A2 εγώ θα έπαιρνα αν ήμουν στη θέση σου.

Βέβαια αν όντως ήμουν στη θέση σου θα έπαιρνα το Nokia που σου είπε ο Saruman γιατί δεν νομίζω να καεί ο κόσμος για 10 ευρώ παραπάνω απ το budget σου.

Και αράχτε λίγο εσείς με τις εκθέσεις. Το τόσο το κάνετε ΤΟΣΟ. 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, vagsta είπε

Πρεπει καποιοι καποτε να καταλαβετε οτι οταν καποιος ζηταει βοηθεια και θετει καποιο οριο χρηματων, τοτε το ανωτερο οριο υπαρχει για να ΜΗΝ ξεπεραστει. Ελεος δηλαδη καθε φορα. Παντου το βλεπω. Ζηταει καποιος, που δεν ξερει απο υπολογιστες, υπολογιστη με 400 ευρω και πεταγεται ο αλλος και λεει βαλε και αυτο, πουλα αυτο, φτιαξε αυτο μονος σου και ας μην ξερεις και ανεβασε και το μπατζετ στα 550 γιατι ειναι value for money. Στα κινητα τα ιδια. Λεει μεχρι 200 ευρω, ισως 250(που σημαινει οτι ειναι ηδη υπερβαση) και πεταγεται ο saruman και και ο καθε saruman, δεν εχω κατι προσωπικο, και προτεινει κινητο στα 250 χωρις μεταφορικα-αντικαταβολη, απο μαγαζι που εχει βαθμολογια 2 αστερια με σχεδον 50 κριτικες, δηλαδη το λες και μαγαζι απατη. Για να καταληξω, λιγος σεβασμος σε αυτον που ζηταει βοηθεια δεν βλαπτει.

Εγώ έθεσα το κινητό με το ανώτατο όριο που είπε ο ts.

Τώρα αν είναι αυστηρά στα 250€ έχω δώσει ήδη απαντήσει.

Δεν νομίζω όμως τα 4€(με μεταφορικά) να είναι και το υπερβολικό πόσο.

Ας ορίσει λοιπόν το όριο ο ts πιο είναι για να δώσουμε μια απάντηση.

Το μαγαζί επειδή έχουν αγοράσει κάποια άτομα από εκεί μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει να υπάρχει κάποιο θέμα.

Και πίστεψέ με και 100 κρητικές να είχε αν είναι να σου κάτσει, θα κάτσει.

Εδώ μεγάλες αλυσίδες και είναι χειρότερες από Σκρουτζάδικα.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και εγώ θα έλεγα το Mi A2 το οποίο είναι φρέσκο και με τον προκάτοχο του να είναι απίστευτο κινητό (το έχει συγγενικό μου πρόσωπο) στην θέση σου θα το επέλεγα με κλειστά τα μάτια. Βέβαια κάπου εδώ να πω ότι δεν έχω καμία άποψη για τα νέα Nokia κινητά, έχω μείνει ακόμα στην εποχή των Lumia.

Και προς θεού στο μέλλον μακριά από αυτές τις καρα κινεζιές Meizu, ζιου ζιτσου και γενικά κινητά μπακατέλες των 100€. Με αυτά τα λεφτά απλά δεν μπορείς να αγοράσεις συσκευή και να παραπονιέσαι ότι κολλάει.  Ότι πληρώνεις παίρνεις.

Επεξ/σία από BlueBlade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@BlueBlade

Όταν ποτέ πιάσεις στα χέρια σου σωστό meizu, θα καταλάβεις πόσο ανωτέρω και ποιοτικό είναι από το Mi a2 που προτείνεις. Όταν κάτι δεν το ξέρουμε καλό είναι να μην μιλάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ότι αφορά το nokia ,οπωσδήποτε να είναι χωρίς novatec οθόνη γτ υπάρχει τεράστιο θέμα κ μάλιστα στις πιο νέες παρτίδες  https://www.reddit.com/r/Nokia7Plus/comments/9ecq8x/greenishcool_display_novatek_v07/  https://community.phones.nokia.com/discussion/7293/nokia-7-plus-lowest-minimum-brightness-too-bright

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Σε ότι αφορά το nokia ,οπωσδήποτε να είναι χωρίς novatec οθόνη γτ υπάρχει τεράστιο θέμα κ μάλιστα στις πιο νέες παρτίδες  https://www.reddit.com/r/Nokia7Plus/comments/9ecq8x/greenishcool_display_novatek_v07/  https://community.phones.nokia.com/discussion/7293/nokia-7-plus-lowest-minimum-brightness-too-bright

Αυτό όμως δεν το ξέρεις πριν την αγορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chios είπε

@BlueBlade

Όταν ποτέ πιάσεις στα χέρια σου σωστό meizu

Δυσκολάκι, και επειδή συχαίνομαι τις καρακινεζιές και γιατί δεν την ξαναπατάω με χαμηλού κόστους κινητά. Απορώ πάντως πως μπορεί το κινητό του Κινέζου με το δικό του Skin να είναι πιο ποιοτικό από το mi A2 με το Στοκ λογισμικό της google. Εκτός αν αναφέρεσαι στα πλαστικά και το μέταλλο μόνο που είναι γύρο από την συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, chios είπε

@BlueBlade

Όταν ποτέ πιάσεις στα χέρια σου σωστό meizu, θα καταλάβεις πόσο ανωτέρω και ποιοτικό είναι από το Mi a2 που προτείνεις. Όταν κάτι δεν το ξέρουμε καλό είναι να μην μιλάμε.

Εχω meizu m6 note και δεν θα το προτεινα. Μονο την εκδοση 3/16g (125-130ευρω) για καποιον που δεν χρησιμοποιει καθολου εφαρμογες και δεν τον πειραζουν τα bugs και τα κρασαρισματα. Οσο ακριβο meizu και να παρεις, το λογισμικο τα ιδια χαλια ειναι.

Επεξ/σία από vagsta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Δυσκολάκι, και επειδή συχαίνομαι τις καρακινεζιές και γιατί δεν την ξαναπατάω με χαμηλού κόστους κινητά. Απορώ πάντως πως μπορεί το κινητό του Κινέζου με το δικό του Skin να είναι πιο ποιοτικό από το mi A2 με το Στοκ λογισμικό της google. Εκτός αν αναφέρεσαι στα πλαστικά και το μέταλλο μόνο που είναι γύρο από την συσκευή.

Το θέμα είναι ότι το λογισμικό του A2 και A1 όσο στοκ και να είναι περνάει από τα χέρια της Xiaomi πριν φτάσει στα κινητά και επειδή έχω δει και τις δύο συσκευές σε φιλικά πρόσωπα, μόνο τέλειο δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vagsta είπε

Εχω meizu m6 note και δεν θα το προτεινα. Μονο την εκδοση 3/16g (125-130ευρω) για καποιον που δεν χρησιμοποιει καθολου εφαρμογες και δεν τον πειραζουν τα bugs και τα κρασαρισματα. Οσο ακριβο meizu και να παρεις, το λογισμικο τα ιδια χαλια ειναι.

Τα meizu δουλεύουν σωστά με κινεζική ρομ, το δικό μου πάει πολύ καλά χωρίς το παραμικρό bug, έχω 150.000 antuntu.

Αλλά ναι δυστυχώς όσο καλές συσκευές είναι, πολύ ανώτερες από xiaomi, τις χαντακωνει το flyme.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2019 στις 7:36 ΜΜ, Valasia είπε

Γεια σας,ψαχνω να βρω ενα κινητο να μην κολαει. Απο περιση τον Ιανουαριο αγορασα 2 κινητα ,το πρωτο ηταν το Meizu M5s(16GB) το οποιο πανω στο 6μηνο αρχισε να κολαει τρελα,το πηγα σε τεχνικο και μου ειπε πως ειχε προβλημα η μητρικη,εκανε τα κολπακια του και το τηλεφωνο συμαζευτικε παλι,μεχρι ομως να μου το επιστερεψει αναγκαστικα να αγορασω ενα καινουριο για να κανω την δουλεια μου πηρα λοιπον το Huawei Y5 2018 Dual (16GB),το κινητο απο την τριτη μερα αρχισε να κολαει τρελα....πατουσα να κανω κληση και αργουσε υπερβολικα πολυ,πατουσα το κουμπι 2 και 3 φορες για κληση και τελικα επερνε σε αλλο αριθμο.Γυρησα λοιπον στην παλια μου συσκευη την Meizu M5s αλλα παλι μου κανει τα ιδια,κλεινει και ανοιγει μονο του,δεν μου βγαζει σημα σε σημεια που παλια ειχε κ.τ.λ.
Το καλοκαιρι το κινητο λογο της δουλειας μου ειναι απαραιτητο,ψαχνω λοιπον να βρω ενα "σκυλι" μεχρι 200 ευρω ισως 250(στο skroutz καποιες φορες ειναι πιο φτηνα)Θελω να εχει καλη καμερα και καλο επεξεργαστη για να μην κολαει...
Περιμενω γνωμες,ευχαριστω.

Αν θες ένα πολύ καλό κινητό κ γρήγορο δες το meizu m6t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2019 στις 11:35 ΠΜ, vargas είπε

Σε ότι αφορά το nokia ,οπωσδήποτε να είναι χωρίς novatec οθόνη γτ υπάρχει τεράστιο θέμα κ μάλιστα στις πιο νέες παρτίδες  https://www.reddit.com/r/Nokia7Plus/comments/9ecq8x/greenishcool_display_novatek_v07/  https://community.phones.nokia.com/discussion/7293/nokia-7-plus-lowest-minimum-brightness-too-bright

Να ρωτήσω πως γίνεται να ξέρεις από πριν το πάρεις αν έχει novatec οθόνη ή όχι;; ξέρεις τον τρόπο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kp1 είπε

Να ρωτήσω πως γίνεται να ξέρεις από πριν το πάρεις αν έχει novatec οθόνη ή όχι;; ξέρεις τον τρόπο; 

Δεν γίνεται να το ξέρεις, δυστυχώς. Απ' ότι μαρτυρούν αυτοί που αγόρασαν δεν υπάρχουν διακριτικά στο κουτί συσκευασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...