Προς το περιεχόμενο

Spider-Man: Far From Home (2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Ο παπαγαλος ποιος ειναι; Δλδ ειναι κριτικοι οσοι εκαναν review στο imdb και στο rottentomatoes;

Αυτός που σου έγραψε ότι είναι κριτικοί που πληρώνονται. Μια χαρά βαθμολογία έχει για εκκίνηση, θα το δω τις επόμενες μέρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα νωρίτερα και μου άρεσε πολύ. Από τις καλύτερες μαρβελ ταινίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια. Εντάξει η πλοκή έτσι και έτσι αλλά με τις εναλλαγές που είχε σε κρατούσε όλη την ώρα. Το Credit scene μην το χάσετε στο τέλος 

Προσωπικά ένα 8/10 της το έβαζα άνετα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα, μέχρι τη μέση σκεφτόμουν ότι κάτι δεν μου κολλάει, ότι παρά είναι χαζό αυτό που βλέπω αλλά εντέλει το έσωσαν. Πολύ καλή σαν σύνολο ενώ για πρώτη ίσως φορά μου βγάζουν οι χαρακτήρες ταινιας MCU ένα cuteness, ένα ενδιαφέρον , και μιλάω για το ζευγάρι Πάρκερ - MJ. O Holland αποδεικνύεται εξαιρετική επιλογή για Spiderman τελικά.

Πολύ καλές και οι 2 credit σκηνές που αφήνουν πολλά ενδεχόμενα ανοιχτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, KilliK είπε

για πολυσυμπαν ειπανε τιποτα η μπα;

 

Spoiler

Δεν υπάρχει πολυσυμπαν, τουλάχιστον σε αυτή την ταινία 

 

Επεξ/σία από greekbusters
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, KilliK είπε

για πολυσυμπαν ειπανε τιποτα η μπα;

Spoiler

Πήγε να εισάγει βασικά και μέχρι τη μέση της ταινίας έτσι σε άφηνε να πιστεύεις αλλά στο τέλος αποδείχθηκε, για την ώρα, fake. Αλλά για να το ανέφεραν έστω κι έτσι φαντάζομαι θα το εισάγουν κάποια στιγμή

 

Επεξ/σία από sheik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ραδιόφωνο, η παραγωγός που κάνει εκπομπή "Α, και δεν σας είπα! Είδα χτες τον Spider-man! Ωραία ταινία, ο ηθοποιός μπορεί να σας ξενίσει λίγο, γιατί είναι νέος Spider-man...".

Yep, νέος που κάνει τον Spider-Man τώρα για 5η (Civil War, Homecoming, Infinity War, Endgame) ταινία...sigh...

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Η σκηνή "μα ο καπτεν πως το κάνει", όλα τα λεφτά. 

Γενικά η ταινία ήταν από τις καλύτερες που έχουν βγει. Είχε πολλές καλές σκηνές και θα πάω σίγουρα να την ξαναδώ, γτ την είδα σε 3d, πράγμα που με χάλασε πολύ γτ με ζαλιζε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις την είδα και εγω!!!

Αν παρουμε σαν δεδομενο πως ο πρωταγωνιστής σουπερ ηρωας ειναι 16,5 χρονων......δεν θα μπορουσε να ηταν σκοτεινη αλλα μια αναλαφρη εφηβικη γλυκα "χαζουλικη" θα ελεγα ταινια.

Αλλα και μια χαρα βλέπεται....και δεν θα βαρεθείτε....και δεν θα σας μεινει και αξέχαστη.

Ολα αυτα μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη η ταινια, δε βαρεθηκα λεπτο. 8/10 απο μενα 

Στις 3/7/2019 στις 10:39 ΜΜ, greekbusters είπε

Από τις καλύτερες μαρβελ ταινίες που έχω δει τα τελευταία χρόνια.

+1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, KilliK είπε

o Μysterio πως ηταν; ειναι απο τους αγαπημενους μου κακους, ελπιζω να τον πετυχανε.

Spoiler

Δεν γνωρίζω πως ήταν στα κόμικ για να σου πω, αλλά στην ταινία ήταν ένας απολυμενος πρώην εργαζόμενος του Σταρκ που ήθελε να πάρει εκδίκηση. Το γεγονός ότι από ότι κατάλαβα ασχολείται με οφθαλμαπάτες αλλά και ότι είναι Villain, εγώ δεν το γνώριζα και έτσι η ταινία με "γέλασε" και πίστεψα όντως σε ένα σημείο ότι είναι ο "νέος Iron Man". Άσε που φαντάζομαι κάποιος που γνωρίζει τον χαρακτήρα, θα ξέρει από πριν πως ότι βλέπει είναι οφθαλμαπάτη και θα καταλήξει να είναι αυτός ο villain της ταινίας. Εγώ δεν το ήξερα και έτσι η ανατροπή μου "δούλεψε". 

Παρόλα αυτά δεν κατάλαβα

Spoiler

πώς δεν κατάλαβε κανείς ότι ήταν οφθαλμαπάτες. Όπλα για κανονικές καταστροφές έβαλε μόνο στην 3η πράξη, στην Βενετία και την Πράγα, όταν τελείωσε το μακελειό, πως δεν κατάλαβε κανείς τπτ εφόσον όλα ήταν στη θέση τους; Κτίρια, γέφυρες κλπ..;

Τέλος το όλο στορι που παρουσίασε ο Mysterio περί 

Spoiler

Multiverse και elementals οκ ήταν ενδιαφέρον αλλά πώς γίνεται να μην τον κατάλαβε κανείς ότι λέει ψέματα; Υποτίθεται ότι ο fire elemental κατέστρεψε ολόκληρο την δικό του πλανήτη Γη, και στον δικό μας τον νίκησε σε 3 λεπτά. Εκεί δεν ψυλλιαστηκε κανείς τπτ; Εγώ σε εκείνη την στιγμή κατάλαβα ότι κάτι παίζει με τον Mysterio καθώς όλο αυτό μου φάνηκε πάρα πολύ χαζό σαν σενάριο και ψιλοξενερωσα, λέω δε μπορεί μας δουλεύουν. Τελικά μας δούλευε ο Mysterio.

 

Επεξ/σία από sheik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...