Προς το περιεχόμενο

Σε αυξήσεις τιμών των συνδρομητικών του πακέτων προχωράει το Netflix στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ ..

1. Αν μιλάς για το VPN ισχύει ότι βλέπεις όλο το περιεχόμενο για uk και us αν έχεις το κατάλληλο vpn που να το υποστηρίζει αυτό.

2. Όχι δεν γίνεται να δεις σε πετάει. Τι χρησιμοποιείς 1 προφίλ τι 4 είναι το ίδιο. Το netflix κόβει ταυτόχρονα πόσοι μπορούν να βλέπουν.

Πρακτικά όμως και 5 άτομα να έχουν την μεγάλη συνδρομή αποκλείεται ταυτόχρονα να μπούνε και οι 5 για να δουν netflix, εκτός και είναι άνθρωποι που έχουν ολόιδια ζωή, δουλειά και δραστηριότητες 😂

Εγώ το έχω με 5 άτομα σύνολο και είμαστε κομπλέ εδώ και 1 χρόνο, ούτε μια φορά έκοψε κάποιον για το λόγο που είπα πιο πάνω.

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν ειχα το τουρκικό netflix δεν αξιζει μια. Ουσιαστικά παλι rarbg βλεπω, ουτε το amazon με καλύπτει. Ας μην ειχα την τηλεόραση και σιγά μην εδινα για νετφλιξ και χαζομαρες

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Billator είπε

1. Αν μιλάς για το VPN ισχύει ότι βλέπεις όλο το περιεχόμενο για uk και us αν έχεις το κατάλληλο vpn που να το υποστηρίζει αυτό.

2. Όχι δεν γίνεται να δεις σε πετάει. Τι χρησιμοποιείς 1 προφίλ τι 4 είναι το ίδιο. Το netflix κόβει ταυτόχρονα πόσοι μπορούν να βλέπουν.

Πρακτικά όμως και 5 άτομα να έχουν την μεγάλη συνδρομή αποκλείεται ταυτόχρονα να μπούνε και οι 5 για να δουν netflix, εκτός και είναι άνθρωποι που έχουν ολόιδια ζωή, δουλειά και δραστηριότητες 😂

Εγώ το έχω με 5 άτομα σύνολο και είμαστε κομπλέ εδώ και 1 χρόνο, ούτε μια φορά έκοψε κάποιον για το λόγο που είπα πιο πάνω.

Εννοείς ότι δεν μπορείς να μπεις με το ίδιο προφιλ ταυτόχρονα, ακόμη και να έχεις το πακέτο των 4 ατόμων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ΠΟΤΑΚΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ είπε

Ποιος το λέει αυτό? Τα πρόσφατα δημοσιεύματα περί μπλοκάρισματος διαμοιρασμού  δεν αφορούσαν τον νόμιμο στα 2 η 4  αλλά λογαριασμούς που κάνουν shearing παράνομα επί πληρωμή. Δεν έχετε δει κάποιες αγγελίες τύπου Netflix όλο το χρόνο μόνο με 30€ κλπ.?  Η παρακολούθηση με τον ίδιο κωδικό πακέτου σε 4 tv  ταυτόχρονα είναι νόμιμη και θεμιτή καθώς και το δυνατό όπλο του Netflix και δε νομίζω Ν αλλάξει πολιτική χρόνων τώρα μάλιστα που αποκτά και ανταγωνισμό. Τώρα για την επερχόμενη αύξηση της συνδρομής, τη βρίσκω απόλυτα λογική μιας και ξεκίνησε μια νέα εποχή με παραγωγές ταινιών, με αξιόλογους συντελεστές και σκηνοθέτες,  Δεν ήταν λίγοι αυτοί που κράζανε εδώ μέσα και όχι μόνο ότι οι ταινίες του ήταν για τα σκουπίδια. Ε τώρα παρατηρώ πως το σκηνικό αλλάζει ραγδαία. Μέχρι και στα Oscar πάει το Roma, και δεν είναι μόνο αυτό.  Αν ψάξετε λίγο περισσότερο θα βρείτε εξερετικες νέες ευρωπαϊκές ταινίες  που πριν λίγους μήνες δεν υπήρχαν. Όλα αυτά ανεβάζουν το κόστος και κάπου πρέπει να μετακινηθεί πιστεύω 

Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αγαπητέ συμφορουμίτη, διότι κι εγώ μοιράζομαι το μεγάλο πακέτο με τρεις φίλους με έξοδα δια 4, οπότε συμφέρει άπειρα. Σύντομα έπεται κι αγορά LG Smart TV UHD οπότε η 50άρα VDSL που έχω σπίτι εδώ και σχεδόν τρία χρόνια επιτέλους θα αξιοποιηθεί στο έπακρο! ^_^

Επεξ/σία από rafa1919
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει, δεδομένου ότι το Tidal Hi-Fi για να έχεις τα MQA, δηλαδή Hi-Res ήχο, κοστίζει 13,99€, είναι λογικό να πάρει μια μικρή αύξηση το Netflix με 4K και Dolby Atmos. Δεν είναι δα και τραγικό. Η αγορά αυτορυθμίζεται... .

Επεξ/σία από Pleo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Thanos185 said:

Νομίζω με vpn μπορεί να σου εμφανίσει ακόμα περισσότερες σειρές και ταινίες , ακόμα και σεζόν ολόκληρες, απλά νομίζω δεν θα χεις ελληνικούς υπότιτλους!

Επειδή δεν έτυχε να το δοκιμάσω (πιο πολύ για την ιστορία ρωτάω), μπορεί το ίδιο προφίλ να παίζει ταυτόχρονα σε 3 διαφορετικές συσκευές ?( με διαφορετικά ip φυσικά) 

Έχεις το περιθώριο να τρέχουν 4 διαφορετικά sessions, ανεξαρτήτου IP. Κάποιες φορές που τρέχουμε 4 ταυτόχρονα streams, μου βγάζει το λάθος ότι και τα 4 διαθέσιμα στον λογαριασμό streams, είναι καταλημενα. 

 

Τα vpn που λειτουργούν με netflix, είναι μόνο επί πληρωμή,(αλλά εάν αντέχεις το κόστος ΛΕΕΙ χοντρά). 

Επεξ/σία από seithan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εννοείς ότι δεν μπορείς να μπεις με το ίδιο προφιλ ταυτόχρονα, ακόμη και να έχεις το πακέτο των 4 ατόμων;

Νόμιζα ότι το παιδί που έγραψε την απορία μιλούσε για 1 άδεια αν μπορούν να μπουν περισσότερα άτομα απλά χρησιμοποιούνται το ίδιο προφίλ. 

Αν μιλάμε για των 4 ατόμων αν θέλουν να δουν από το ίδιο προφίλ βλέπουν χωρίς πρόβλημα ταυτόχρονα μέχρι κ την ίδια ταινία. Απλά κρατάει δεδομένα αυτού που θα βγει τελευταίος. Τουλάχιστον αυτό συνέβαινε όταν το δοκίμασα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα στα άτομα που ρωτάνε. Αυτό που είπε ο συμφορουμίτης με το τουρκικό vpn ισχύει και πρέπει να το κάνεις μόνο όταν θες να προσθέσεις τρόπο πληρωμής. Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει και εγώ εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Δεν χρειάζεσαι τουρκικό vpn για να βλέπεις. Απλά για να προσθέσεις την κάρτα πληρωμής και να επιλέξεις το πακέτο.

Σε αυτό 2 πράγματα αξίζουν προσοχής:

1) Αν είστε στην Ελλάδα, παίρνετε τον ελληνικό κατάλογο με υπότιτλους κλπ και απλά θα σας έχει συνήθως να επιλέξετε μεταξύ Τουρκικών και ελληνικών υποτίτλων (και ίσως άλλων γλωσσών)

2) Αν δεν κάνετε vpn στην Τουρκία αλλά πχ στη Γερμανία (προφανώς δεν υπάρχει λόγος αλλά το λέω πληροφοριακά), τότε λόγω ΕΕ το netflix έχει διαφορετική συμπεριφορά. Στην Ελλάδα θα σας εμφανίζετε το Γερμανικό περιεχόμενο (όπως και στις υπόλοιπες χώρες της ΕΕ). Αυτά λόγω κανονισμού της ΕΕ ότι πρέπει ο χρήστης να πηγαίνει διακοπές όπου θέλει και να μπορεί να παίρνει το περιεχόμενο που έχει πληρώσει μαζί του. Μετά το 4μηνο συνεχούς χρήσης στο εξωτερικό, πιθανόν να πάρετε το περιεχόμενο της χώρας που είστε και όχι της χώρας που πληρώνετε.

Με βάση τα παραπάνω αν είσαι Ελλάδα μπορείς άνετα να κάνεις πληρωμή μέσω revolut σε τουρκικές λίρες, και να σου έρχεται η συνδρομή φθηνότερα. Αν αυτό αλλάξει στο μέλλον κανείς δεν ξέρει. Αλλά αν είστε εξωτερικό θα παίρνετε το περιεχόμενο της χώρας που είστε και οι ελληνικοί υπότιτλοι δεν θα είναι πολύ εύκολοι. Λογικά αν έχετε ελληνικό λογαριασμό, στο εξωτερικό θα βλέπετε κανονικά με ελληνικούς υπότιτλους. Αυτό μπορεί αν αφορά άτομα που μοιράζονται τη συνδρομή και μένουν σε διαφορετικές χώρες (ή και μέλη οικογένειας).

 

Τέλος ανάλογα με το πακέτο, μπορούν να βλέπουν και όλοι από ένα account. Απλά τα στατιστικά θα είναι λίγο ότι να 'ναι...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, Hommer είπε

100$ εκατομμύρια για τα δικαιώματα από τα φιλαράκια;; Ε ρε αέρα που πληρώνουμε.

Και παρακαλούσε να το κρατήσει. Κάτι ξέρουν, τους θεωρείς χαζούς; Ξέρουν τι βλέπει ο κόσμος.

Τελικά κατάφερε να το κρατήσει για ένα χρόνο μόνο, για το 2019 και με μη αποκλειστικό συμβόλαιο.

Η υπηρεσία της Warner βγαίνει στο τελευταίο τρίμηνο του 2019. Και φυσικά θα το έχει.

Θα είναι και στις δυο υπηρεσίες μόνο για 2 μήνες, από το 2020 θα είναι μόνο στη streaming υπηρεσία της Warner.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, seithan είπε

(αλλά εάν αντέχεις το κόστος ΛΕΕΙ χοντρά). 

Windscribe είχε μια σχεδόν τσάμπα προσφορά για 3 χρόνων και lifetime vpn συνδρομή (14€ νομίζω έκανε η 3 χρόνων). Όποιος πήρε αυτό του βγήκε τσάμπα σε σχέση με οτιδήποτε κυκλοφορεί. Και έχει ξεχωριστό server vpn netflix για US και UK.

Όποιος βλέπει ταινίες στα αγγλικά η με αγγλικούς υπότιτλους αξίζει με 1000 μια τέτοια αγορά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anexitilos_84 είπε

η ...ξέρεις ...kodi 😁😁😁😁

Εχει αλλάξει κατι με το kodi ? Η ειναι ακομα οπως τοτε που μια δουλευει μια οχι, θελει σε ορισμένες να περιμένεις κατι χρονια και οι υποτιτλοι ειναι χαλια?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Billator είπε

Windscribe είχε μια σχεδόν τσάμπα προσφορά για 3 χρόνων και lifetime vpn συνδρομή (14€ νομίζω έκανε η 3 χρόνων). Όποιος πήρε αυτό του βγήκε τσάμπα σε σχέση με οτιδήποτε κυκλοφορεί. Και έχει ξεχωριστό server vpn netflix για US και UK.

Όποιος βλέπει ταινίες στα αγγλικά η με αγγλικούς υπότιτλους αξίζει με 1000 μια τέτοια αγορά..

όχι φίλε μου δεν αξίζει, για τον απλό λόγω ότι το windscribe που ριχνει την ποιοτητα εικονας στο netflix, οχι ομως το cyberghost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, whoose είπε

όχι φίλε μου δεν αξίζει, για τον απλό λόγω ότι το windscribe που ριχνει την ποιοτητα εικονας στο netflix, οχι ομως το cyberghost.

Το έχεις;

Το χρησιμοποιώ κοντά 2 μήνες και παίζει άψογα fhd χωρίς κανένα drop στην ανάλυση.

Η ποιότητα πέφτει το πολύ για μερικά δευτερόλεπτα στο σύνολό σε μια ταινία για παράδειγμα. Το ίδιο μου συμβαίνει και χωρίς vpn.

Φιλικά πάντα 😋 

Edit: με data 4G (μιας και η σύνδεση δεν είναι για τέτοια) βλέπεις και uhd εξίσου καλά.  

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...