Προς το περιεχόμενο

Σε αυξήσεις τιμών των συνδρομητικών του πακέτων προχωράει το Netflix στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από 11δολαρια σε 13. 19% αύξηση. Σαν να πάω αύριο το πρωί στην δουλειά μου και να μου πουν από 1000 ευρώ θα παίρνετε 1190 κύριε τάδε. Μάλισταααα. Για να καταλαβαίνουμε τι είναι τα 15 και 20 %  αυξήσεις που μας πετάνε. 

 

Stremio ftw!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Billator είπε

Το έχεις;

Το χρησιμοποιώ κοντά 2 μήνες και παίζει άψογα fhd χωρίς κανένα drop στην ανάλυση.

Η ποιότητα πέφτει το πολύ για μερικά δευτερόλεπτα στο σύνολό σε μια ταινία για παράδειγμα. Το ίδιο μου συμβαίνει και χωρίς vpn.

Φιλικά πάντα 😋 

Edit: με data 4G (μιας και η σύνδεση δεν είναι για τέτοια) βλέπεις και uhd εξίσου καλά.  

ειχα windscribe, ενώ είναι πολύ γρήγορο παντού, στο netflix μου τα χαλάει.

έχω ρυθμίσει τη μέγιστη ποιότητα να λαμβάνω μέσα από τον λογαριασμό μου στο Netflix και το Windscribe σε επεισόδιο 45λεπτο μου τρώει 700MB, ενώ το Cyberghost στο ίδιο επεισόδιο 1.94GB. Χωρίς να τρέχει τίποτα από πίσω εννοείται που να τρώει bwth. Όπως καταλαβαίνεις η ποιότητα είναι απείρως καλύτερη με cyberghost.

στο eindscribe συνδέομαι στον server του windflix για αμερική ενώ στο cuberghost στον server για streaming αμερικής.

είμαι με adsl που συγχρονίζει στα 16Mbps.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Αυτό θέλω να το δοκιμάσω και εγώ ..

απλα αλλάζεις την γλωσσα σε αγγλικα και βλέπεις κάποιες που ειναι μεν διαθέσιμες στη χωρα σου αλλα οχι υποτιτλισμένες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, basilis_k6 είπε

απλα αλλάζεις την γλωσσα σε αγγλικα και βλέπεις κάποιες που ειναι μεν διαθέσιμες στη χωρα σου αλλα οχι υποτιτλισμένες. 

Για το αν παίζει το ίδιο προφίλ ταυτόχρονα έλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panikas1986 είπε

Από 11δολαρια σε 13. 19% αύξηση. Σαν να πάω αύριο το πρωί στην δουλειά μου και να μου πουν από 1000 ευρώ θα παίρνετε 1190 κύριε τάδε. Μάλισταααα. Για να καταλαβαίνουμε τι είναι τα 15 και 20 %  αυξήσεις που μας πετάνε. 

 

Stremio ftw!

 

Βάζεις στο ζύγι τα 2 ευρώ με τα 200 επειδή είναι η ίδια ποσοστιαία αύξηση.

Ε θα το κόψω το Netflix μας κλέβουν, πάει και τελείωσε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Βάζεις στο ζύγι τα 2 ευρώ με τα 200 επειδή είναι η ίδια ποσοστιαία αύξηση.

Ε θα το κόψω το Netflix μας κλέβουν, πάει και τελείωσε. 

Προφανώς γιατί αντίστοιχα αν έχει το νετφλιξ 10.000.000 (παραδειγμα)συνδρομητές με 11$ βγάζει 110.000.000 ενώ με 13$ 20Μ πάνω. Και τα ποσά είναι μεγαλύτερα απλά ανέφερα ένα νούμερο ενδεικτικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, stafaf είπε

Βάζεις στο ζύγι τα 2 ευρώ με τα 200 επειδή είναι η ίδια ποσοστιαία αύξηση.

Ε θα το κόψω το Netflix μας κλέβουν, πάει και τελείωσε. 

Φυσικά και θα το βάλω ποσοστιαία γιατί και το γάλα 30 λεπτά ανέβηκε, το ψωμί 50, το σουβλάκι 70 , τα τσιγάρα 2 ευρώ, τα δίδακτρα των αγγλικών του παιδιού 20 ευρώ και έχει φτάσει η ζωή μου να είναι 300% πιο ακριβή.Τωρα φαίνεται καλύτερα το νούμερο? 20% αύξηση μονομιάς είναι μεγάλο νούμερο είτε είναι στα 10 ευρώ είτε στα 1000. Ηθελα να ήξερα τα ίδια θα έλεγες άμα σου έβαζε η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ 20% αύριο το πρωί(φυσικά δεν είναι τα ίδια , η ΔΕΗ είναι είδος πρώτης ανάγκης ενώ το άλλο ψυχαγωγια/διασκέδαση, απλά φέρνω παραδείγματα). Η  αν αύριο το πρωί ο "κακός" ΟΤΕ (αυτός του καρτέλ ντε) σου πήγαινε το πάγιο από 30 στα 36? Εκείνος φυσικά θα σε έκλεβε... Τέλος πάντων κουβαρνταλικια τύπου 2 ευρώ είναι μωρέ, εγώ δεν τα κάνω. Όλα έχουν την αξία τους και με βάση αυτό πληρώνω ποιες υπηρεσίες θέλω να έχω.

 

Υγ: Να τονίσω ότι είμαι υπέρμαχος του νετφλιξ και εχω συνδρομή κανονικά καθώς είναι η πρώτη εταιρία streaming περιεχομένου που ασχολήθηκε σοβαρά με την χώρα μας.

Επεξ/σία από Panikas1986
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, seithan είπε

Πληρώνουμε τα ίδια χρήματα ή και περισσότερα σε σχέση με τους Αμερικανός και σε αντάλλαγμα έχουμε το 1/3 του υλικού των. Έλεος. 

Vpn φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Plapoutas είπε

Ένας ακόμα λόγος να μην σταματήσω να πληρώνω την συνδρομή του Netflix μέσω Τουρκίας.  6,50€ για UHD x4 συσκευές. 

Εσυ είσαι προνομιούχος φιλε μου!Αλιμονο σε μας.🙁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Plapoutas είπε

Ένας ακόμα λόγος να μην σταματήσω να πληρώνω την συνδρομή του Netflix μέσω Τουρκίας.  6,50€ για UHD x4 συσκευές. 

Έχεις Ελληνικούς υπότιτλους εκεί? Και αν ναι πώς το έχεις κάνει. Επίσης σου πετάει πολλά άκυρα τύπου Τούρκικα ή όλα είναι στα Αγγλικά το μενού? 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, polaki είπε

Έχεις Ελληνικούς υπότιτλους εκεί? Και αν ναι πώς το έχεις κάνει. Επίσης σου πετάει πολλά άκυρα τύπου Τούρκικα ή όλα είναι στα Αγγλικά το μενού? 

Το μενού είναι στα αγγλικά, το περιεχόμενο είναι το ίδιο δεν αλλάζει κάτι. Απλά πριν την εγγραφή αλλάζεις την IP με τουρκική και αφού κανείς εγγραφή ξαναβαλε την κανονική σου IP για να δεις Netflix. Αυτό τίποτα άλλο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JimGer είπε

Για να ξεκαθαρίσω λίγο τα πράγματα στα άτομα που ρωτάνε. Αυτό που είπε ο συμφορουμίτης με το τουρκικό vpn ισχύει και πρέπει να το κάνεις μόνο όταν θες να προσθέσεις τρόπο πληρωμής. Ακριβώς το ίδιο έχω κάνει και εγώ εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Δεν χρειάζεσαι τουρκικό vpn για να βλέπεις. Απλά για να προσθέσεις την κάρτα πληρωμής και να επιλέξεις το πακέτο.

Σε αυτό 2 πράγματα αξίζουν προσοχής:

1) Αν είστε στην Ελλάδα, παίρνετε τον ελληνικό κατάλογο με υπότιτλους κλπ και απλά θα σας έχει συνήθως να επιλέξετε μεταξύ Τουρκικών και ελληνικών υποτίτλων (και ίσως άλλων γλωσσών)

2) Αν δεν κάνετε vpn στην Τουρκία αλλά πχ στη Γερμανία (προφανώς δεν υπάρχει λόγος αλλά το λέω πληροφοριακά), τότε λόγω ΕΕ το netflix έχει διαφορετική συμπεριφορά. Στην Ελλάδα θα σας εμφανίζετε το Γερμανικό περιεχόμενο (όπως και στις υπόλοιπες χώρες της ΕΕ). Αυτά λόγω κανονισμού της ΕΕ ότι πρέπει ο χρήστης να πηγαίνει διακοπές όπου θέλει και να μπορεί να παίρνει το περιεχόμενο που έχει πληρώσει μαζί του. Μετά το 4μηνο συνεχούς χρήσης στο εξωτερικό, πιθανόν να πάρετε το περιεχόμενο της χώρας που είστε και όχι της χώρας που πληρώνετε.

Με βάση τα παραπάνω αν είσαι Ελλάδα μπορείς άνετα να κάνεις πληρωμή μέσω revolut σε τουρκικές λίρες, και να σου έρχεται η συνδρομή φθηνότερα. Αν αυτό αλλάξει στο μέλλον κανείς δεν ξέρει. Αλλά αν είστε εξωτερικό θα παίρνετε το περιεχόμενο της χώρας που είστε και οι ελληνικοί υπότιτλοι δεν θα είναι πολύ εύκολοι. Λογικά αν έχετε ελληνικό λογαριασμό, στο εξωτερικό θα βλέπετε κανονικά με ελληνικούς υπότιτλους. Αυτό μπορεί αν αφορά άτομα που μοιράζονται τη συνδρομή και μένουν σε διαφορετικές χώρες (ή και μέλη οικογένειας).

 

Τέλος ανάλογα με το πακέτο, μπορούν να βλέπουν και όλοι από ένα account. Απλά τα στατιστικά θα είναι λίγο ότι να 'ναι...

το ξερω ρε φίλε, και στον άλλο ρώτησα αλλά απάντηση δεν πήρα. ποιο συγκεκριμένα είναι το vpn το τσάμπα για να μπω από τουρκία στο netflix μόνο και μόνο για να πληρώσω πιο φτηνα. όχι για να τα φησω εκει και να βλεπω απο κει. το χα ψάξει και δεν βρήκα για τουρκία free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, aekoupoli είπε

real debrid

Ελα ομως που βγαινει προγραμμα που θα ελεγχει τις Ip.Οι 4 συσκευες που λεει το netfix εννοει για τον ιδιο κατοχο,πχ κινητο τηλεοραση υπολογιστη ps4 κτλ.

Aν γινει αυτο τοτε μονο realdebrid με 9 ευρω τριμηνο μαζι με Kodi και ειμαστε μια χαρα

Αυτό είναι λάθος.

Σου επιτρέπει ταυτόχρονο stream σε μέχρι 4 διαφορετικα άτομα ταυτόχρονα. Επίσης κρατά 4 ανεξάρτητα προφιλ συν ένα παιδικό (σύνολο 5) για κάθε άτομο ξεχωριστά (κρατάει τι έχεις δει, σε ποιο σημείο της ταινίας/σειράς είσαι και τι προτιμήσεις έχεις).

Από το site του Netflix: Profiles for Netflix

4 ώρες πριν, Panikas1986 είπε

Φυσικά και θα το βάλω ποσοστιαία γιατί και το γάλα 30 λεπτά ανέβηκε, το ψωμί 50, το σουβλάκι 70 , τα τσιγάρα 2 ευρώ, τα δίδακτρα των αγγλικών του παιδιού 20 ευρώ και έχει φτάσει η ζωή μου να είναι 300% πιο ακριβή.Τωρα φαίνεται καλύτερα το νούμερο? 20% αύξηση μονομιάς είναι μεγάλο νούμερο είτε είναι στα 10 ευρώ είτε στα 1000. Ηθελα να ήξερα τα ίδια θα έλεγες άμα σου έβαζε η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ 20% αύριο το πρωί(φυσικά δεν είναι τα ίδια , η ΔΕΗ είναι είδος πρώτης ανάγκης ενώ το άλλο ψυχαγωγια/διασκέδαση, απλά φέρνω παραδείγματα). Η  αν αύριο το πρωί ο "κακός" ΟΤΕ (αυτός του καρτέλ ντε) σου πήγαινε το πάγιο από 30 στα 36? Εκείνος φυσικά θα σε έκλεβε... Τέλος πάντων κουβαρνταλικια τύπου 2 ευρώ είναι μωρέ, εγώ δεν τα κάνω. Όλα έχουν την αξία τους και με βάση αυτό πληρώνω ποιες υπηρεσίες θέλω να έχω.

 

Υγ: Να τονίσω ότι είμαι υπέρμαχος του νετφλιξ και εχω συνδρομή κανονικά καθώς είναι η πρώτη εταιρία streaming περιεχομένου που ασχολήθηκε σοβαρά με την χώρα μας.

Σωστοοοοοοοοοοοος !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sv398 είπε

Αυτό είναι λάθος.

Σου επιτρέπει ταυτόχρονο stream σε μέχρι 4 διαφορετικα άτομα ταυτόχρονα. Επίσης κρατά 4 ανεξάρτητα προφιλ συν ένα παιδικό (σύνολο 5) για κάθε άτομο ξεχωριστά (κρατάει τι έχεις δει, σε ποιο σημείο της ταινίας/σειράς είσαι και τι προτιμήσεις έχεις).

Από το site του Netflix: Profiles for Netflix

Σωστοοοοοοοοοοοος !!!!!

Με τα προφίλ, κάθε μέλος του σπιτιού σας μπορεί να απολαμβάνει τη δική του εξατομικευμένη εμπειρία Netflix

4.2. Η υπηρεσία Netflix και το περιεχόμενο που προβάλλεται μέσω της υπηρεσίας προορίζονται αποκλειστικά για προσωπική και μη εμπορική χρήση και δεν επιτρέπεται η κοινή χρήση τους με άλλα άτομα εκτός του σπιτιού σας.

Δηλαδη εγω αυτη την στιγμη που μοιραζομαι τον κωδικο μου με τον κολλητο μου την αδερφη μου που μενει σε αλλο σπιτι και την πεθερα μου δεν τηρω τον ορο 4.2.Το νετφλιξ με λιγα λογια επιτρεπει 4 συσκευες στο ιδιο σπιτι,αυτο που κανουμε ολοι στην ουσια δεν επιτρεπεται και αυτο θα προσπαθησουν να το αλλαξουν.

A new software being marketed to streaming services like Netflix and Hulu could allow the companies to crack the whip on account holders who are generous with sharing their password with nonpaying friends.

Επεξ/σία από aekoupoli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...