Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση IPhone


Fotis Deutschland

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.Οπως είπα πήρα το iPhone X και θέλω να δώσω σε συγγενή μου το 6s ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το δικό μου Apple ID από το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis Deutschland είπε

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.Οπως είπα πήρα το iPhone X και θέλω να δώσω σε συγγενή μου το 6s ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το δικό μου Apple ID από το κινητό;

Google search ενός δευτερολέπτου https://www.macworld.co.uk/how-to/iphone/remove-apple-id-iphone-3623338/

Έχει κ άλλα άρθρα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 16/01/2019 at 20:17, Fotis Deutschland said:

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.Οπως είπα πήρα το iPhone X και θέλω να δώσω σε συγγενή μου το 6s ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το δικό μου Apple ID από το κινητό;

Turn off το find my iPhone και "Erase All Content and Settings" απ' τα Settings>General>Reset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2019 στις 8:17 ΜΜ, Fotis Deutschland είπε

Καλησπέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι.Οπως είπα πήρα το iPhone X και θέλω να δώσω σε συγγενή μου το 6s ξέρετε πως μπορώ να βγάλω το δικό μου Apple ID από το κινητό;

 

Κάνε και erase και το Touch ID πρώτα για να διαγράψεις το κλειδί από το secure enclave που σχετίζεται με αυτό -βέβαια λογικά διαγράφεται και με την παρακάτω εντολή

 

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

"Erase All Content and Settings" απ' τα Settings>General>Reset

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...