Προς το περιεχόμενο

Υποχρεωτική Ευρω-ταυτότητα σε βάθος διετίας αποφάσισε η Ε.Ε


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, panoskabal said:

Συμφωνώ και συμπληρώνω οτι  απο τι στιγμη που θα υπαρχει το ΑΦΜ  -ΑΜΚΑ αυτοματα τα ιατρικά δεδομενα  και τα οικονομικά στοιχεια ειναι στο <<πιατο>> αφου φορτώνονται απο τη βαση δεδομενων του ΕΟΠΥ και του ΑΑΔΕ σε κλασματα δεπτερολεπτου...

Μέχρι και σήμερα πάντως οι δήμοι/ΔΕΗ δεν μπορούν να διασταυρώσουν με την εφορία αν κάποιος έχει δηλώσει τα ίδια τμ της οικίας του παντού.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Μη βάζεις ιδέες γιατί μας βλέπω με ΕΝΦΙΑ ταμπελακι στο κούτελο :P

Το να πληρωσουν ολοι οσο τους αναλογει ωστε να μην πληρωνουν λιγοι τον λογαριασμο δεν ειναι καλυτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2019 στις 8:54 ΜΜ, PhotoBomber είπε

Πέρα από την πλάκα και πολύ άργησε. Άραγε οι Άγγλοι θα βγάλουνε τέτοιες ταυτότητες?  

Οι Άγγλοι είναι κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης την τελευταία δεκαπενταετία τους έχουνε μαντρωση  τόσο πολύ με τις εκατομμύρια κάμερες που έχουνε σε όλους τους δρόμους της Αγγλίας που δεν μπορεί κανείς να πάει να ουρήσει σε μία γωνία και να μην του χουν βγάλει φωτογραφία το πλιι😁.

Τι να τις κάνουν τις ταυτότητες αυτοί έχουν ένα κινητό στο χέρι και κάνουν τα πάντα με το κινητό.

Εδώ Ελλάδα θέλω να δω τους τρεις μήνες πρώτους λειτουργίας των καινούργιων ταυτοτήτων πόσες μηνύσεις θα πέσουν για κλοπή στοιχείων εγώ πιστεύω γύρω στα 4,5 εκατομμύρια μηνύσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/1/2019 στις 9:04 ΜΜ, MAFAKA είπε

Άμα η ταυτότητα δεν γραφει πάνω "Βασιλειον της Ελλάδος" πάλι καλα

Του προπαππού (γεννηθείς το '20) το έγραφε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι και με σχετική γνώση της τεχνολογίας, να μην μπορείτε να αντιληφθείτε τι έρχεται?

Μου κάνει φοβερή εντύπωση ειλικρινά η ευκολία με την οποία τα δέχεστε όλα έτσι ανέμελα. Μετά την ταυτότητα σειρά έχει το τσιπάρισμα, έτσι εύκολα θα το δεχθείτε κι αυτό?

Αντιλαμβάνεστε ότι σιγά-σιγά μέσα από όλα αυτά πάει να καταργηθεί η προσωπική ελευθερία του ατόμου? Μπορείτε να φανταστείτε ένα δυστοπικό μέλλον με μία παγκόσμια κυβέρνηση τυραννία όπου κανείς δεν θα μπορεί να σηκώσει κεφάλι , μιας και θα είναι απόλυτα ελεγχόμενος ανά πάσα στιγμή?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, WaveExDare είπε

Οι Άγγλοι είναι κλειστό κύκλωμα τηλεόρασης την τελευταία δεκαπενταετία τους έχουνε μαντρωση  τόσο πολύ με τις εκατομμύρια κάμερες που έχουνε σε όλους τους δρόμους της Αγγλίας που δεν μπορεί κανείς να πάει να ουρήσει σε μία γωνία και να μην του χουν βγάλει φωτογραφία το πλιι😁.

Τι να τις κάνουν τις ταυτότητες αυτοί έχουν ένα κινητό στο χέρι και κάνουν τα πάντα με το κινητό.

Εδώ Ελλάδα θέλω να δω τους τρεις μήνες πρώτους λειτουργίας των καινούργιων ταυτοτήτων πόσες μηνύσεις θα πέσουν για κλοπή στοιχείων εγώ πιστεύω γύρω στα 4,5 εκατομμύρια μηνύσεις.

Κλοπή στοιχείων γίνονται με τις τωρινές ταυτότητες. 

Με τις καινούριες, θα μειωθεί σημαντικά. Αλλά, πρέπει να υπάρχει και κάποια εκπαίδευση στους υπαλλήλους για να γνωρίζουν πως και ποια είναι τα χαρακτηριστικά ασφαλείας. 

19 λεπτά πριν, giannis12a είπε

Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι και με σχετική γνώση της τεχνολογίας, να μην μπορείτε να αντιληφθείτε τι έρχεται?

Μου κάνει φοβερή εντύπωση ειλικρινά η ευκολία με την οποία τα δέχεστε όλα έτσι ανέμελα. Μετά την ταυτότητα σειρά έχει το τσιπάρισμα, έτσι εύκολα θα το δεχθείτε κι αυτό?

Αντιλαμβάνεστε ότι σιγά-σιγά μέσα από όλα αυτά πάει να καταργηθεί η προσωπική ελευθερία του ατόμου? Μπορείτε να φανταστείτε ένα δυστοπικό μέλλον με μία παγκόσμια κυβέρνηση τυραννία όπου κανείς δεν θα μπορεί να σηκώσει κεφάλι , μιας και θα είναι απόλυτα ελεγχόμενος ανά πάσα στιγμή?

Τίποτα δεν έρχεται. Μια απλή κάρτα είναι. Θα έχουμε μεγαλύτερη ασφάλεια. 
Στην Ευρώπη ζούμε, όχι στην Κίνα.
 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giannis12a είπε

Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι και με σχετική γνώση της τεχνολογίας, να μην μπορείτε να αντιληφθείτε τι έρχεται?

Μου κάνει φοβερή εντύπωση ειλικρινά η ευκολία με την οποία τα δέχεστε όλα έτσι ανέμελα. Μετά την ταυτότητα σειρά έχει το τσιπάρισμα, έτσι εύκολα θα το δεχθείτε κι αυτό?

Αντιλαμβάνεστε ότι σιγά-σιγά μέσα από όλα αυτά πάει να καταργηθεί η προσωπική ελευθερία του ατόμου? Μπορείτε να φανταστείτε ένα δυστοπικό μέλλον με μία παγκόσμια κυβέρνηση τυραννία όπου κανείς δεν θα μπορεί να σηκώσει κεφάλι , μιας και θα είναι απόλυτα ελεγχόμενος ανά πάσα στιγμή?

απο το στομα σου και στου θεού το αυτί. περιμενω πως και πως να βγουνε αυτα τα τσιπάκια για να ξεφορτωθώ ολες τις κάρτες που εχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giannis12a είπε

Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι και με σχετική γνώση της τεχνολογίας, να μην μπορείτε να αντιληφθείτε τι έρχεται?

Μου κάνει φοβερή εντύπωση ειλικρινά η ευκολία με την οποία τα δέχεστε όλα έτσι ανέμελα. Μετά την ταυτότητα σειρά έχει το τσιπάρισμα, έτσι εύκολα θα το δεχθείτε κι αυτό?

Αντιλαμβάνεστε ότι σιγά-σιγά μέσα από όλα αυτά πάει να καταργηθεί η προσωπική ελευθερία του ατόμου? Μπορείτε να φανταστείτε ένα δυστοπικό μέλλον με μία παγκόσμια κυβέρνηση τυραννία όπου κανείς δεν θα μπορεί να σηκώσει κεφάλι , μιας και θα είναι απόλυτα ελεγχόμενος ανά πάσα στιγμή?

Μπορουμε να αντιληφθουμε αλλα υπαρχει και αλλη αποψη οτι δεν τρεχει τιποτα απλα θα κανουμε ποιο ευκολα την δουλεια μας και δεν εχουμε να φοβηθουμε κατι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, giannis12a said:

Είναι δυνατόν νέοι άνθρωποι και με σχετική γνώση της τεχνολογίας, να μην μπορείτε να αντιληφθείτε τι έρχεται?

Μου κάνει φοβερή εντύπωση ειλικρινά η ευκολία με την οποία τα δέχεστε όλα έτσι ανέμελα. Μετά την ταυτότητα σειρά έχει το τσιπάρισμα, έτσι εύκολα θα το δεχθείτε κι αυτό?

Αντιλαμβάνεστε ότι σιγά-σιγά μέσα από όλα αυτά πάει να καταργηθεί η προσωπική ελευθερία του ατόμου? Μπορείτε να φανταστείτε ένα δυστοπικό μέλλον με μία παγκόσμια κυβέρνηση τυραννία όπου κανείς δεν θα μπορεί να σηκώσει κεφάλι , μιας και θα είναι απόλυτα ελεγχόμενος ανά πάσα στιγμή?

Που να δεις και το American Horror Story - Apocalypse! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...