Προς το περιεχόμενο

Επιλογή συσκευής


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παλικάρια και κορίτσια, το ποστ αυτό έχει περισσότερο σχέση με το τσεκάρισμα των επιλογών μου πάρα οτιδήποτε άλλο. Η συσκευή που θέλω να πάρω είναι το moto z3 play, γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το moto z2 play που έχω αλλά δεν είναι δικάρτο και εκεί που νόμιζα ότι θα αλλάζω κάρτες ξαφνικά έγιναν απαραίτητες και οι δύο ταυτόχρονα. 

Δεν μπορώ να συμπληρώσω την φόρμα λόγο ότι γράφω από κινητό οπότε τα βασικά μου επιχειρήματα για να πάω σε moto z3 play είναι φυσικά όλα όσα έχω τώρα με το moto z2 play, απλά δικάρτο. 

Η έλλειψη jack 3.5 στο z3 play πονάει αλλά το πολεμάω εύκολα. Η ερώτηση είναι αν υπάρχει αντίστοιχης ποιότητας και features του z3 play γύρω στα 300; Θα ήθελα όλες τις προτάσεις για να δω αν μου ξέφυγε καμία. Έχω απορρίψει ήδη Nokia 7 plus που ήταν ο δυνατότερος αντίπαλος του z3 play όμως χάνει σε σημεία που με ενδιαφέρουν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, chios είπε

poco τα έχει όλα και συμφερει , μπαταρία - 3.5 jack - radio , με SD845 που πετάει 

Διεγράφη λόγο όχι stock android, όχι αδιαβροχοποιηση, όχι δικάρτο + micro SD και σε δεύτερη μοίρα όχι OLED οθόνη. Ακριβώς ίδια φάση με το Nokia 7 plus μόνο που εδώ αντικαθιστάς το στοκ Android με ελάχιστη κάλυψη 4g δικτύων στην Αγγλία που υπολείπεται το Nokia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Λοιπόν παλικάρια και κορίτσια, το ποστ αυτό έχει περισσότερο σχέση με το τσεκάρισμα των επιλογών μου πάρα οτιδήποτε άλλο. Η συσκευή που θέλω να πάρω είναι το moto z3 play, γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το moto z2 play που έχω αλλά δεν είναι δικάρτο και εκεί που νόμιζα ότι θα αλλάζω κάρτες ξαφνικά έγιναν απαραίτητες και οι δύο ταυτόχρονα. 

Δεν μπορώ να συμπληρώσω την φόρμα λόγο ότι γράφω από κινητό οπότε τα βασικά μου επιχειρήματα για να πάω σε moto z3 play είναι φυσικά όλα όσα έχω τώρα με το moto z2 play, απλά δικάρτο. 

Η έλλειψη jack 3.5 στο z3 play πονάει αλλά το πολεμάω εύκολα. Η ερώτηση είναι αν υπάρχει αντίστοιχης ποιότητας και features του z3 play γύρω στα 300; Θα ήθελα όλες τις προτάσεις για να δω αν μου ξέφυγε καμία. Έχω απορρίψει ήδη Nokia 7 plus που ήταν ο δυνατότερος αντίπαλος του z3 play όμως χάνει σε σημεία που με ενδιαφέρουν. 

Lg G6 dual 290€.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saruman123 είπε

Lg G6 dual 290€.

Ούτε καν. Το καλύτερο να είναι παραμένει συσκευή διετίας και έχει φάει τα ψωμιά της. 

Ας πάρω τα αδιαπραγματευτα. 

- Μπαταρία 8+ ώρες SoT με ανοιχτά δεδομένα, GPS και nfc ταυτόχρονα με φωτεινότητα 60%+

- Δικάρτο με ξεχωριστή υποδοχή για Micro SD. 

- Αδιαβροχοποιηση κάποιας μορφής. 

- Stock android 

- Καλό να έχει oled οθόνη, δεν θα ήθελα να την θυσιάσω. 

- τιμή γύρω στα 300 

Όλα τα υπόλοιπα παλεύονται με Notches, έλλειψη θύρα 3.5' και άλλα περίεργα. 

ΌΧΙ, συσκευές αρχαίες τύπου LG G6 παρακαλώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολα βάζεις, αλλά και το moto z3 play που λες με την χώμα μπαταρία με τίποτα δεν θα έχεις το sot που θες.

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-doogee-s80-lite

Αυτό έχει ότι ζητάς,

ip68 αδιάβροχο. Ξεχωριστή θύρα sd, μπαταρία τέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, chios είπε

Δύσκολα βάζεις, αλλά και το moto z3 play που λες με την χώμα μπαταρία με τίποτα δεν θα έχεις το sot που θες.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-doogee-s80-lite

Αυτό έχει ότι ζητάς,

ip68 αδιάβροχο. Ξεχωριστή θύρα sd, μπαταρία τέρας.

Doogee φίλε μου πρέπει να με πληρώσεις για να πάρω. 

Το z3 play έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας από το z2 play μου και το z2 play μου βγάζει το παραπάνω νούμερο άνετα. Επίσης το z3 play έχει μέσα στο κουτί και moto mod 2200 έξτρα μπαταρία οπότε αν χρειαστεί και δεν μου φτάσει απλά κουμπωνω το mod και τελειώνω. 

Σε reviews συνδυαστικά με το moto mod το z3 play βγάζει τρελό νούμερο διάρκειας μπαταρίας χωρίς να γίνεται γκουμουτσα. 

Λοιπόν παλικάρια ευχαριστώ για την όποια πρόταση αλλά τελικά φαίνεται ότι καταλήξαμε όπου και εγώ, ότι δεν υπάρχει άλλη συσκευή με τα θέλω μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ikaruga24 είπε

 

Λοιπόν παλικάρια ευχαριστώ για την όποια πρόταση αλλά τελικά φαίνεται ότι καταλήξαμε όπου και εγώ, ότι δεν υπάρχει άλλη συσκευή με τα θέλω μου. 

Αυτό ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Doogee φίλε μου πρέπει να με πληρώσεις για να πάρω. 

Το z3 play έχει καλύτερη διάρκεια μπαταρίας από το z2 play μου και το z2 play μου βγάζει το παραπάνω νούμερο άνετα. Επίσης το z3 play έχει μέσα στο κουτί και moto mod 2200 έξτρα μπαταρία οπότε αν χρειαστεί και δεν μου φτάσει απλά κουμπωνω το mod και τελειώνω. 

Σε reviews συνδυαστικά με το moto mod το z3 play βγάζει τρελό νούμερο διάρκειας μπαταρίας χωρίς να γίνεται γκουμουτσα. 

Λοιπόν παλικάρια ευχαριστώ για την όποια πρόταση αλλά τελικά φαίνεται ότι καταλήξαμε όπου και εγώ, ότι δεν υπάρχει άλλη συσκευή με τα θέλω μου. 

Για ποιον λογο ανοιξες θεμα,ακομα δεν καταλαβα.... Ησουν προαποφασισμενος-προκατειλλημενος απο την πρωτη στιγμη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chios είπε

Ούτε κατά διάνοια δεν θα έπαιρνα τηλέφωνο χωρίς 3.5 jack, είναι κάτι που το δουλεύω καθημερινά.

Εμ βέβαια απο hands free να μην τρώμε ακτινοβόλα ΒΤ μέχρι μουσικη και ράδιο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, tsilitheo1 είπε

Για ποιον λογο ανοιξες θεμα,ακομα δεν καταλαβα.... Ησουν προαποφασισμενος-προκατειλλημενος απο την πρωτη στιγμη....

Μα το έγραψα, είχα ήδη καταλήξει αλλά επειδή δεν είμαι και διαρκώς πίσω από τις κυκλοφορίες ήθελα να δω αν μου ξέφυγε κάτι που δεν πήρα πρέφα και πρέπει να τσεκάρω. 

Δεν αγοράζω τυφλά, πάντα παίρνω προτάσεις και ιδέες γιατί ότι και όσα και αν ξέρω έχω αποδειχθεί άπειρες φορές ότι ίσως υπάρχει και κάτι άλλο που να θέλει μελέτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα ήδη καταλήξει

καθως ειπες.... Ακομα δεν καταλαβαινω γιατι ανοιξες θεμα,αφου ειχες ηδη καταληξει.... Δεν λες οτι το σκεφτοσουν π.χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ikaruga24 είπε

Διεγράφη λόγο όχι stock android, όχι αδιαβροχοποιηση, όχι δικάρτο + micro SD και σε δεύτερη μοίρα όχι OLED οθόνη. Ακριβώς ίδια φάση με το Nokia 7 plus μόνο που εδώ αντικαθιστάς το στοκ Android με ελάχιστη κάλυψη 4g δικτύων στην Αγγλία που υπολείπεται το Nokia. 

Είναι δικαρτο το poco με micro sd card και εινσι splash proof

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...