Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic - Πληροφορίες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Ε να  αλλαξουμε ρε συ και λιγο .Kαι εγω  εχω μεγαλο back log  για τα δεδομενα μου αλλα θα ηθελα κανουρια κονσολα και δυνατοτητες .Εκει θα ειναι και το ps4  να με περιμενει  δεν φευγει.

Αντε πες πως αλλαζουμε. Θα το κοιταμε? Για να βγουν παιχνιδια για το 5 πρεπει να περιμενεις, ηδη πολλα στουντιο ετοιμαζουν κυκλοφοριες για το ps4, μεχρι το Πασχα βγαινουν πολλα παιχνιδια. Εκτος και αν το ριμαξουν στα remaster. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Αντε πες πως αλλαζουμε. Θα το κοιταμε? Για να βγουν παιχνιδια για το 5 πρεπει να περιμενεις, ηδη πολλα στουντιο ετοιμαζουν κυκλοφοριες για το ps4, μεχρι το Πασχα βγαινουν πολλα παιχνιδια. Εκτος και αν το ριμαξουν στα remaster. 

Ε στο  launch  δεν θα εχει  κανα τιτλο λες ?Δεν γινεται παντα βγαζουν και games με την καινουρια κονσολα .Ετσι και αλλιως  δεν  υπαρχει περιπτωση να βγει για  μεσα στο 19'.Πιο πολυ ευσεβης ποθος ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή λογικά θα βγάλουν κάνα 2 αποκλειστικά και μη και μετά σιγά σιγά θα αρχισουν να βγάζουν και άλλα όπως λογικά έγινε με το 4 όταν το αγόρασα είχε ελάχιστους τίτλους και έφτασε σε σημείο να μην ξέρεις τι να πρώτο παίξεις μόνο χρήματα να έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν υποβαλλει σχετικη πατεντα νομιζω, τωρα αν θα επιβεβαιωθει ειναι αλλο θεμα. Πραγματικα θα πανε ακλαφτα τα πσ4 εφοσον ισχυσει enhanced backwards compatibility.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Καλά ας βγει και να είναι BC με το PS4, με τα PS4 games να είναι enhanced και το έχω στείλει το PS4 από την πρώτη μέρα... 

Δεν νομιζω οτι θα το δουμε πολυ γρηγορα, μαλλον ενα χρονο μετα την κυκλοφορια το κοβω. Πως θα βγαλουν remaster?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
53 minutes ago, najinblue3 said:

Δεν νομιζω οτι θα το δουμε πολυ γρηγορα, μαλλον ενα χρονο μετα την κυκλοφορια το κοβω. Πως θα βγαλουν remaster?

Ξέρω 'γω, να μην βγάλουν remasters δεν παίζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Καλά ας βγει και να είναι BC με το PS4, με τα PS4 games να είναι enhanced και το έχω στείλει το PS4 από την πρώτη μέρα... 

 

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Εχουν υποβαλλει σχετικη πατεντα νομιζω, τωρα αν θα επιβεβαιωθει ειναι αλλο θεμα. Πραγματικα θα πανε ακλαφτα τα πσ4 εφοσον ισχυσει enhanced backwards compatibility.

Βρε χαιρω πολυ ,μακαρι να εχει bc     δεν το συζηταμε και ας παει ακλαφτο το ps4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Σονυ εχει δειξει στο παρελθον οτι σαν χαρακτηριστικο δεν το θελει, αυτη τη φορα ομως προβλεπω η πολιτικη της Microsoft πανω στο θεμα να την ωθησει σε αλλαγη πλευσης, κατι που θεωρω πως δεν υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που να το προσεγγιζει αρνητικα, περα ισως απο κανενα μεγαλο-χαρτογιακα του μπλεηστεσιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, kostiger said:

κατι που θεωρω πως δεν υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που να το προσεγγιζει αρνητικα, περα ισως απο κανενα μεγαλο-χαρτογιακα του μπλεηστεσιο...

Μάλλον δεν έχεις πετύχει σχόλια φανατικών PS owners.. 😐 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, JohnVani18 είπε

Μάλλον δεν έχεις πετύχει σχόλια φανατικών PS owners.. 😐 

Ετσι φαινεται..

Οργιαζουν; Τι τους χαλαει στο BC. Ποιος νοημων ανθρωπος δεν θελει το εν λογω χαρακτηριστικο στην πλατφορμα του;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά πάντως αναμένω πως και πως την επόμενη γενιά για να δω πως θα χειριστούν το Backwards Compatibility αλλά περισσότερο το Crossgen κομμάτι (Forward Compatibility). Θα παίζει το 5 του 4? Ναι θα παίζει ωραία. Το 4 τι γίνεται? Παίρνει δικές του εκδόσεις ακόμα και το 5 τις παίζει enhanced ή μη, με patch ή Boost mode v2.0?

Τις εκδόσεις του 5 τις παίζει το 4? Βγαίνουν άλλες εκδόσεις? Γειώνεις το τεράστιο κοινό του 4, ενώ προσπαθείς αναγκαστικά ή μη να τους κάνεις να μεταβούν στην επόμενη κονσόλα? Και αν τις παίζει το 4 του 5, πως πείθεται ο άλλος να κάνει την μετάβαση και να μην πει - δεν βαριέσαι - αργότερα και δεν μιλάω για εμάς του φορουμάδες αλλά για το "απλό" κοινό έξω  - του Fifa και Cod. Δεν βάζεις καν BC? Τότε κάνεις reset την γενιά και χάνεις πόντους από το κοινό όπως εμείς που το ψάχνουμε με τεράστια backlogs κλπ., κλπ... 

Και τέλος πότε θα κοπεί ο ομφάλιος λώρος από την προηγουμένη γενιά?

Αυτούς που λυπάμαι όμως περισσότερο είναι τους devs. Έκδοση για slim, έκδοση για pro, έκδοση για S έκδοση για X, έκδοση για PS5 και αν βγουν αληθινές οι φήμες άλλες 2 εκδόσεις για τα Xbones 2?

Κακό χαμό προβλέπω και δεν θα μου έκανε εντύπωση sony-ms να παίζουν κρυφτούλι σκύλος-γάτα για να κυκλοφορήσουν την κονσόλα τους μετά τον άλλον για να μετρήσουν αντιδράσεις του κοινού. Το οποίο κοινό, πλέον, για εμένα, θεωρεί δεδομένη την συμβατότητα όπως π.χ. στα κινητά - έστω για κάποιες γενιές.

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, kostiger said:

Ετσι φαινεται..

Οργιαζουν; Τι τους χαλαει στο BC. Ποιος νοημων ανθρωπος δεν θελει το εν λογω χαρακτηριστικο στην πλατφορμα του;

Υπάρχουν αρκετά flame-wars σε σχετικά άρθρα αν παρακολουθείς, ειδικά στο fb.

Συνήθως είναι του τύπου "Τι να κάνεις τα παλιά παιχνίδια", "Δεν έχετε παιχνίδια και παίζετε τα παλιά", τέτοιου είδους.

Όσο για το ποιός δεν το θέλει, αυτός που θέλει την έγκριση ότι αγόρασε την σωστή κονσόλα, που παράλληλα θέλει να αποδείξει ότι έκανες λάθος αγορά.

Επεξ/σία από JohnVani18
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...