Προς το περιεχόμενο

Gaming monitor Lenovo Y27g 144hz (Public 199 ευρω)


FromDusk_TillDawn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν ειναι μονο αυτο παιζει ghosting colour banding bleeding. Κυριως το πρωτο στα παιχνιδια ειναι ενοχλητικο. Αν πεσεις σε καλο πανελ η τιμη ειναι στο κοστος. Αλλα διαβασε το προηγουμενο θεμα αρκετα πηραν και επεστρεψαν λογω θεματων.

Εγώ για κονσόλα το θέλω. Φαντάσου ότι έχω TV-monitor τώρα και παίζω. Διαβάζω όντως πολλά θέματα και δεν νομίζω να είναι θέμα τύχης. Όλα πρέπει να έχουν ghosting. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, gtferrari είπε

Εγώ για κονσόλα το θέλω. Φαντάσου ότι έχω TV-monitor τώρα και παίζω. Διαβάζω όντως πολλά θέματα και δεν νομίζω να είναι θέμα τύχης. Όλα πρέπει να έχουν ghosting. 

Για κονσολα δεν χρειαζεσαι gsync βρε συ. Παρε μια 32αρα η 40αρα σε αυτα τα χρηματα και αραξε. Το gsync ειναι για υπολογιστες κυριως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Για κονσολα δεν χρειαζεσαι gsync βρε συ. Παρε μια 32αρα η 40αρα σε αυτα τα χρηματα και αραξε. Το gsync ειναι για υπολογιστες κυριως.

Μακάρι να μπορούσα να έχω απόσταση για να πάρω κάτι τέτοιο. Στο μισό μέτρο είμαι και παίζω. Δεν μπορώ να ανέβω πολύ σε ίντσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Διάβασα εν τάχει το παλιό θεμα. Ήξερα ότι η Lenovo είναι ΓΤΠ σε θέματα ποιοτικού ελέγχου ... αλλά τόσο πολύ ρε παιδί μου; 

Είχε παραλάβει κάνεις οθόνη χωρίς καμμενα/κολλημένα pixels; LOL 😂

Ωστόσο μετά την παραδοχή του αποτυχημένου -επί χρόνια- αρμέγματος (aka G-Sync) η Nvidia έκανε τη σωστή κίνηση και πλέον υποστηρίζει Freesync/Adaptive Sync (στις 10xx/20xx). Αρα μπορώ με βεβαιότητα να πω ότι υπάρχουν ένα σωρό πιο αξιόλογες Freesync οθόνες από αυτην σε παραπλήσια λεφτά..

Π.χ.: https://www.amazon.fr/Viewsonic-VX2458-C-MHD-Panneau-FreeSync-Haut-Parleur/dp/B07H5GNR18/

Αξίζει η διαφορά της viewsonic σε σχέση με αυτή(samsung p2470) που έχω τωρα ενοψη  της 1060 που περιμένω;

Επεξ/σία από Malama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gtferrari είπε

Μακάρι να μπορούσα να έχω απόσταση για να πάρω κάτι τέτοιο. Στο μισό μέτρο είμαι και παίζω. Δεν μπορώ να ανέβω πολύ σε ίντσες.

Εισαι κοντα οποτε η 24αρα η 27αρα. Μπορεις να κανεις την κινηση σου και βλεπεις. Αν δεις θεματα απλα την επιστρεφεις. Σε τετοια τιμη δεν προκειται να ξανα παιξει. Μονο το gsync module της εχει 150-200 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Εισαι κοντα οποτε η 24αρα η 27αρα. Μπορεις να κανεις την κινηση σου και βλεπεις. Αν δεις θεματα απλα την επιστρεφεις. Σε τετοια τιμη δεν προκειται να ξανα παιξει. Μονο το gsync module της εχει 150-200 ευρω.

Και να θέλω τελικά δεν μπορώ να την πάρω. Πήγα στο public και προφανώς δεν την φέρνουν στην Αθήνα και ο Κωτσόβολος την έχει 500€ και δεν κάνει price match με το public. Οπότε το τσίμπησα το άκυρο. Κρίμα και ήθελα να την δοκιμάσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ανοιξατε θεμα και μονο ρε παιδες για 1 εκθεσιακο κομματι στα 199Ε στο public της θεσσαλονικης με ξεπερναει!!! Τωρα για το μονιτορ εγω δεν εχω προσεξει τιποτα απο τα προαναφερθησα στο νημα μιας και γω απο εκει την τσιμπισα εδω και κατι μηνες με επιταγη -50Ε που ειχα.Οποτε στα 250Ε με αυτα τα χαρακτηριστικα ηταν no brainer επιλογη για μενα απο κωτσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, gtferrari είπε

Και να θέλω τελικά δεν μπορώ να την πάρω. Πήγα στο public και προφανώς δεν την φέρνουν στην Αθήνα και ο Κωτσόβολος την έχει 500€ και δεν κάνει price match με το public. Οπότε το τσίμπησα το άκυρο. Κρίμα και ήθελα να την δοκιμάσω. 

Πηγαινε εδω και θα εισαι κομπλε φιλε μου

 

https://www.skroutz.gr/s/8948791/Viewsonic-VX2757-MHD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Federacion είπε

αλλο Gsync άλλο FreeSync

Πλεον το ενα και το αυτο ειναι.

Τα Gsync monitors μονο για αυτους που θελουν να τα σκασουν.Η δε τηρουν καποια προυποθεση για να ενεργοποιησουν με την nvidia καρτα τους το freesync.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι έτσι. 

Δεν είναι ισοδυναμία. 

Αν έχεις Freesync δουλεύει και με τις δύο εταιρίες. Και με Xbox. 

G-Sync μόνο με Nvidia. Οπότε αν στο μέλλον πάρεις AMD παίρνεις και τα @@ σου μαζί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το συγκεκριμενο μονιτορ δε το ξανα αγοραζα και 99Ε να πηγαινε.

Καλυτερα ενα σωστο 75αρι παρα σαπιο 144αρι...

Οσοι δε τους ενοχλουν τα ελαττωματα του,τοτε μαλλον δεν εχουν κατσει να δουλεψουν/παιξουν σε μονιτορ μετριας ποιοτητας και πανω.

Μόλις τώρα, mpokwsths είπε

Δεν ειναι έτσι. 

Δεν είναι ισοδυναμία. 

Αν έχεις Freesync δουλεύει και με τις δύο εταιρίες. Και με Xbox. 

G-Sync μόνο με Nvidia. Οπότε αν στο μέλλον πάρεις AMD παίρνεις και τα @@ σου μαζί. 

Καλα ναι προφανως,δε το εννοουσα ετσι.Αλλα ποιος θα παρει gsync μονιτορ σημερα και θα παρει amd καρτα?μαζοχιστικο λιγο,μιας και με το καπελο του gsync παιρνεις nvidia καρτα και αντιστοιχο freesync monitor που παιζουν μια χαρα μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Δεν ειναι έτσι. 

Δεν είναι ισοδυναμία. 

Αν έχεις Freesync δουλεύει και με τις δύο εταιρίες. Και με Xbox. 

G-Sync μόνο με Nvidia. Οπότε αν στο μέλλον πάρεις AMD παίρνεις και τα @@ σου μαζί. 

Πλακα πλακα με αυτο που εκανε η nvidia τα freesync monitors θα παρουν αξια. Παιζουν και με amd και με nvidia καρτες οπως πρεπει με display port. Ενω τα gsync σε πανε μονο σε nvidia. Δεν το περιμενα αυτο. Εχεις και φθηνη οθονη χωρις το tax του gsync και επιλογες και απο τις 2 πλευρες στο να επιλεξεις gpu. Ωραια πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...