Προς το περιεχόμενο

Η Apple αντικατέστησε 11 εκ. μπαταρίες iPhone ύστερα από το σκάνδαλο του «slowdown»


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν φτανει  που εκανε την πουστια και μειωνε εσκεμμενα τις επιδοσεις των iphone εχει και το θρασος να ζηταει χρηματα για την αντικατασταση των μπαταριων.. καποτε ομως και τα προβατα ξυπνανε!! 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lomar είπε

Είσαι και εσύ κατά φαντασίαν μέτοχος, ε;

Και μέτοχος κατά φαντασία και χρήστης κατά φαντασία. 😂😂

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, TzortzisJosh είπε

Παλιά οι χρήστες Android έκραζαν τα iPhone διότι είχαν μόνο 1-2 Ram ενώ αυτά διέθεταν 8 κλπ.

(χα-χα-χα 2017 έχουμε και η απλ βγάζει κινητό με 3 Ram lolol)

Μετά, κατάλαβαν ότι η Ram δεν παίζει κανένα ρόλο στο κινητό, βλέποντας bug και lag να κόβουν βόλτες σε ναυαρχίδες Android με 8+ Ram, ενώ παράλληλα τα iPhone με 1-2-3 Ram διαχειρίζονται εντολές πιο γρήγορα και εύκολα.

Έπειτα, ακολουθούν τα hate comments περί επεξεργαστών, περί ανάλυσης οθόνης(γιατί όποιος πήρε iPhone 7-8-X κλπ, ακόμα και 6) έχει παράπονο με την οθόνη, το headphone jack βεβαίως βεβαίως που έγινε γαργάρα κλπ.

Τώρα άρχισαν να συγκρίνουν τις μπαταρίες, το Android μου έχει 4000mAh και το φορτίζω μια φορά το οκτάμηνο κ.α. αστεία πράγματα. Προσωπικά με το iPhone 7 που χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα απολύτως θέμα αναφορικά με την μπαταρία. Ίσως να ήθελα λίγη περισσότερη για να είμαι ειλικρινής διότι σε ταξίδια δεν μου φτάνει, όμως το πρόβλημα λύθηκε με Power Bank. 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι είναι πως ουσιαστικά, ο μέσος όρος χρηστών πάνω από mid range συσκευές android δίνει τα 2πλάσια από ένα χρήστη ios απλά όχι μαζεμένα και αισθάνεται πως έχει χτυπήσει κελεπούρι, γνωστή τακτική μάρκετινγκ που απευθύνεται σε όχι και τόσο σβέλτα μυαλά (Ναι ΟΚ υπάρχουν και αυτοί που έχουν android 5ετίας και το μόνο που λειτουργεί είναι τα φυσικά κουμπιά). Πείτε μου έναν χρήστη android με συσκευή έτους 2015-2016 που πραγματοποιεί όλες τις ενημερώσεις και δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα σχετικά με την απόκριση της συσκευής. Συγκρίνετε ΣΗΜΕΡΑ ένα κινητό ios έτους 2015-2016 με ένα αντίστοιχο Android. Ούτε καν. Για να μην πω συσκευές 2014, οι περισσότερες Android 50/50 είναι αν θα λειτουργούν.

Οι δικαιολογίες δεν έχουν τέλος. Αδικαιολόγητο μίσος και επιθέσεις κατά των χρηστών Apple. Επειδή ένας γνωστός σας πήρε iPhone 4 3ο χέρι το 2019 προφανώς για λόγω μόστρας δεν σημαίνει ότι αντιπροσωπεύει και την πλειοψηφία. 

Δεν θα αναφερθώ καν στην εξυπηρέτηση της Apple, ακόμη και στην Ελλάδα. Βέβαια, το παρόν γεγονός με τις μπαταρίες αποτελεί εξαίρεση ,οφείλω να ομολογήσω, καθώς δεν διαχειρίστηκαν το πρόβλημα όπως περίμενα. Ας λήξει εδώ το μαρτύριό σας.

 

 

 

"Πείτε μου έναν χρήστη android με συσκευή έτους 2015-2016 που πραγματοποιεί όλες τις ενημερώσεις και δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα σχετικά με την απόκριση της συσκευής. Συγκρίνετε ΣΗΜΕΡΑ ένα κινητό ios έτους 2015-2016 με ένα αντίστοιχο Android. Ούτε καν. Για να μην πω συσκευές 2014, οι περισσότερες Android 50/50 είναι αν θα λειτουργούν."

Samsung Note 3  καλυτερο ακομα και απο το απλ επομενης γενιας,ακομα και τωρα αξιοπιστο και δουλευει καλυτερα απο το πατσαβουρι iphone 5..

Επεξ/σία από tsakis11
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
50 minutes ago, Gilmen said:

Eχουμε σημα δεν χρειαζεται😂

4G σωστό δεν έχετε ενίοτε αλλά σιγά τη λεπτομέρεια! 😛 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

"Πείτε μου έναν χρήστη android με συσκευή έτους 2015-2016 που πραγματοποιεί όλες τις ενημερώσεις και δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα σχετικά με την απόκριση της συσκευής. Συγκρίνετε ΣΗΜΕΡΑ ένα κινητό ios έτους 2015-2016 με ένα αντίστοιχο Android. Ούτε καν. Για να μην πω συσκευές 2014, οι περισσότερες Android 50/50 είναι αν θα λειτουργούν."

Samsung Note 3  καλυτερο ακομα και απο το απλ επομενης γενιας,ακομα και τωρα αξιοπιστο και δουλευει καλυτερα απο το πατσαβουρι iphone 5..

Έχεις δει κανένα Benchmark ή speed comparison video; Το βιντεάκι αυτό είναι πριν από 5 χρόνια και απλά δες πως κολλάει το υποτίθεται "καινούριο" Note 3. Μέρα με νύχτα συγκριτικά με το 5άρι. (Κάμερα δεν συγκρίνω καν δεν υπάρχει σύγκριση).

Τώρα 2019, εάν είχαμε και τις 2 συσκευές και τις βάζαμε δίπλα δίπλα θα γελούσε και ο κάθε πικραμένος. 

Μην μιλήσω για μεταπωλητική αξία.. μην..

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Έχεις δει κανένα Benchmark ή speed comparison video; Το βιντεάκι αυτό είναι πριν από 5 χρόνια και απλά δες πως κολλάει το υποτίθεται "καινούριο" Note 3. Μέρα με νύχτα συγκριτικά με το 5άρι. (Κάμερα δεν συγκρίνω καν δεν υπάρχει σύγκριση).

Τώρα, εάν είχαμε και τις 2 συσκευές και τις βάζαμε δίπλα δίπλα θα γελούσε και ο κάθε πικραμένος.

Μην μιλήσω για μεταπωλητική αξία.. μην..

Επειδη εχω στα χερια μου και τα 2 τη στιγμη που μιλαμε σου λεω απλως πως ειναι λαθος οι πηγες σου..εχω και νοτε 8 και σου λεω πως κινητο σαν το νοτε 3 δε θα ξαναβγει..μη το συγκρινεις με τιποτα...ασε τα κολλαει και τα δεν κολλαει ισως σε πιστευα αν δεν το ειχα..αλλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα..στο λεει καποιος που ειχε και απλ και σαμμυ.. iphone 4s iphone 5 iphone 6  ola ta note ektos to 9 kai s4 s6 s7 s8 plus s9 plus

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Επειδη εχω στα χερια μου και τα 2 τη στιγμη που μιλαμε σου λεω απλως πως ειναι λαθος οι πηγες σου..εχω και νοτε 8 και σου λεω πως κινητο σαν το νοτε 3 δε θα ξαναβγει..μη το συγκρινεις με τιποτα...ασε τα κολλαει και τα δεν κολλαει ισως σε πιστευα αν δεν το ειχα..αλλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα..στο λεει καποιος που ειχε και απλ και σαμμυ.. iphone 4s iphone 5 iphone 6  ola ta note ektos to 9 kai s4 s6 s7 s8 plus s9 plus

Χαχαχαχα εντάξει. Μας λες δηλαδή ότι δεν κολλάει το Note 3 και κολλάει το 5άρι. Αε καλά. Χιλιάδες σελίδες με βίντεο στο youtube που τεστάρουν τα δύο τηλέφωνα αναφέρουν και είναι ολοφάνερο πως το 5αρι είναι πιο γρήγορο αλλά εδώ ο tsakis11 μας γράφει το αντίθετο. Αε καλά.

Κλάμα

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Έχεις δει κανένα Benchmark ή speed comparison video; Το βιντεάκι αυτό είναι πριν από 5 χρόνια και απλά δες πως κολλάει το υποτίθεται "καινούριο" Note 3. Μέρα με νύχτα συγκριτικά με το 5άρι. (Κάμερα δεν συγκρίνω καν δεν υπάρχει σύγκριση).

Τώρα 2019, εάν είχαμε και τις 2 συσκευές και τις βάζαμε δίπλα δίπλα θα γελούσε και ο κάθε πικραμένος. 

Μην μιλήσω για μεταπωλητική αξία.. μην..

Τι συγκρίνεις δύο συσκευές με τριπλάσια διάφορα τιμής?είναι σαν να συγκρίνεις το iPhone xs max με xiaomi Redmi note 6 και να λες ότι το iPhone είναι καλύτερο.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TzortzisJosh είπε

Χαχαχαχα εντάξει. Μας λες δηλαδή ότι δεν κολλάει το Note 3 και κολλάει το 5άρι. Αε καλά. Χιλιάδες σελίδες με βίντεο στο youtube που τεστάρουν τα δύο τηλέφωνα αναφέρουν και είναι ολοφάνερο πως το 5αρι είναι πιο γρήγορο αλλά εδώ ο tsakis11 μας γράφει το αντίθετο. Αε καλά.

το οτι σου λεω πως τα εχω μπροστα μου προφανως και σου περναει αδιαφορο γιατι προφανως και εισαι φανμποι οποτε τι να σου πω κι εσενα καημενε ζησε στη φουσκα σου..νομιζα θα μιλουσα με κανα νορμαλ ανθρωπο αλλα που.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

το οτι σου λεω πως τα εχω μπροστα μου προφανως και σου περναει αδιαφορο γιατι προφανως και εισαι φανμποι οποτε τι να σου πω κι εσενα καημενε ζησε στη φουσκα σου..νομιζα θα μιλουσα με κανα νορμαλ ανθρωπο αλλα που.

Και εγώ τα έχω μπροστά μου μπάρμπα. Ντάξει με πιστεύεις; Λές να πιστέψω εσένα ή τα νούμερα; Λές να πιστέψω εσένα ή κάτι χιλιάδες βίντεο σύγκρισης; Εσύ το iPhone μπορεί να μην το έχεις αναβαθμίσει κανένα 5άρι χρόνια(αν το έχεις όντως που δεν νομίζω). Βάλε μας 2 φώτο με τα κινητά δίπλα δίπλα για του λόγου του αληθές.

Εάν ήξερες από κινητά, θα καταλάβαινες πως δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση το Note 3 να περνάει το 5αρι σε ταχύτητα, ειδικά σήμερα (ούτε παλιά). Είναι σαν να μου λες ότι το ποδήλατο είναι πιο γρήγορο από ένα αυτοκίνητο υπό ορθολογικές συνθήκες. Υπό μη ορθολογικές, πράγματι είναι, εάν βάλεις νερό στο αμάξι. topkek

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, dancer είπε

σιγουρα λιγοτερο απο τη δικη σου κινεζια που ειστε με ενα powerbank και μια πριζα διπλα

τι ονειρευομαστε φιλε?τη μικρη μπαταρια? την αγκυλωση στο εξουσιοδοτημενο  σερβις της? η την φθηνοδουλεια που την πληρωνεις χρυσαφι? η το να με κοροιδευει μπροστα στα ματια μου

το απολυτο ποστ ανακριβειας και λασπης,

πρωτον δεν χρειαζεται κατι αν το φερει η αντιπροσωπεια για να το εχεις, μαλλον ζεις τη δεκατια του 80 και του 90,

δευτερον ο υψηλος σχεδιασμος του hardware ηταν αυτος που ξεκολουσανε τα τσιπακια απο πανω στα iphone, η το καλωδιο που περνουσε κατω απο τη βιδα στα 5αρια

τριτον για να αγορασει καποιος κινητο σιγουρα δε βλεπει youtube αν το κανεις εσυ να το κοιταξεις

μα τετοια εξυπηρετηση τοσους μηνες μετα? συγχαρητηρια που το αποδεχτηκες, τρομαζω στην ιδεα να ειχες προιον οποιασδηποτε αλλης μαρκας τι θα εκανες αμα σου λεγανε μετα απο τοσους μηνες, θα ειχες αρχισει καταγγελιες , δυσφημιση στα φορουμ κτλ. σορρυ αλλα δικαιωματικα αξιζετε να σας χαρακτηριζουν ετσι οπως σας αποκαλουν.

Βάλε μέσα και τη λάθος σχεδίαση με την κεραία, όπου τους έλεγε ότι κρατούν λάθος το τηλέφωνο και ύστερα τους πούλαγε ''ειδικές'' θήκες

Επεξ/σία από hitechaddict
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TzortzisJosh είπε

Και εγώ τα έχω μπροστά μου μπάρμπα. Ντάξει με πιστεύεις; Λές να πιστέψω εσένα ή τα νούμερα; Λές να πιστέψω εσένα ή κάτι χιλιάδες βίντεο σύγκρισης; Εσύ το iPhone μπορεί να μην το έχεις αναβαθμίσει κανένα 5άρι χρόνια(αν το έχεις όντως που δεν νομίζω). Βάλε μας 2 φώτο με τα κινητά δίπλα δίπλα για του λόγου του αληθές.

Εάν ήξερες από κινητά, θα καταλάβαινες πως δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση το Note 3 να περνάει το 5αρι σε ταχύτητα, ειδικά σήμερα (ούτε παλιά). Είναι σαν να μου λες ότι το ποδήλατο είναι πιο γρήγορο από ένα αυτοκίνητο υπό ορθολογικές συνθήκες. Υπό μη ορθολογικές, πράγματι είναι, εάν βάλεις νερό στο αμάξι. topkek

Φυσικα και δεν ξερω απο κινητα οπως εσυ γιατι εχεις και 44 πτυχια πανω στο θεμα..επισης δεν με απασχολει τι πιστευεις και τι οχι με απασχολει πως γινεται to geekbench να κανει λαθος

 

 

Samsung Galaxy Note 3 Qualcomm Qualcomm 2265 MHz (4 cores) Android 32-bit   single core  924

  multicore 2792    τωρα αν δεν ντρεπεσαι μπες μονος σου να δεις τι κανει το αππλ μη σου τη χαλασω       

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...