Προς το περιεχόμενο

Η Apple αντικατέστησε 11 εκ. μπαταρίες iPhone ύστερα από το σκάνδαλο του «slowdown»


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tsakis11 είπε

Φυσικα και δεν ξερω απο κινητα οπως εσυ γιατι εχεις και 44 πτυχια πανω στο θεμα..επισης δεν με απασχολει τι πιστευεις και τι οχι με απασχολει πως γινεται to geekbench να κανει λαθος

  Samsung Galaxy Note 3 Qualcomm Qualcomm 2265 MHz (4 cores) Android 32-bit   single core  924

  multicore 2792    τωρα αν δεν ντρεπεσαι μπες μονος σου να δεις τι κανει το αππλ μη σου τη χαλασω       

Πάνε δες στην 5η σελίδα το post μου, δεν θα τα ξαναλέω.

Προφανώς και δεν έχεις και τα 2 τηλέφωνα μπροστά σου.

Άλλος ένας άνθρωπος που πιστεύει ότι επειδή το σαμσουγκ έχει περισσότερο ραμ κλπ είναι πιο γρήγορο. Τι να εξηγήσεις δεν υπάρχει λόγος. 

Τελειώνει εδώ η κουβέντα, ότι να'ναι 

Επεξ/σία από TzortzisJosh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Πάνε δες στην 5η σελίδα το post μου, δεν θα τα ξαναλέω.

Προφανώς και δεν έχεις και τα 2 τηλέφωνα μπροστά σου. 

Άλλος ένας άνθρωπος που πιστεύει ότι επειδή το σαμσουγκ έχει περισσότερο ραμ κλπ είναι πιο γρήγορο. Τι να εξηγήσεις δεν υπάρχει λόγος. 

Τελειώνει εδώ η κουβέντα, ότι να'ναι 

ποιος μιλησε για ραμ? εγω? εγω πηγα απλα να σου δειξω την πραγματικοτητα αλλο αν δε θες να τη δεχτεις..δεν πειραζει.δε μπορει ολοι να δεχονται οτι σε κατι εκανε λαθος η αππλ.. ειπαμε.Τελικα καταλαβα τι φταιει..σιγουρα οχι η apple παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Κακώς, έπρεπε να ζητήσεις να καταχωρηθεί η παραγγελία σου και να στην αλλάξουν όποτε μπορούσαν με 39€ .

μα το apple care ειναι εκει οταν το χρειαζεσε,

2 ώρες πριν, woopsi είπε

είχα τρομερό θέμα και δεν μπορούσα να περιμένω οπότε αναγκαστηκα το έδωσα αλλού.

και θα περιμενεις πολες φορες ακομα γτ πολυ απλα ειναι apple don't care, απορω πως εμπιστευτηκες αυτο το διαμαντι στα χερια ενος τιποτενιου και αχρηστου τεχνικου της γειτονιας, αχ ολο κατι τετοια κανετε και μετα εχετε προβληματα

34 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Μην μιλήσω για μεταπωλητική αξία.. μην..

ευτυχως αρχιζει και πεφτει η μεταπωλητικη αξια των iphone γτ εχει βρωμησει η αγορα, επισης βλεπω ποσους να πουλανε εδω iphone και τα εχουν μηνες, εχω και εγω ενα 7αρι 128γιγα ακομα προσπαθω να το πουλησω.

25 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Χαχαχαχα εντάξει. Μας λες δηλαδή ότι δεν κολλάει το Note 3 και κολλάει το 5άρι. Αε καλά. Χιλιάδες σελίδες με βίντεο στο youtube που τεστάρουν τα δύο τηλέφωνα αναφέρουν και είναι ολοφάνερο πως το 5αρι είναι πιο γρήγορο αλλά εδώ ο tsakis11 μας γράφει το αντίθετο. Αε καλά.

Κλάμα

προσεχως οι χειρουργοι γιατροι θα εκπαιδευονται μεσω youtube , τι να πηγαινουν σε σχολες τωρα αφου απο τα χιλιαδες βιντεο επεσε το youtube. Να ρωτησω οταν τα βιντεο ειναι εναντιον των iphone τα αποδεχεστε η ξεκινατε τις γαργαρες εκει?

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

4G σωστό δεν έχετε ενίοτε αλλά σιγά τη λεπτομέρεια! 😛 

Μπα! Έμαθες να κρατάς σωστά την συσκευή σου, έπιασες σήμα και ξεθάρρεψες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, PillShovel είπε

Μπα! Έμαθες να κρατάς σωστά την συσκευή σου, έπιασες σήμα και ξεθάρρεψες?

...γηράσκει αεί διδασκόμενος ;)

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, PillShovel said:

Μπα! Έμαθες να κρατάς σωστά την συσκευή σου, έπιασες σήμα και ξεθάρρεψες?

Μα και την περίοδο που εσείς είχατε ονειρώξεις με το σήμα του iphone, εγώ εξακολουθούσα να το χρησιμοποιώ κανονικά. Ξέρεις, ήταν κάτι αντίστοιχο με τα στραβωμενα iPad αλλά δεν σας το λέμε για να μην απογοητευτείτε. 😛 

Μεχρι το επόμενο «σκάνδαλο», για πήγαινε ένα xiaomi στην αντιπροσωπεία μετά από 2+ χρόνια (αν λειτουργεί ακόμη) και ζητα τους αντικατάσταση μπαταρίας σε προνομιακή τιμή για να δω κάτι... :) 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, dancer είπε

προσεχως οι χειρουργοι γιατροι θα εκπαιδευονται μεσω youtube , τι να πηγαινουν σε σχολες τωρα αφου απο τα χιλιαδες βιντεο επεσε το youtube. Να ρωτησω οταν τα βιντεο ειναι εναντιον των iphone τα αποδεχεστε η ξεκινατε τις γαργαρες εκει?

Ευστοχότατη η σύγκριση με τους ιατρούς. Ότι να'ναι και πάλι. Το βίντεο γιατί να είναι "εναντίον" των iPhone και πως; Θα πατάει ο άλλος το αντίπαλο κινητό πιο γρήγορα; Και πάλι ότι να'ναι.

Έχετε θολώσει και δεν έχετε κάτι να πείτε. Εν καιρώ κρίσης πολλοί πουλάνε iPhone και ότι άλλο "περιττό" έχουν. Επίσης εν καιρώ κρίσης, λογικά στην Ελλάδα να μην πουλιούνται τα iPhone που κανείς δεν αρνείται ότι είναι ακριβά. Είναι ακριβά έχουν όμως και πολλαπλά θετικά σε σύγκριση με ένα Android. Όποιος μπορεί να το αγοράσει το αγοράζει. Όποιος δεν μπορεί απλά βρίσκει κάτι να πει. Γράφετε απλά για να γράψετε.

Απλή συμβατική λογική: Τα κινητά της Apple είναι από κοινού αποδεκτό πως υστερούν ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ σε specs. Εάν υστερούσαν και σε δυνατότητες, μεταπωλητική αξία, ταχύτητα, σχεδιασμό, αντοχή στον χρόνο, επιδόσεις κλπ ενώ έχουν παράλληλα διπλάσια και τριπλάσια τιμή, πολύ απλά η Apple θα είχε κλείσει ήδη από το 2010.

Τελειώνω εδώ, ότι άλλο θέλετε PM

Επεξ/σία από TzortzisJosh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αφου εχεις μεσο στην απλ και σου δίνουν μονο τα cherrypicked κομματια, η εμπειρια σου ειναι Biased και συνεπώς εχει τόσο σημασία οσο το r στο marlboro. 

Επεξ/σία από PillShovel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
9 minutes ago, PillShovel said:

Αφου εχεις μεσο στην απλ και σου δίνουν μονο τα cherrypicked κομματια, η εμπειρια σου ειναι Biased και συνεπώς εχει τόσο σημασία οσο το r στο marlboro. 

«Αγανάκτηση» από τα Lidl. 😛 

Είναι και της μόδας η «επανάσταση», σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

Προσοχη μόνο γιατί τα ...ανευρισματα θερίζουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν σε ενα ποστ ελεγα για κατι τετοια, εφαγα αναφορα και μου εστειλε ο διαχειρηστης προειδοποιηση για τρολλ..
Ενω εγω εδειχνα Proofs, τωρα τα κανετε αρθρα.

Ναι 29$ αντι για 79$ μεσα μπηκε, και απο εκει κερδος εβγαλε, ελεος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, billdanos είπε

«Αγανάκτηση» από τα Lidl. 😛 

Είναι και της μόδας η «επανάσταση», σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

Μονος σου τα λές, μονο σου γελάς.  Πιο τραγικός και απο εργο του Αισχύλου. Πλάκα σπάμε με την πάρτη σου, δεν ειναι rage.

Επεξ/σία από PillShovel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@billdanos.... κοίτα, σοβαρά τώρα, μετά απο δύο και (2+) χρόνια κ έχοντας δώσει 158,67€ για το xiaomi του..δεν θα μπει καν στην διαδικασία να σκεφτεί αυτό που εσύ προλογίζεις ;)

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, PillShovel said:

Μονος σου τα λές, μονο σου γελάς.  Πιο τραγικός και απο εργο του Αισχύλου. Πλάκα σπάμε με την πάρτη σου, δεν ειναι rage.

Μα το ίδιο κάνω μαζί σου από τα προηγούμενα profile σου. Μπας και νόμιζες πως κάνω σοβαρή συζήτηση μαζί σου; 

Κλαϊν... :) 

3 minutes ago, TechnoState said:

@billdanos.... κοίτα, σοβαρά τώρα, μετά απο δύο χρόνια κ έχοντας δώσει 158,67€ για το xiaomi του..δεν θα μπει καν στην διαδικασία να σκεφτεί αυτό που εσύ προλογίζεις ;)

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν νομίζει πως τα 158,67 αντιστοιχούν σε 1586,7! ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω. Αμεσως να απαντησεις σαν θιγμένη Groopie. Τόσο πολύ που απάντησες σε χρόνο dt και εκανες και αναφορα στο παλιο μου προφίλ. Τεσπα, αντιπαρέρχομαι γιατι ειμαι υπεράνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...