Προς το περιεχόμενο

Η Apple αντικατέστησε 11 εκ. μπαταρίες iPhone ύστερα από το σκάνδαλο του «slowdown»


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Το πρόβλημα ξεκινάει όταν νομίζει πως τα 158,67 αντιστοιχούν σε 1586,7! ;) 

.... εσύ καταλαβαίνεις την διαφορά τουλάχιστον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 197
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators
1 minute ago, PillShovel said:

Το βλέπω. Αμεσως να απαντησεις σαν θιγμένη Groopie. Τόσο πολύ που απάντησες σε χρόνο dt και εκανες και αναφορα στο παλιο μου προφίλ. Τεσπα, αντιπαρέρχομαι γιατι ειμαι υπεράνω.

Κλαίνε οι χήρες... κλαίνε και τα ορφανά! (αυτό δεν είναι του Αισχυλου)

 

Just now, TechnoState said:

@billdanos ....οκ, και επειδή τα έχουμε χιλιοπει αυτά, τότε πάω πάσο

Προφανως και όσα διάβασες τελευταία δεν ήταν σοβαρή συζήτηση από την πλευρά μου. Απλά προσαρμόζομαι σε συγκεκριμένους χρήστες γιατί μόνο έτσι με καταλαβαίνουν (δεν αναφέρομαι σε εσένα). :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι δικό σου, δεν ειναι και απο τα πιο πετυχημενα σου. Σε σχέση με τα οσκαρικά που εχεις πετάξει κατα καιρούς αυτο μοιαζει με b-moovie τύπου plan 9 from outter space.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@billdanos.... φυσικά κ έχω πιάσει απο την αρχή το νήμα. Φυσικά κ κατανοώ που αναφέρεσαι.... απλά κουβέντα κάνουμε. Τώρα, αν κάποιος γύρισε απο Σύνταγμα εν βρασμώ ψυχής... απλά bad timing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, TzortzisJosh είπε

Ευστοχότατη η σύγκριση με τους ιατρούς. Ότι να'ναι και πάλι. Το βίντεο γιατί να είναι "εναντίον" των iPhone και πως; Θα πατάει ο άλλος το αντίπαλο κινητό πιο γρήγορα; Και πάλι ότι να'ναι.

Έχετε θολώσει και δεν έχετε κάτι να πείτε. Εν καιρώ κρίσης πολλοί πουλάνε iPhone και ότι άλλο "περιττό" έχουν. Επίσης εν καιρώ κρίσης, λογικά στην Ελλάδα να μην πουλιούνται τα iPhone που κανείς δεν αρνείται ότι είναι ακριβά. Είναι ακριβά έχουν όμως και πολλαπλά θετικά σε σύγκριση με ένα Android. Όποιος μπορεί να το αγοράσει το αγοράζει. Όποιος δεν μπορεί απλά βρίσκει κάτι να πει. Γράφετε απλά για να γράψετε.

Απλή συμβατική λογική: Τα κινητά της Apple είναι από κοινού αποδεκτό πως υστερούν ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ σε specs. Εάν υστερούσαν και σε δυνατότητες, μεταπωλητική αξία, ταχύτητα, σχεδιασμό, αντοχή στον χρόνο, επιδόσεις κλπ ενώ έχουν παράλληλα διπλάσια και τριπλάσια τιμή, πολύ απλά η Apple θα είχε κλείσει ήδη από το 2010.

Τελειώνω εδώ, ότι άλλο θέλετε PM

Τι σημαινει οποιος μπορει? τι σε κανει να πιστευεις πως οσοι τα κοροιδευουν δε μπορουν να τα αγορασουν? Απο που προεκυψε αυτο? Καλυτερα που τελειωσες εδω γιατι αρχισες να παραλογιζεσαι..Οταν γραφεις δημοσια να προσεχεις τον τροπο που γραφεις γινεσαι παρεξηγησημος..Παντως να ξερεις πως το κινητο δεν καθοριζει αν εχεις λεφτα η οχι να το αγορασεις(μια λαμποργκινι ισως) ισα ισα οταν εχεις ενα τετοιο κινητο και νομιζεις πως εσυ μπορεσες και δεν μπορεσαν οι αλλοι κατι παει λαθος μεσα σου. Δε μιλησε κανενας για τιμη αξια και παπαριες..Ειπες οτι τα παλια παιζουν ακομα και σου λεω ξεκαθαρα πως δεν ξερεις τι σου γινεται .Αποδεξου το δε θα αλλαξει κατι παλι θα την αγαπας την αππλ δεν την προδιδεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, billdanos είπε

Μα και την περίοδο που εσείς είχατε ονειρώξεις με το σήμα του iphone, εγώ εξακολουθούσα να το χρησιμοποιώ κανονικά. Ξέρεις, ήταν κάτι αντίστοιχο με τα στραβωμενα iPad αλλά δεν σας το λέμε για να μην απογοητευτείτε. 😛 

Μεχρι το επόμενο «σκάνδαλο», για πήγαινε ένα xiaomi στην αντιπροσωπεία μετά από 2+ χρόνια (αν λειτουργεί ακόμη) και ζητα τους αντικατάσταση μπαταρίας σε προνομιακή τιμή για να δω κάτι... :) 

Κυριε μοντερετορα redmi note 3 mediatek εδω 3 χρονια +1 μηνα, με 200+ τουμπες (ειμαι ατσαλο αγορι, το βαζω πανω στο wrist rest του keyboard εχω και μαυρο case και ειναι αορατο, δουλευω και σε ανακαινησεις τρωει και εκει μερικες τουμπες απο σκαλες και αλλα τετοια ομορφα) . 
Τιμη αγορας 180 ευρω, αλλαγη μπαταριας 10-15$ μονος μου Nohon (που δεν χρειαζοταν τελικα, στα ιδια επιπεδα ημουν και με την μαμα, απλα μετα απο τοσα χρονια ολες οι εφαρμογες που χρησημοποιω εγιναν πιο βαριες, και στην αρχη δεν χρησημοποιουσα instagram, οποτε yeah).
Επαιξε 24ωρο afk farm Lineage 2 Revolution ακομα και οταν κοιμηθηκα πανω του κανα 12 ωρο 😅, ακομα ζει, θα το δωσω στην μητερα μου αλλα αν θες στο πουλαω γιατι οπως λες ειναι σπανιο και ανθεκτικο κομματι 😜 (Ας μην μιλησω για το Xiaomi Red Rice που ειχα 3 χρονια και το πουλησα)

 

Btw για το σημα, ηθελε να το πιανεις με το αριστερο χερι, δεξιοχειρες δεν ειχαν θεμα, βεβαια η απαντηση του CEO ητανε οτι κρατανε τα παιδια το κινητο λαθος και σας πουλησαν Fix θηκη στο χειροτερο quality που μπορεις να φανταστεις στα 30$. Χμ, οκ.

 

[Btw και τα δυο xiaomi που ειχα ητανε China version καθαρα import απο Κινα, ελπιζω τωρα τα EU version διοτι παραλαμβανω pocophone εντος εβδομαδος να μην ειναι σαπια, διοτι ακομα και στις αυτοκινητοβιομηχανιες υπαρχουν διαφορες απο χωρα σε χωρα]

Επεξ/σία από ExTaCy1337
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Μα και την περίοδο που εσείς είχατε ονειρώξεις με το σήμα του iphone, εγώ εξακολουθούσα να το χρησιμοποιώ κανονικά. Ξέρεις, ήταν κάτι αντίστοιχο με τα στραβωμενα iPad αλλά δεν σας το λέμε για να μην απογοητευτείτε. 😛 

Μεχρι το επόμενο «σκάνδαλο», για πήγαινε ένα xiaomi στην αντιπροσωπεία μετά από 2+ χρόνια (αν λειτουργεί ακόμη) και ζητα τους αντικατάσταση μπαταρίας σε προνομιακή τιμή για να δω κάτι... :) 

Απο απλή περιέργεια, εσυ αν πας το iPhone στην ανύπαρκτη Ελληνική αντιπροσωπεία θα σου την αλλάξουν σε "προνομιακή τιμή';  Επίσης η Xiaomi γιατι να στην αλλάξει σε προνομιακή τιμή; Δεν έλεγε 4000 και σου εβαζε μέσα 2000mAh για να βρεθεί υπόλογη και να αναγκαστεί να προσφέρει "προνομιακές" τιμές για να μειώσει λίγο την ξεφτίλα της αποκάλυψης. Αυτό θα ήταν σκέτη απατεωνιά. Δεν νομίζω πως μεγάλες εταιρίες θα έκαναν κάτι τέτοιο στους αγοραστές τους εσκεμμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την παπαριά που διαβάζω συνεχώς για προβλήματα των iPhone γιατί την επικαλείστε κάποιοι; 

Έίχα iPhone 3gs, 4s, 6s Plus, 7 plus και όλα πουλήθηκαν απροβλημάτιστα για να πάρω το επόμενο μοντέλο. Κοινώς η αξιοπιστία της για εμένα τουλάχιστον ειναι αναμφισβήτητη.

Προφανώς κάποιοι δεν ήταν τόσο τυχεροί και έπεσαν σε ελαττωματικά προϊόντα, όπως συμβαίνει με όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές. Τουλάχιστον δεν πήραν φωτιά όπως κάτι άλλες...

Επίσης έχω δει Xiaomάρα να πέφτει από τα χέρια του γυμναστή ενώ ήταν καθιστός (μισό μέτρο ύψος;) και η οθόνη της να γίνεται θρύψαλλα. Ακόμα με την αράχνη το έχει για να μαζέψει λεφτά και να πάρει κανένα με Gorilla glass της προκοπής.

Τέλος δεν έχω τίποτα με τις κινεζιές σας, μπορεί κι εγώ να πάρω στο μέλλον αν δεν μου το επιτρέπει η οικονομική μου κατάσταση ή αν δεν ρίξει η Apple τιμές γιατί 1000€ + ελάχιστοι μπορούν να δώσουν. Δεν θα λέω όμως ότι έχω καλύτερο κινητό από ένα iPhone, θα λέω ίσως ότι έχω ένα τιμιότερο.

Να ξέρουμε τι λέμε δηλαδή και προπάντων τι αγοράζουμε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Αυτή την παπαριά που διαβάζω συνεχώς για προβλήματα των iPhone γιατί την επικαλείστε κάποιοι; 

Έίχα iPhone 3gs, 4s, 6s Plus, 7 plus και όλα πουλήθηκαν απροβλημάτιστα για να πάρω το επόμενο μοντέλο. Κοινώς η αξιοπιστία της για εμένα τουλάχιστον ειναι αναμφισβήτητη.

Προφανώς κάποιοι δεν ήταν τόσο τυχεροί και έπεσαν σε ελαττωματικά προϊόντα, όπως συμβαίνει με όλες τις ηλεκτρονικές συσκευές. Τουλάχιστον δεν πήραν φωτιά όπως κάτι άλλες...

Επίσης έχω δει Xiaomάρα να πέφτει από τα χέρια του γυμναστή ενώ ήταν καθιστός (μισό μέτρο ύψος;) και η οθόνη της να γίνεται θρύψαλλα. Ακόμα με την αράχνη το έχει για να μαζέψει λεφτά και να πάρει κανένα με Gorilla glass της προκοπής.

Τέλος δεν έχω τίποτα με τις κινεζιές σας, μπορεί κι εγώ να πάρω στο μέλλον αν δεν μου το επιτρέπει η οικονομική μου κατάσταση ή αν δεν ρίξει η Apple τιμές γιατί 1000€ + ελάχιστοι μπορούν να δώσουν. Δεν θα λέω όμως ότι έχω καλύτερο κινητό από ένα iPhone, θα λέω ίσως ότι έχω ένα τιμιότερο.

Να ξέρουμε τι λέμε δηλαδή και προπάντων τι αγοράζουμε

Αν αλλάξεις απο OIS σε Android δεν είναι ανάγκη να πας σε Xiaomi,υπάρχει το S8-S8+ και το S9-S9+ που είναι φοβερά.Απο Xiaomi υπάρχει το Mi8 και απο Huawei το P20 Pro,επίσης πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Zus είπε

Ξέρω πολύ καλά τι εννοεί, αλλά όταν αναπαράγεις ψέμματα και τα διατυπώνεις με αυτό τον τρόπο να είσαι έτοιμος για την απάντηση.

Κανένα iPhone δεν έχει 1440 mAH. Το είπε ο πονεμένος από τον Μηλαρά και το θεωρήσατε και δεδομένο

Στην φωτο του αρθρου παντως η μπαταρια γραφει: 1960mAh!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...