Προς το περιεχόμενο

Αγορά wifi extender


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι να πάρω έναν wifi extender, θα ήθελα να είναι αρκετά δυνατό-να καλύπτει πολλά τμ,όμως να μην ξεπεράσει τα 100€.
Στο πατρικό μου έχω αυτό εδώ tplink RE355 AC1200 να μου συνδέει 3 ορόφους(ξύλινους) που επικοινωνούν εσωτερικά με σκάλες, έχοντας το modem( archer vr600 AC1600 με 50αρα γραμμή) πάνω στον 3ο στο γραφείο μου,και την κεραία αυτή στον 2ο,καλύπτει μια χαρά όλο το σπίτι από πάνω μέχρι κάτω,έχει κάποια τυφλά σημεία που δεν τα καλύπτει πλήρως αλλά όχι τίποτα το τρομερό,χωρίς απώλειες τρελές στην γραμμή(στην αυλή δεν πιάνει,μόνο εαν το πάω στον 1ο όροφο,πράγμα που κάνω το καλοκαίρι).
Τώρα όμως επειδή θα μετακομίσω,το modem (αυτό του OTE με voip) που έχει το άλλο σπίτι(αν θυμάμαι καλά πιάνει 8mb) θα βρίσκεται στο διπλανό σπίτι της γιαγιάς και όταν λέω διπλανό εννοώ απόσταση που τα χωρίζει 3μ,βρίσκονται στην ίδια αυλή. Εδώ υπάρχουν χοντροί τοίχοι όπως κάθε σπίτι! Με αυτό το modem τώρα δεν είναι εφικτή η συνεχόμενη σύνδεση. Οπότε γιαυτό σκέφτηκα την λύση του extender.

Σκέφτηκα ότι μια καλή αγορά θα ήταν το RE580D AC1900
μιας και είναι πιο ισχυρό (τουλάχιστον από τα τμ που καλύπτει όπως λέει), και θα ήθελα να δοκιμάσω να το έχω στον χώρο μου για να μπορώ να βάζω καλώδιο πάνω.Αν όχι θα βρίσκεται και αυτό στο σπίτι με το modem.
Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο παρακαλώ;
Ευχαριστώ

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

φιλε μου καλησπέρα

εχω εαν σε ενδιαφερει ρουτερ της DLINK καινουργιο σφραγισμενο στο κουτι μου

με 2 κεραιες έχει ισχυρο σημα σταθερο και χωρις αποσυνδεσεις

Φαντασου μενω σε σπιτι ρετιρε στο 4ο οροφο

και το ρουτερ πιανει μεχρι και στην εισοδο της πολυκατοικιας

σου παραθετω link εδω:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...