Προς το περιεχόμενο

To Netflix ανακοίνωσε 35% ανάπτυξη από έτος σε έτος και 29 εκατομμύρια νέους συνδρομητές


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, george1807 είπε

2 σελίδες σχόλια και ακόμα δεν είδα τον Έλληνα ειδήμονα να λέει ότι μια φούσκα είναι το Netflix και θα σκάσει. 😕

Φούσκα είναι

 

Θα σκάσει.

 

(Έλληνας ειδήμονας)

 

😂😂😂

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικα εχω την ακριβη συνδρομη, 4 θεασεις ταυτοχρονα με αδελφια και φιλους (οι 3 στην ιδια γεωγραφικη θεση, ο ετερος σε ταξιδια στην Ευρωπη). Εχει πολυ ωραιες παραγωγες, ωραιες ταινιες. Ναι, δεν εχει τα Blockbuster κτλ αλλα ειναι συμπληρωματικη υπηρεσία για κάποιο που έχει ήδη συνδρομητική, ενώ είναι διέξοδος στη μούχλα της ελληνικής τηλεόρασης. Παλιά όταν ήμουν φοιτητής, κατέβαζα τόνους από σειρές/ταινίες αλλά τώρα μπαίνω στο σπίτι διαλυμένος, θέλω να δω και στα γρήγορα : Netflix. Εύκολη λύση. 

Επεξ/σία από mourouzis2005
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, panoskabal είπε

Aκομα ενα χαρτι κάτω απο την πόρτα μαζι με τα ΔΕΗ, νερο, εφορια, ενφια, τηλεφωνο-ιντερνετ, τελοι κυκλοφοριας, ασφαλειες, ενοικια, φροντηστιρια, δοσεις, δανεια, Οαεε, κοινοχρηστα,......και αλλα που ξέχασα .........

Α ξεχασα τωρα δεν τα ριχνουν πια κάτω απο την πόρτα αλλα τα πληρωνουμε ηλεκτρονικα με καρτα......

Τωρα ποιοι τα πληρωνουν??????οι συνηθεις υποπτοι γιαγιαδες, παππούδες, γονείς......παντος οχι οι νέοι των 400-500 ευρώ και άμα...

Να μην μας πουν και μίζερους......

Εγώ ξέρω ότι την συνδρομή στο Netflix την αγοράζει κάνεις οικεία βουλησοι δεν τον πιάνει κάνεις από το λαιμό να το κάνει δεν είναι με το ζόρι..... εκτος και εάν είναι τοσο εθιστικο οπότε με τον ένα μήνα δωρεάν δοκιμή κολλάει κάποιος τόσο πολύ .... 

Επεξ/σία από babooniaris
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω Netflix εδω και κανα χρονο περιπου,εχω την μεγαλη συνδρομη με της 4 θεασης,το μοιραζομαστε 4 ατομα και δινουμε απο 3€ ο καθενας μας,μπορω να πω οτι μεσα σε ενα χρονο εχει βαλει παρα πολλες σειρες και ταινιες με ελληνικους υποτιτλους,και μερα παρα μερα βαζει και κατι καινουργιο.

Εχω νοβα στο σπιτι και αυτο μονο για την γυναικα να βλεπει κανενα history ή κανενα Discovery.

Για μενα δεν εχει νοημα να το εχω καν το νοβα γιατι οταν ερχομαι απο την δουλεια απλα βαζω netflix και βλεπω καμια σειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανει ο κοσμος με την κριση μια τηλεοραση εχει μεινει να βλεπουμε.. κ ολα τα καναλια εχουν τουρκικα.. power of love..shoping star.. gntm.. kati psinete..kati kaigetai.. κ μας εχουν καψει δεν μπορεις να δεις τιποτα!!! Το νετφλιξ ειναι μονοδρομος!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alexandros7474 είπε

Μας κοροϊδεύουν ; Αφού μετράει και αυτούς που μπήκαν με τον ένα μήνα δωρεάν για να δοκιμάσουν 

Μετραει μήπως και ότι απο καθε συνδρομή βλέπουν 4-5 νοματαιοι;;

Ε; 

 

Εγω εχω τη μεγαλη συνδρομή, την πληρώνω εγω, το έχω δωσει/βάλει δεν ξέρω και εγω σε ποσες συσκευές και φίλους (πανω απο 6) ακομα δεν εχει τυχει να βλεπουνε 4 μαζι και εγω να ειμαι ο 5ος και να μην μπορω να δω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω ρε παιδιά εγώ το έβαλα και μετά από 30 λεπτά το έβγαλα.. Καμία αξιόλογη ταινία μόνο κάτι άκυρες και παλιές κυρίως.. Σειρές ελλιπής σε φάση το arrow στην 3η σεζόν ενώ έχει βγει 6η 7η και πολλές σειρές Netflix.. Καλύτερα να τη κατεβάσω πάρα να πληρώσω και να μη μπορώ να τη δω κι ολας.. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, imvrios είπε

Εδώ πράγματι ταιριάζει γάντι η λιτή απάντηση των αρχαίων Σπαρτιατών: Αν.

Τα πράγματα στη ζωή δε χτίζονται αυτόματα. Δεν έχεις αντιληφθεί στο μυαλό σου το μέγεθος της Netflix (περίπου το 15% της παγκόσμιας κίνησης στο ιnternet αφορά traffic από/ προς το Netflix. Είναι η υπηρεσία με το μεγαλύτερο traffic στον κόσμο) και αφενός δε ξέρεις, οπότε αφετέρου δε μπορείς να κατανοήσεις πόσο πολύπλοκο είναι να φτιάξεις μία νέα Netflix. 

Η Netflix πλέον δεν είναι startup. Εάν ένα νέο startup δοκιμάσει να γίνει νέα Netflix θέλει δεκάδες δις και στην καλύτερη μία πενταετία (βάλε 10 χρόνια για να είσαι μέσα) μόνο για να χτίσει μία βιβλιοθήκη περιεχομένου. Ακόμα και για ένα καθιερωμένο studio είναι στοίχημα να φτιάξει μία τέτοια υπηρεσία αντί π.χ. να διανέμει το περιεχόμενο του σε άλλες πλατφόρμες χωρίς ρίσκο. Γιατί και πρέπει να επενδύσει στην τεχνολογία και πρέπει να αλλάξει σε παγκόσμιο επίπεδο το σύστημα των πνευματικών δικαιωμάτων που εφαρμόζει και στο οποίο εμπλέκονται κινηματογράφοι, DVDs/ Blurays και τηλεοπτικά κανάλια, από τα οποία τώρα εισπράττει τεράστια ποσά αλλά πλέον θα είναι ανταγωνιστές του και θα πρέπει να αποφασίσει αν, πότε και ποιο περιεχόμενο θα τους κάνει license.

Και αν πάρει το ρίσκο, τότε θα δεις και την τιμή που θα έχει η συνδρομή.

 

Οι αρχαιοι Σπαρτιατες απαντησαν με ενα "αν" ,και'συ με ενα σεντονι.... Λολ

Επεξ/σία από tsilitheo1
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Drake27 είπε

Εγω εχω Netflix εδω και κανα χρονο περιπου,εχω την μεγαλη συνδρομη με της 4 θεασης,το μοιραζομαστε 4 ατομα και δινουμε απο 3€ ο καθενας μας,μπορω να πω οτι μεσα σε ενα χρονο εχει βαλει παρα πολλες σειρες και ταινιες με ελληνικους υποτιτλους,και μερα παρα μερα βαζει και κατι καινουργιο.

Εχω νοβα στο σπιτι και αυτο μονο για την γυναικα να βλεπει κανενα history ή κανενα Discovery.

Για μενα δεν εχει νοημα να το εχω καν το νοβα γιατι οταν ερχομαι απο την δουλεια απλα βαζω netflix και βλεπω καμια σειρα.

Εγω εχω nova και για Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός εχω στήσει γκομενα σε ραντεβού .

Για τον κύκλο των χαμένων ποιητών που παίζει το Netflix ποτέ......

Επισης φίλε κάτι δεν Παρί καλά σε αυτό που γράφεις . Η nova έχει μακράς καλύτερες ταινιες και σειρές σε σχέση με το Netflix εκτός αν 

εχει το βασικό 3 play της nova .

3 ώρες πριν, oliz είπε

Τι να κανει ο κοσμος με την κριση μια τηλεοραση εχει μεινει να βλεπουμε.. κ ολα τα καναλια εχουν τουρκικα.. power of love..shoping star.. gntm.. kati psinete..kati kaigetai.. κ μας εχουν καψει δεν μπορεις να δεις τιποτα!!! Το νετφλιξ ειναι μονοδρομος!!! 

Φίλε μονόδρομος είναι η Πανεπιστημίου . 

Οσο αφορά την τηλεόραση οι επιλογές είναι Nova και COSMOTE tv . 

Το Netflix είναι απλά φθηνό . 

Επισης το κάτι φηνεται είναι φανταστικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, imvrios είπε

Εδώ πράγματι ταιριάζει γάντι η λιτή απάντηση των αρχαίων Σπαρτιατών: Αν.

Τα πράγματα στη ζωή δε χτίζονται αυτόματα. Δεν έχεις αντιληφθεί στο μυαλό σου το μέγεθος της Netflix (περίπου το 15% της παγκόσμιας κίνησης στο ιnternet αφορά traffic από/ προς το Netflix. Είναι η υπηρεσία με το μεγαλύτερο traffic στον κόσμο) και αφενός δε ξέρεις, οπότε αφετέρου δε μπορείς να κατανοήσεις πόσο πολύπλοκο είναι να φτιάξεις μία νέα Netflix. 

Η Netflix πλέον δεν είναι startup. Εάν ένα νέο startup δοκιμάσει να γίνει νέα Netflix θέλει δεκάδες δις και στην καλύτερη μία πενταετία (βάλε 10 χρόνια για να είσαι μέσα) μόνο για να χτίσει μία βιβλιοθήκη περιεχομένου. Ακόμα και για ένα καθιερωμένο studio είναι στοίχημα να φτιάξει μία τέτοια υπηρεσία αντί π.χ. να διανέμει το περιεχόμενο του σε άλλες πλατφόρμες χωρίς ρίσκο. Γιατί και πρέπει να επενδύσει στην τεχνολογία και πρέπει να αλλάξει σε παγκόσμιο επίπεδο το σύστημα των πνευματικών δικαιωμάτων που εφαρμόζει και στο οποίο εμπλέκονται κινηματογράφοι, DVDs/ Blurays και τηλεοπτικά κανάλια, από τα οποία τώρα εισπράττει τεράστια ποσά αλλά πλέον θα είναι ανταγωνιστές του και θα πρέπει να αποφασίσει αν, πότε και ποιο περιεχόμενο θα τους κάνει license.

Και αν πάρει το ρίσκο, τότε θα δεις και την τιμή που θα έχει η συνδρομή.

τη γνώμη μου μπορώ να την γράφω;

 

1 ώρα πριν, valkon είπε

Κάποιοι εδώ μέσα είστε αστείοι και εκτός τόπου και χρόνου. Τι κάνετε σε ένα τεχνολογικό forum;

θέλεις απάντηση;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 accounts από τον θείο (ένα απλό g search είναι) , ένα συνδεδεμένο στην Samsung 4k για ελληνικό περιεχόμενο και καλύτερο overall performance, και το άλλο συνδεδεμένο στο Mibox 3 με VPN για αμερικανικό περιεχόμενο (κυρίως ταινίες) . 

 

gg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μοιράζομαι 12 δια του 4 ,όταν θα το παίξουν μαγκιά και θα το κόψουν θα βάλω μόνος δορυφορικό με 15 επιπλέον του τηλεφώνου μου να βλέπω και μπαλιτσα.για την ώρα είναι καλά ακόμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...