Προς το περιεχόμενο

To Netflix ανακοίνωσε 35% ανάπτυξη από έτος σε έτος και 29 εκατομμύρια νέους συνδρομητές


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 φορες δοκιμασα με τον δωρεαν μηνα αλλα καμια φορα δεν με κρατησε ετσι ωστε συνεχισω στην πληρωμη. Απο ταινιες δεν  λεει τιποτα. Απο σειρες και ντοκυμαντερ εχει υλικο αλλα οχι κατι φοβερο για τα γουστα μου. Ετσι κι αλλιως οτι θες το βρισκεις...

 

Απο την αλλη το κοστος ειναι τοσο μικρο, αν το μοιραζεσαι και με αλλα ατομα, που ισως να αξιζει να το εχεις απλα για να υπαρχει. Ενας καφες τον μηνα ειναι. Δεν ξερω ποσοι θα το ειχαν αν η συνδρομη του ηταν 10 ευρω/ατομο fix π.χ

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, stelios18120 είπε

Εγώ πάντως σιγά σιγά θα κόψω την συνδρομή μου στο netflix γιατι από ταινίες δεν αξίζει για εμένα

οι περισσότερες παλιές που τις είδα δει ούτως η άλλως στην tv και άλλες που τις ειδα... Από σειρές οκ έχει αρκετές αλλά οι πιο πολλές μου είναι σχεδόν αδιάφορες + μερικές που άξιζαν τις είδα 

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να σκάω 10ρικο πλέον.... 

Ωραίο ήταν,είχε την ευκολία του,αλλα δεν με γεμίζει πια...

έχεις δίκιο και αν δεν κάνει κάτι με τις σειρές του, οι οποίες η μια στις δέκα αξίζουν, πάντα προσωπικά, θα περάσει η θεαματική άνοδος λόγο οικονομικής συγκυρίας 

19 ώρες πριν, Questioner είπε

Πολύ καλές παραγωγές από το Netflix και μια τίμια (για τον πελάτη) τιμολογιακή πολιτική - ειδικά με αυτό το share των κωδικών που γίνεται στην Ελλάδα (για το εξωτερικό δεν γνωρίζω) -.

Από εκεί και πέρα, προσωπικά δεν με καλύπτει ούτε στο ελάχιστο. Πέρα από τις αξιόλογες παραγωγές του, το υπόλοιπο περιεχόμενο είναι στην καλύτερη περίπτωση φτωχό. Επίσης όταν είχα συνδρομή, θυμάμαι ότι το bitrate των HD και 4K ήταν αστεία μικρό.

Οπότε θεωρώ ότι η μέχρι τώρα επιτυχία του Netflix είναι ότι έφερε σχετικά καλές παραγωγές στο μέσο καταναλωτή εύκολα και "οικονομικά". Μεγάλο πράγμα για την κυρά Μαρίκα να μπαίνει κατευθείαν στην προεγκατεστημένη εφαρμογή στην νέα της τιβί, να βάζει τους κωδικούς της και ως "δια μαγείας" να έχει αρκετό περιεχόμενο ανά πάσα στιγμή. Για εμάς που θέλουμε να ζοριστούμε ώστε να έχουμε ποικιλία και ποιότητα υπάρχουν λύσεις όπως NAS, Plex κλπ.

ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο 

17 ώρες πριν, vasilk είπε

Με το θέμα της Netflix θα ασχοληθεί ο κ. Παππάς και το Υπουργείο Ψηφιακής Πολιτικής μόλις συνέλθουν από τους πανηγυρισμούς και τις σαμπάνιες από την επιτυχημένη πρώτη συμμετοχή της Ελλάδας στο CES 2019 στο Las Vegas.

Δεν θα αφήσει έτσι την εκμετάλλευση των Ελλήνων φορολογουμένων από τις ξένες πολυεθνικές. Θα μπει μια τάξη και θα ρυθμιστεί η αγορά. Θα ανοίξει μια πλατφόρμα και θα δηλώσει όποιος επιθυμεί να γίνει συνδρομητής. Θα γίνει ένα μητρώο όσων θα βλέπουν Neflix (ίσως υπάρξει και μια εφάπαξ χρέωση 10€). Πρέπει να μπει και το τέλος συνδρομητικής τηλεόρασης που σήμερα είναι 10% (είναι υπό σκέψη να γίνει 5€ ανά άτομο γιατί πολλοί έχουν βρει τη λύση να μοιράζουν τη συνδρομή ώστε να φοροδιαφεύγουν). Μετά θα μπει και μια μικρή επιβάρυνση υπέρ ΕΡΤ για να καταπολεμηθεί ο αθέμιτος ανταγωνισμός. Στο τέλος μπει φόρος πολυτελείας και σε όλα αυτά θα μπει ΦΠΑ 24%  για να είμαστε δίκαιοι. Η συνδρομή θα μετράει στα τεκμήρια αλλά και στο συμπληρωματικό φόρο πολυτελείας γιατί όποιος θα δίνει 50€/μήνα για Netflix (κάπου εκεί υπολογίστε ότι θα φτάσει μετά τις παρεμβάσεις) φυσικά θα έχει λεφτά. Αλλιώς ας κάτσει να δει ΕΡΤ που κοστίζει μόνο 5€/μήνα. Μετά από αυτή την ενίσχυση της επιχειρηματικότητας θα δούμε ποιοι είναι οι νομοταγείς και πατριώτες που θα υποστηρίξουν την επιχειρηματικότητα και τη ρύθμιση της αγοράς, και ποιοι θα είναι οι φοροφυγάδες που θα προσπαθήσουν να φοροδιαφεύγουν με VPN και ξένες συνδρομές.

Στα οφ τοπικ τώρα. Έβαλα το δοκιμαστικό μήνα αφού άκουσα πολλά για την υπηρεσία. Πολύ καλή και σωστή κίνηση από την εταιρία ο δοκιμαστικός μήνας. Δοκιμάζεις και αν σου κάνει προχωράς. Επίσης πολύ εύκολη η διαδικασία με την εφαρμογή να υπάρχει ήδη στην smartTV (Sansung). Πολύ εύκολη και η θέαση. Δεν χρειάζεται έξτρα συσκευή, δεν χρειάζεται να αναζητάς και να συγχρονίζεις υπότιτλους. Ότι πρέπει για τον "τεμπέλη" θεατή που θέλει απλά και εύκολα να ανοίξει την τηλεόραση και να δει μια ταινία (και όχι να γίνει εξπέρ στις τεχνολογίες και να παιδεύεται 30' μέχρι να τα καταφέρει). Επίσης πολύ καλό και η δυνατότητα να μοιράζεσαι στην συνδρομή γιατί σου έρχεται πολύ φθηνά η υπηρεσία. Εδώ τελειώνουν τα καλά για εμένα. Είδα 2 ταινίες την ημέρα που το έβαλα, άλλες 2 λίγο πριν το τέλος του μήνα και 2 επεισόδια από μια σειρά. Σειρές δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρουν οπότε δεν μπορώ να πω. Ταινίες είχε αρκετές αλλά λίγες (έως πολύ λίγες) ποιοτικές. Προσωπικά θέλω να δω λίγες, 15-20 ταινίες το χρόνο, αλλά να είναι πραγματικά καλές. Το Netflix δεν νομίζω να μου κάνει. Επίσης δεν ήταν όλες με ελληνικούς υπότιτλους, άρα ακόμα μικρότερη δεξαμενή. Οπότε εγώ δεν το συνέχισα. Για όποιον όμως του αρέσουν οι σειρές που έχει και βλέπει πολλές ταινίες (άρα θέλει ποσότητα) είναι μια χαρά και με το δεδομένο ότι θα βρεις και άλλους 1-2-3 να το μοιράζεται τότε είναι ότι πρέπει. 

εδώ παπάς, εκεί παπάς, που είναι ο παπάς;  

17 ώρες πριν, vasilk είπε

Τόσο χρόνια κάτι μάθαμε για την ενίσχυση της ανταγωνιστικότητας στη χώρα. Είμαι σίγουρος ότι παράγοντες των υπουργείων σκέφτονται τέτοια σενάρια. Το αν και πότε θα αποπειραθούν "να ρυθμίσουν την αγορά" εξαρτάται από το πόσο θα καταφέρει η Netflix να εδραιωθεί. Αν εδραιωθεί και η υπόθεση "έχει ψωμί" μην έχεις την παραμικρή αμφιβολία ότι θα υπάρξει "ενίσχυση της ανταγωνιστικότητας" (μαζί με "έξαρση επιχειρηματικότητας" και "δίκαιη ανάπτυξη").

Με αφορμή το προηγούμενο "σεντόνι" έχεις πάρει είδηση ότι στα "τεχνολογικά" forums γράφουν πολλά νέα παιδιά που νομίζουν ότι θα φτιάξουν τα πράγματα, και ότι επειδή είναι "έτσι" και της μοδός να έχουμε άποψη;

Το ότι η "ανταγωνιστικότητα" περνάει από την ισοπέδωση των πάντων, και ζούμε τις εναρμονισμένες τιμές π.χ. των εταιρειών κινητής τηλεφωνίας δεν το λέει κανείς, νομίζουν ότι θα βγάζουν περισσότερα πάντα για να τα πληρώνουν τις "αγορές"

8 ώρες πριν, panoskabal είπε

Δυστυχώς δεν ειναι μονο <<θεματα μου>>,  (εγω δεν εχω προβλημα μιας και εργαζομαι και τα φερνω βόλτα)  αλλά θεμα εχουν  4,5 εκατ.ελληνων (των μισών δηλαδη) που εχουν ληξηπροθεσμα καθως και 2 εκ. που ειδαν κατασχεση και 500 χιλ.νεων που εφυγαν εξωτερικό......μακάρι να εγραφαν ολοι μια επιστολη εκει που πρεπει και ειδικα εσεις οι νέοι που σε λιγα χρονια ουτε οικογενεια δεν θα μπορείτε να κανετε με τους μισθους- χαρτζηλικι που σας δινουν ουτε να φυγετε απο το σπιτι του μπαμπα..........μην κλεινετε τα ματια σε αυτα...

εάν έβλεπαν παρακάτω δεν θα έγραφαν εδώ μέσα, θα ήταν εκεί που έπρεπε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, manolis940 είπε

Netflix 3ευρώ το μήνα και χωρίς καλώδια. Έβαλα και εγώ τον προηγούμενο μήνα cosmote tv. Μόνο ρεύμα τρώει.

Το Netflix δεν έχει 3 ευρώ, έχει 10 ευρώ, με πλάγιους τρόπους μπορείς να το κάνεις να έχει 3 ευρώ.

Πλάγιοι τρόποι και διαμοιρασμοί go συσκευών με θέαση σε android tv χωρίς καλώδια μπορούν να γίνουν και στο cosmote και να βγαίνει στο καθένα 5 ευρώ.

Το να συγκρίνουμε τιμές στο ένα με νόμιμο τρόπο και στο άλλο με πλάγιο τρόπο δεν είναι σωστό.

Με νόμιμους τρόπους η διαφορά στην τιμή των ελληνικών δορυφορικών δεν είναι μεγάλη με υπηρεσίες σαν το Netflix.

Και με πλάγιους τρόπους και στα δυο όμως.... πάλι δεν είναι μεγάλη η διαφορά στη τιμή.

Στο εξωτερικό είναι όντως μεγάλη η διαφορά.

Τα πάντα εξαρτώνται από το τι θέλει να δει ο καθένας, ποιο περιεχόμενο θεωρεί καλύτερο γιατί μιλάμε για πλατφόρμες με διαφορετικό περιεχόμενο.

Προσωπικά επειδή έχουν διαφορετικό περιεχόμενο και δεν με καλύπτει μόνο το cosmote ή μόνο το Netflix έχω και τα δυο.

Επεξ/σία από aypnia
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Το Netflix δεν έχει 3 ευρώ, έχει 10 ευρώ, με πλάγιους τρόπους μπορείς να το κάνεις να έχει 3 ευρώ.

Πλάγιοι τρόποι και διαμοιρασμοί go συσκευών με θέαση σε android tv χωρίς καλώδια μπορούν να γίνουν και στο cosmote και να βγαίνει στο καθένα 5 ευρώ.

γιατι με πλαγιους τροπους ειναι στα 3 ευρω ? το νετφλιξ δεν εχει κανενα προβλημα να μοιραζεσαι με 4 ατομα τον λογαριασμο σου ενω στον οτε για να βλεπουν 2 ατομα ταυτοχρονα θελει εξτρα 5 ευρω τον μηνα και ασε που δεν αξιζει να εχεις οτε για ταινιες σειρες αλλα μονο για τα αθλητικα το εχουμε. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Το Netflix δεν έχει 3 ευρώ, έχει 10 ευρώ, με πλάγιους τρόπους μπορείς να το κάνεις να έχει 3 ευρώ.

Πλάγιοι τρόποι και διαμοιρασμοί go συσκευών με θέαση σε android tv χωρίς καλώδια μπορούν να γίνουν και στο cosmote και να βγαίνει στο καθένα 5 ευρώ. 

Το να συγκρίνουμε τιμές στο ένα με νόμιμο τρόπο και στο άλλο με πλάγιο τρόπο δεν είναι σωστό.

Με νόμιμους τρόπους η διαφορά στην τιμή των ελληνικών δορυφορικών δεν είναι μεγάλη με υπηρεσίες σαν το Netflix.

Και με πλάγιους τρόπους και στα δυο όμως.... πάλι δεν είναι μεγάλη η διαφορά στη τιμή.

Στο εξωτερικό είναι όντως μεγάλη η διαφορά.

Τα πάντα εξαρτώνται από το τι θέλει να δει ο καθένας, ποιο περιεχόμενο θεωρεί καλύτερο γιατί μιλάμε για πλατφόρμες με διαφορετικό περιεχόμενο.

Προσωπικά επειδή έχουν διαφορετικό περιεχόμενο και δεν με καλύπτει μόνο το cosmote ή μόνο το Netflix έχω και τα δυο.

Αρχικά το να αγοράσεις σύνδεση για 4 άτομα και να την μοιράζεις με 4 δεν είναι καθόλου παράνομο . Το Cosmote TV είναι για 2 ταυτόχρονα στα 15€ άρα το κόστος ανά άτομο είναι πάνω από 100%.


EDIT: Μόλις είπα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία και πήρα το 13888 με ενημέρωσαν ότι είναι για μία συσκευή και ότι αν εισέλθω σε αυτή έχει δέσμευση 30 ημερών μέχρι να μπορώ να την αλλάξω ξανά.  Άρα φτάσαμε κόστος 500% πάνω και περιορισμός σε μία συσκευή!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, manolis940 είπε

EDIT: Μόλις είπα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία και πήρα το 13888 με ενημέρωσαν ότι είναι για μία συσκευή και ότι αν εισέλθω σε αυτή έχει δέσμευση 30 ημερών μέχρι να μπορώ να την αλλάξω ξανά. 

μπορεις να τους παιρνεις τηλεφωνο και να ζητας να σου διαγραψουν οποια συσκευη απο τις 3 θελεις. γενικα ειναι λιγο οτι να ναι το tv go .. 
(αυτο με τις 3 συσκευες ειναι το εξτρα πακετο με τα 5 ευρω τον μηνα) 

Επεξ/σία από Sonis4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sonis4 είπε

μπορεις να τους παιρνεις τηλεφωνο και να ζητας να σου διαγραψουν οποια συσκευη απο τις 3 θελεις. γενικα ειναι λιγο οτι να ναι το tv go .. 

Δεν με ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. Αλλά ας πούμε ότι είναι αλήθεια. Σήμερα είναι η πρώτη φορά που μου σήκωσαν το τηλ αμέσως. Ας πούμε ότι είναι έτσι η κάθε φορά και πάλι το menu θέλει 5 λεπτά για να φτάσεις στο cosmote tv go
Και τι εννοείς 3; Εννοούσε είδος συσκευής ; Πχ tablet, τηλέφωνο , laptop, tvbox ? Εγώ άλλο κατάλαβα απ τα συμφραζόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aypnia είπε

Το Netflix δεν έχει 3 ευρώ, έχει 10 ευρώ, με πλάγιους τρόπους μπορείς να το κάνεις να έχει 3 ευρώ.

Πλάγιοι τρόποι και διαμοιρασμοί go συσκευών με θέαση σε android tv χωρίς καλώδια μπορούν να γίνουν και στο cosmote και να βγαίνει στο καθένα 5 ευρώ.

Το να συγκρίνουμε τιμές στο ένα με νόμιμο τρόπο και στο άλλο με πλάγιο τρόπο δεν είναι σωστό.

Με νόμιμους τρόπους η διαφορά στην τιμή των ελληνικών δορυφορικών δεν είναι μεγάλη με υπηρεσίες σαν το Netflix.

Και με πλάγιους τρόπους και στα δυο όμως.... πάλι δεν είναι μεγάλη η διαφορά στη τιμή.

Στο εξωτερικό είναι όντως μεγάλη η διαφορά.

Τα πάντα εξαρτώνται από το τι θέλει να δει ο καθένας, ποιο περιεχόμενο θεωρεί καλύτερο γιατί μιλάμε για πλατφόρμες με διαφορετικό περιεχόμενο.

Προσωπικά επειδή έχουν διαφορετικό περιεχόμενο και δεν με καλύπτει μόνο το cosmote ή μόνο το Netflix έχω και τα δυο.

Τι ειναι αυτα που λες? Το ιδιο το netflix σου δινει την δυνατοτητα να μοιραζεις την συνδρομη σου official. Αν δεν ηθελε θα ειχε περιορισμους.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δεν με ενημέρωσαν για κάτι τέτοιο. Αλλά ας πούμε ότι είναι αλήθεια. Σήμερα είναι η πρώτη φορά που μου σήκωσαν το τηλ αμέσως. Ας πούμε ότι είναι έτσι η κάθε φορά και πάλι το menu θέλει 5 λεπτά για να φτάσεις στο cosmote tv go
Και τι εννοείς 3; Εννοούσε είδος συσκευής ; Πχ tablet, τηλέφωνο , laptop, tvbox ? Εγώ άλλο κατάλαβα απ τα συμφραζόμενα.

με το εξτρα πακετο(5 euro τον μηνα) μπορεις να εχεις μεχρι 3 συσκευες αποθηκευμενες στον λογαριασμο σου και να βλεπεις ταυτοχρονα απο τις 2. χωρις αυτο εχεις 1 συσκευη.

αυτο με το τηλεφωνο και εγω μονος μου το ανακάλυψα γιατι οπως ειπα ειναι οτι να ναι η εφαρμογη τους. αμα πχ κανεις εκκαθαριση cookies η εφαρμογη βλεπει το pc σου σαν νεα συσκευη.. οποτε πρεπει να την δηλωσεις ξανα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Τι ειναι αυτα που λες? Το ιδιο το netflix σου δινει την δυνατοτητα να μοιραζεις την συνδρομη σου official. Αν δεν ηθελε θα ειχε περιορισμους.

Σε κάθε νοικοκυριό.

Και ήμουν πολύ συγκεκριμένος και προσεκτικός στα λεγόμενα μου.

Δεν μίλησα για παράνομο τρόπο αλλά για πλάγιο.

Έχει διαφορά.

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Αρχικά το να αγοράσεις σύνδεση για 4 άτομα και να την μοιράζεις με 4 δεν είναι καθόλου παράνομο . Το Cosmote TV είναι για 2 ταυτόχρονα στα 15€ άρα το κόστος ανά άτομο είναι πάνω από 100%.


EDIT: Μόλις είπα να ενεργοποιήσω την υπηρεσία και πήρα το 13888 με ενημέρωσαν ότι είναι για μία συσκευή και ότι αν εισέλθω σε αυτή έχει δέσμευση 30 ημερών μέχρι να μπορώ να την αλλάξω ξανά.  Άρα φτάσαμε κόστος 500% πάνω και περιορισμός σε μία συσκευή!

Μη περιμένεις να σου δώσουν οδηγίες στο 13888.

Συνδρομή με 1 έξτρα συσκευή + 3 επιπλέον με 5 ευρώ. Σύνολο 20+5=25 ευρώ.

Κάνε τη διαίρεση 25/5 και δες πόσο βγαίνει.

Δεν θα επεκταθώ άλλο στο πως γίνεται, δεν μου αρέσει να μιλάω δημόσια για πλάγιους τρόπους.

Επεξ/σία από aypnia
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, aypnia είπε

Συνδρομή με 1 έξτρα συσκευή + 3 επιπλέον με 5 ευρώ. Σύνολο 20+5=25 ευρώ.

Κάνε τη διαίρεση 25/5 και δες πόσο βγαίνει.

Τα λες λάθος φίλε μου δεν γίνεται 5 άτομα στον ΟΤΕ να βλέπουν ταυτόχρονα (3 γίνεται 2 απο ίντερνετ και 1 κανονικά απο την δορυφορική στην τβ) αλλά δεν το συνεχίζω εδώ γιατί το θέμα αφορά το νετφλιξ και έχουμε φύγει εκτός θέματος αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Sonis4 είπε

Τα λες λάθος φίλε μου δεν γίνεται 5 άτομα στον ΟΤΕ να βλέπουν ταυτόχρονα (3 γίνεται 2 απο ίντερνετ και 1 κανονικά απο την δορυφορική στην τβ) αλλά δεν το συνεχίζω εδώ γιατί το θέμα αφορά το νετφλιξ και έχουμε φύγει εκτός θέματος αρκετά.

Ναι σωστό, μπέρδεψα λίγο τον αριθμό των συσκευών, ένας με τον αποκωδικοποιητή + 3 με το go, όχι μόνο 2, βγαίνει στα 6 ευρώ.

Αυτό γίνεται και το ξέρω πολύ καλά, υπάρχει παραθυράκι για να βλέπουν 3 σε go ταυτόχρονα...

Αλλά συμφωνώ να μη συνεχιστεί αυτή η συζήτηση, πέρα από εκτός θέματος, είναι και πλάγιος τρόπος και δεν θέλω να συζητάω για τέτοια, κακώς το ανέφερα εξαρχής.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/1/2019 στις 6:43 ΜΜ, Πανος999 είπε

Μια απ τα ιδια.. Τηλεοραση ανοιγω μονο για netflix ή για ps4.. 

Εγω παλι ανοιγω το πσ4 για να τρεξω το νετφλιξ απο την εφαρμογη🤓

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...