Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μετά απο αλλαγή μπαταρίας σε samsung s6 edge plus


Poromenos54

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα την Παρασκευή άλλαξα μπαταρία για πρώυη φπρά στο κινητό s6 edge+ σε μαγαζί που ασχολείται με κινητά εξειδικευμένο.Μου κόστισε 40 ευρώ το αναφέρω γενικότερα.

Ωστόσο ενώ η μπαταρία φαίνεται να κρατάει,όταν κλείνω το κινητό και το ξανανοίγω , η μπαταρία πέφτει 20%.Δηλαδή μπορεί να έχει 81 και με μία επανεκκίνηση η ενα κλείσιμο να φτάσει αμέσως το 61. Αλλα συμβαίνει μονο μια φορά..τουλάχιστον μετα απο καμιά ωρα που το ξανα δοκίμασα και είχα 53 ανοιξε με 53.Τέλος να αναφέρω οτι απ την μέρα που την άλλαξα μια φορά την ημέρα θα το κάνει.Κάποια ιδέα η βοήθεια?? 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...τα έχεις ελέγξει όλα??? Κάποια ενεργοβορα εφαρμογή στο παρασκήνιο δεν παίζει, σωστά???

Φαντάζομαι ότι η αντικατάσταση αφορούσε αυθεντική μπαταρία (???)

Το πας πίσω κ ζητάς ξανά αντικατάσταση!

Επίσης αποδείξεις ότι έχει γίνει (εάν ειναι αυτό το deal) αντικατάσταση με αυθεντική.

 

Επίσης μήπως χρειάζεται κάποιους κύκλους για να στρώσει???

Λάβε υπόψιν σου ότι, απο τελευταίες μελέτες...ΚΑΙ οι ιόντων λιθίου μπαταρίες έχουν memory effect

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου TechnoState.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Τα έχω ελέγξει όλα . μέχρι και στην κατανάλωση όλα κομπλέ .ΠΧ η οθόνη η το δίκτυο που πριν γίνει η αλλαγή ήταν φουλ .Βασικά μου φαίνεται οτι θέλει κάποιου είδους ρύθμιση και το λέω

γτ είχα 81 το κλείνω το ανοίγω πάει στο 61.

Μπαίνω αμέσως στην κατανάλωση που βλέπεις ,υπήρχε κατανάλωση 6 η 8 % που δεν δικαιολογεί την πτώση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογείται. Η διαχείριση της μπαταρίας απο τις ρυθμίσεις, τι σου δείχνει??? Που καταναλώνεται το περισσότερο φορτίο??? Έχεις δεδομένα στην συσκευή? Αν όχι, δοκίμασε hard reset μήπως χρειάζεται επαναφορά το σύστημα μέτρησης. 

Αν κ πάλι επιμένει το πρόβλημα τότε το πας πίσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαχείριση εμφανίζει φυσιολογικά ποσοστά σε σύγκριση με πριν την αλλαγή που στο σήμα και στην οθόνη τα ποσοστά ήταν υπερβολικά.

έκανα wipe cache partition πριν λίγο.Θα  πάρω τηλ το πρωί στο μαγαζί να δω τι θα μου πούνε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από αλλαγή μπαταρίας το αρχείο του ποσοστού της μπαταρίας δεν φεύγει αλλά προσαρμόζεται στη νέα μπαταρία . Παλιότερα το αρχείο αυτό δεν άλλαζε μόνο του αλλά έκανες κάτι κολπακια, τώρα νομίζω απλά περιμένεις λιγες μερες να προσαρμοστει ωστε  να σου δείχνει τα σωστά στατιστικά . (Μπορεί να σου λέει ότι έχεις 1% αλλά πραγματικά να έχεις 30%)

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.

Φίλε insomiaistas σε ευχαριστώ για την απάντηση.Ελπίζω να στρώσει αλλά γενικά το s6+ έχει κακή αυτονομία.

Τηλεφώνησα στο κατάστημα και ανέφερα τα προβλήματα στο τηλ κέντρο.

Μου είπαν υπάρχει ένας χρόνος εγγύηση στην μπαταρία και οτι θα το μεταβιβάσουν στο service και αύριο μέσα στην ημέρα θα έχω απάντηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...