Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τσουκου τσουκου κατι μαζευω ,το περιεργο στο Benchmark αυτο ,με Overclocked τον επεξεργαστη sta 4250mhz χανω 3-4fps στο score απο οτι stock με Pbo που παιζει 4150-4200mhz ενω ολα τα cpu fps ανεβαινουν :wacko:

1681351254_sotrvega.png.706adbf4a20f40fdfdaf6aca3b3a8e0f.png

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, akoinonitos said:

τσουκου τσουκου κατι μαζευω ,το περιεργο στο Benchmark αυτο ,με Overclocked τον επεξεργαστη sta 4250mhz χανω 3-4fps στο score απο οτι stock με Pbo που παιζει 4150-4200mhz ενω ολα τα cpu fps ανεβαινουν :wacko:

1681351254_sotrvega.png.706adbf4a20f40fdfdaf6aca3b3a8e0f.png

Θα τα βρεις με την VEGA, δεν σε φοβάμαι καθόλου. Η VEGA θα αρχίσει να φοβάται, ειδικά μετά που θα γίνει water one :D 

Μην ξεχάσεις photos, μετά το water Installation. Να πάρουμε ένα ματάκι, εμείς τα αερόψυκτα... 😋 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, renaxan είπε

Θα τα βρεις με την VEGA, δεν σε φοβάμαι καθόλου. Η VEGA θα αρχίσει να φοβάται, ειδικά μετά που θα γίνει water one :D 

Μην ξεχάσεις photos, μετά το water Installation. Να πάρουμε ένα ματάκι, εμείς τα αερόψυκτα... 😋 

Spoiler

εννοειται οτι θα ανεβασω :lol:

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίδια fps και με τον νέο driver (419.35) στο Shadow of the Tomb Raider όπως και στο Time Spy...

Κοινώς στα ίδια ακριβώς fps οι δύο driver (419.35 vs 419.17 )....Stock Rtx 2080......

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, akoinonitos είπε

τσουκου τσουκου κατι μαζευω ,το περιεργο στο Benchmark αυτο ,με Overclocked τον επεξεργαστη sta 4250mhz χανω 3-4fps στο score απο οτι stock με Pbo που παιζει 4150-4200mhz ενω ολα τα cpu fps ανεβαινουν :wacko:

1681351254_sotrvega.png.706adbf4a20f40fdfdaf6aca3b3a8e0f.png

 

Και εγω σε αυτα ημουν με Nitro+ 64αρα  και μαλιστα στα τερμα της. 101-102 ηταν το πιο συχνο / stable μου. Ο 2700χ κοβει εδω fps .

Με την 2070 ημουν στα 113 για παραδειγμα. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν φωνάζεται τον Rog με την χρυσή 2080 καλύτερα🤣......Καλή η vii του Bill  (μιλάμε για ισοδύναμες κάρτες......μην ψυρίσουμε πια βγάζει παραπάνω).....τώρα μιλώντας για απόλυτα νούμερα,μόνο στα 4Κ μαζεύει την διαφορά όντας κλοκαρισμένος αυτός και stock η rtx 2080......τουλάχιστον από αυτά που βλέπω εγώ......Σε 1080P και 1440P μένει πίσω και ας είναι κλοκαρισμένος στην vii ακόμα από stock rtx 2080...... Και μην ακούσω για μπουκάλι με 9700Κ......

Κανένα απολύτος vs τουλάχιστον από μέρους μου.....είπαμε ισοδύναμες κάρτες είναι γενικά.....

4Κ είχα τρέξει με παλιό driver στο Sotr.......αν θέλεται με καινούργιο run και new driver όταν βρεθώ στο Pc.........

screen (από παλαιότερο run) με παλιό driver και stock rtx 2080...4K

 

 

1.png

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jimpsar είπε

Και εγω σε αυτα ημουν με Nitro+ 64αρα  και μαλιστα στα τερμα της. 101-102 ηταν το πιο συχνο / stable μου. Ο 2700χ κοβει εδω fps .

Με την 2070 ημουν στα 113 για παραδειγμα. :) 

Δεν νομίζω ότι με κόβει ο 2700x εμένα να σου πω την αλήθεια αφού είναι 99% -100% gpu bound και παίζει με pbo. Αν μπει στο νερό μιας και είναι reference και ζεσταίνεται τρελά, νομίζω θα ανέβει αρκετά.

 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...