Προς το περιεχόμενο

GeForce vs Radeon : The Battle Of The Eternity


nikos5800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Τι εννοεις; Γιατι πιθανοτατα εχεις καλυτερο run; Ειναι πιο gpu limited φαση; Δεν ξερω τι ετρεξα γιατι νυσταζω; Τι εχω το αλαθητο του Παπα ρε και τα πρωτεια παντου; 😂🌙

Ασε π@παρια είπα. Εγώ νυστάζω πιο πολύ από ότι φαίνεται. 

Καληνύχτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Ασε π@παρια είπα. Εγώ νυστάζω πιο πολύ από ότι φαίνεται. 

Καληνύχτα. 

Ρε τρελε με αυτο που εγραψες εψαχνα να βρω μηπως μιλαγες για τα fps στο cpu render. Τελικα ειναι ωρα για υπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ρε τρελε με αυτο που εγραψες εψαχνα να βρω μηπως μιλαγες για τα fps στο cpu render. Τελικα ειναι ωρα για υπνο.

Εγώ είχα ανάλυση 1080p. Νόμιζα και αυτός το ίδιο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Acmilangr2 είπε

Εγώ είχα ανάλυση 1080p. Νόμιζα και αυτός το ίδιο.... 

Ναι ρε συ το καταλαβα οτι καπου ειχε γινει μπερδεμα. Η διαφορα ειναι 31fps οπως ειδα με τα benchmark που βαλατε σε 1080p. Καθαρα απο cpu bound σεναριο. Σε 1440p πρεπει να παιζετε στα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατα τη γνωμη μου ο 9700κ ειναι οτι πιο suitable σε high end gaming. οχι επειδη τον εχω αλλα βγαζει ακριβως τα ιδια  με 9900κ κοστιζοντας σχεδον 200 ευρω λιγοτερα και παιρνει και λιγο παραπανω oc. 

και επιπλεον απαλλαγμενος απο τις ασθενειες του 8700κ...

θερμοκρασιες πολυ καλυτερες. spectre/meltdown γιοκ και 8 πυρηνες

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, billeiros είπε

Κατα τη γνωμη μου ο 9700κ ειναι οτι πιο suitable σε high end gaming. οχι επειδη τον εχω αλλα βγαζει ακριβως τα ιδια  με 9900κ κοστιζοντας σχεδον 200 ευρω λιγοτερα και παιρνει και λιγο παραπανω oc. 

και επιπλεον απαλλαγμενος απο τις ασθενειες του 8700κ...

θερμοκρασιες πολυ καλυτερες. spectre/meltdown γιοκ και 8 πυρηνες

Αν τον θες μονο για gaming ειναι μια χαρα κορυφη εννοειται.. Αν θες μια cpu οπως εγω για premiere,handbrake και πραγματακια που κερδιζουν με h/t οπως το blender που ειμαι ερασιτεχνης και το ψιλοδουλευω με μικροprojects, εχοντας ταυτοχρονα την πιο δυνατη cpu για gaming πας 9900k . Βεβαια σταθηκα και λιγο τυχερος γιατι παιζουν κομματια που δεν σηκωνουν ρολογια χωρις μεγαλες τασεις στον 9900k.. Η καταναλωση ειναι δεδομενα μεγαλη για mainstream πλατφορμα αλλωστε.

Οι διαφορες καθαρα για gaming στης τελευταιας γενιας ειναι απο μηδαμινες εως πολυ μικρες στις μεγαλες αναλυσεις. Βασικα μια cpu 8/16 ηθελα απο την Intel χωρις να χρειαστει να παω στην HEDT πλατφορμα οπως ειχα κανει με τον 5820k που ταυτοχρονα να μην χανω σε gaming επιδοσεις. Εκμεταλλευτηκα και το γεγονος οτι δεν χρειαστηκε να αλλαξω board γιατι ειχα ηδη καλο και αποδειχθηκε οτι μπορει να χειριστει τον 9900k μια χαρα και ολα καλα..Μνημες δεν αλλαζω μια και καλη σε κανα δυο χρονια με το νεο συστημα και οχι DDR4 πλεον οπως εκανα με τον 5820k.. Με εβγαλαν ασπροπροσωπο ειναι η αληθεια τοσα χρονια δεν εχω παραπονο παροτι υστερουν πλεον για μεγαλα συστηματα..

Μακαρι και τα νεα μεγαλα ρυζια να ειναι εξισου καλα στα κατω πατωματα τα δικα μας σε gaming να εχουμε full ανταγωνισμο σε ολα τα επιπεδα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

24 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

 Βεβαια σταθηκα και λιγο τυχερος γιατι παιζουν κομματια που δεν σηκωνουν ρολογια χωρις μεγαλες τασεις στον 9900k..

Για 9900Κ κομμάταρος σου κάθησε! Με 4000ram θα το απογείωνες το εργαλείο.......όχι ότι κάπου υστερεί bro (9900Κ/5,3ghz_2080ti απλά σεισμός)......αλλά λέμε τώρα!

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για 9900Κ κομμάταρος σου κάθησε! Με 4000ram θα το απογείωνες το εργαλείο.......όχι ότι κάπου υστερεί bro (9900Κ/5,3ghz_2080ti απλά σεισμός)......αλλά λέμε τώρα!

Ναι δεν διαφωνω το γαργαλημα ξερεις που ειναι τωρα στο γεγονος οτι οι 9900k πανω κατω θελουν 0.02-0.03V παραπανω απο τα καλα Z390 board.. 😁

Δεδομενου του αρκετα καλου κομματιου (οχι εξαιρετικου εχω δει και κατι απιστευτα στα fora) do the math τι με τρωει.. λολ  

Υπαγε οπισω μου apex xi σατανα 🤣

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ναι δεν διαφωνω το γαργαλημα ξερεις που ειναι τωρα στο γεγονος οτι οι 9900k πανω κατω θελουν 0.02-0.03V παραπανω απο τα καλα Z390 board.. 😁

Δεδομενου του αρκετα καλου κομματιου (οχι εξαιρετικου εχω δει και κατι απιστευτα στα fora) do the math τι με τρωει.. λολ  

Υπαγε οπισω μου apex xi σατανα 🤣

Μια χαρά είσαι και με την maximus x hero z370....τσάμπα χρήμα........Από μένα πάω για Ddr5 μνήμες και όποιος έχει το καλύτερο rig τότε (amd/intel).....τα συστήματα coffee και ryzen απλά πετάνε μέχρι τότε.....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Μια χαρά είσαι και με την maximus x hero z370....τσάμπα χρήμα........Από μένα πάω για Ddr5 μνήμες και όποιος έχει το καλύτερο rig τότε (amd/intel).....τα συστήματα coffee και ryzen απλά πετάνε μέχρι τότε.....

Εννοειται χαβαλε κανουμε αν ηταν να κανω αναβαθμιση ολικη θα το ειχα κανει ηδη.. Το επομενο με DDR5 εξυπακουεται..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στιγμιότυπο οθόνης (60).png

35 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τρώει και μένα ανά διαστήματα για 9900Κ..

Θα σου συστησω έναν καλο γιατρο και θα σε κανει περδικι… χαχα

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τρώει και μένα ανά διαστήματα για 9900Κ..

 

Εμένα να δείς....βλέπω κάτι assasins Και farcry τι κάνουν......

 

Βασικά εσένα τι σε τρώει; αφού έχεις μια χαρά cpu. 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...