Προς το περιεχόμενο

Η Apple επανακυκλοφορεί το iPhone SE στις ΗΠΑ με τιμές που ξεκινούν από τα $249


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν υπαρχει. Αλλα γιατι να παρεις 4 ιντσες το 2019? Να το κανεις τι? Δεν κανει για βιντεο η Browsing η gaming η οτιδηποτε αλλο. 

Γιατί είναι ####νο κινητό. Δεν είναι ούτε Switch, ούτε PSVita ούτε Gameboy.

Δηλαδή εμείς που θέλουμε ένα κινητό για να βλέπουμε μαιλ, να μπαίνουμε λίγο ιντερνετ, να κάνουμε την δουλειά μας και να μην κολλάει ΠΟΤΕ, τι; Θα πρέπει να κουβαλάω 6 ίντσες τηλέφωνο για να το κρατάω σαν περιοδικό στο αυτί μου όταν μιλάω τηλέφωνο;

Βρες μου ένα Android με ίδιο μέγεθος και καλύτερα χαρακτηριστικά να μην κολλάει, και θα το πάρω.

  • Like 10
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 415
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, crossmo είπε

Η Χασούρα της Apple ξεκίνησε μετά το 6S αλλά δεν την είδε κανείς γιατί ενώ πουλούσε λιγότερες συσκευές, πουλούσε ακριβότερα και δεν φαινόταν η διαφορά. Τώρα που το κόλπο αυτό δεν πιάνει πια, άρχισαν να ξεστοκάρουν το παλιό Hardware και να μειώνουν την παραγωγή του καινούργιου.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Αυτό ακριβώς που λέω. Αυτό που σας σερβίρει η Apple νομίζεται ότι είναι το καλύτερο που υπάρχει, για δες εδώ λίγο, μικρότερα Bezel μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο Hardware.

c9WhReq.png

Αν με Bezel του 2010 νομίζεις ότι είναι το μοναδικό ιδανικό μέγεθος τότε όπως είπα δεν έχει δει άλλες συσκευές πέρα από την γυάλα της Apple. Ένα δάχτυλο ψηλότερο και έχεις μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερα μπέζελ. Αλλά μόνο η apple καταφέρνει να πουλήσει τέτοιο Hardware στα 250€ το 2019

Γιατί έιναι περιορισμένες οι δυνατότητες σας. Πες μου ένα παράδειγμα.

Γιατί ο καθένας μπορεί να βγάλει στο google store, μια εφαρμογή, χωρίς πολλά πολά και ελέγχους, (και να κάνει πάρτυ με τα αρχεία σου...)

Άντε κατέβασε πχ αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thes.metroll

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Plapoutas said:

 

Γιατί έιναι περιορισμένες οι δυνατότητες σας. Πες μου ένα παράδειγμα.

Τουλάχιστον είναι χειροπιαστές δυνατότητες δοκιμασμένες στην πράξη και όχι θεωρητικές και στο μυαλό μας! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sheogorath είπε

Γιατί είναι ####νο κινητό. Δεν είναι ούτε Switch, ούτε PSVita ούτε Gameboy.

Δηλαδή εμείς που θέλουμε ένα κινητό για να βλέπουμε μαιλ, να μπαίνουμε λίγο ιντερνετ, να κάνουμε την δουλειά μας και να μην κολλάει ΠΟΤΕ, τι; Θα πρέπει να κουβαλάω 6 ίντσες τηλέφωνο για να το κρατάω σαν περιοδικό στο αυτί μου όταν μιλάω τηλέφωνο;

Βρες μου ένα Android με ίδιο μέγεθος και καλύτερα χαρακτηριστικά να μην κολλάει, και θα το πάρω.

Τα Stock Apps λειτουργείτε μόνο; Γιατί και το 6S και το SE κολλάνε. 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

 Αλλά μόνο η apple καταφέρνει να πουλήσει τέτοιο Hardware στα 250€ το 2019

Τέτοιο hardware που να δουλεύει σαν καινούριο ναι. Είναι overpriced; Σχετικά ναι. Ειναι overpriced σε σχεση με τις κινεζιες; Δύσκολα.

Η πλακα ειναι λες και δεν έχουμε αντροιντ να κρίνουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθεί να μπει στην φθηνή κατηγορία. Σημάδι ότι έχει πρόβλημα πλέον να ξεζουμίσει λόγω γκλαμουριάς και επιδειξιομανίας πολλά κορόιδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Yiannis87 είπε

Γιατί ο καθένας μπορεί να βγάλει στο google store, μια εφαρμογή, χωρίς πολλά πολά και ελέγχους, (και να κάνει πάρτυ με τα αρχεία σου...)

Άντε κατέβασε πχ αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.thes.metroll

Άμα διαβάζεις κάτω τι ζητάει ως πρόσβαση:

  • receive data from Internet
  • view network connections
  • full network access
  • prevent device from sleeping

δεν βλέπω να έχει πρόσβαση στα αρχεία της συσκευής. Συνέχισε με τις ανακρίβειες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Sheogorath είπε

Γιατί είναι ####νο κινητό. Δεν είναι ούτε Switch, ούτε PSVita ούτε Gameboy.

Δηλαδή εμείς που θέλουμε ένα κινητό για να βλέπουμε μαιλ, να μπαίνουμε λίγο ιντερνετ, να κάνουμε την δουλειά μας και να μην κολλάει ΠΟΤΕ, τι; Θα πρέπει να κουβαλάω 6 ίντσες τηλέφωνο για να το κρατάω σαν περιοδικό στο αυτί μου όταν μιλάω τηλέφωνο;

Βρες μου ένα Android με ίδιο μέγεθος και καλύτερα χαρακτηριστικά να μην κολλάει, και θα το πάρω.

Το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο.

https://www.skroutz.gr/s/9815040/Sony-Xperia-X-Compact-32GB.html

Ελαχιστα μεγαλυτερες διαστασεις απο iphone se αλλα και οθονη <5" τουμπανο σε specs και σε μπαταρια και γενικα ειναι απο μικρα το καλυτερο android.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, neo83_gr είπε

Τέτοιο hardware που να δουλεύει σαν καινούριο ναι. Είναι overpriced; Σχετικά ναι. Ειναι overpriced σε σχεση με τις κινεζιες; Δύσκολα.

Η πλακα ειναι λες και δεν έχουμε αντροιντ να κρίνουμε

Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, τα εξαρτήματα που αγοράζει η μαμά Apple είναι Ασιάτικα και το κινητό κατασκευάζεται την κίνα στην Fonxconn. Όχι στο Los Angeles.

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο.

https://www.skroutz.gr/s/9815040/Sony-Xperia-X-Compact-32GB.html

Ελαχιστα μεγαλυτερες διαστασεις απο iphone se αλλα και οθονη <5" τουμπανο σε specs και σε μπαταρια και γενικα ειναι απο μικρα το καλυτερο android.

Το παρέθεσα και εγώ παραπάνω το πιο καινούργιο μοντέλο αλλά μετά το γύρισαν σε ανακρίβειες τύπου Play Store κλπ.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, τα εξαρτήματα που αγοράζει η μαμά Apple είναι Ασιάτικα και το κινητό κατασκευάζεται την κίνα στην Fonxconn. Όχι στο Los Angeles.

Το παρέθεσα και εγώ παραπάνω το πιο καινούργιο μοντέλο αλλά μετά το γύρισαν σε ανακρίβειες τύπου Play Store κλπ.

Ναι το ειδα τουμπανο και αυτο απλα λιγο πιο ψηλο αλλα αρκετα καλυτερο απο το x compact. Σε διαστασεις ακριβως του iphone se δεν μπορω να βρω δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Δεν ξέρω αν στο έχουν πει, τα εξαρτήματα που αγοράζει η μαμά Apple είναι Ασιάτικα και το κινητό κατασκευάζεται την κίνα στην Fonxconn. Όχι στο Los Angeles.

αρα κατι κινεζιες του χιλιάρικου πρεπει να κοστίζουν οσο κατι αλλες του 100αρικου και οι αγοραστες τους ειναι αμαθοι;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Αυτό ακριβώς που λέω. Αυτό που σας σερβίρει η Apple νομίζεται ότι είναι το καλύτερο που υπάρχει, για δες εδώ λίγο, μικρότερα Bezel μεγαλύτερη οθόνη, καλύτερο Hardware.

Αν με Bezel του 2010 νομίζεις ότι είναι το μοναδικό ιδανικό μέγεθος τότε όπως είπα δεν έχει δει άλλες συσκευές πέρα από την γυάλα της Apple. Ένα δάχτυλο ψηλότερο και έχεις μεγαλύτερη οθόνη και μικρότερα μπέζελ. Αλλά μόνο η apple καταφέρνει να πουλήσει τέτοιο Hardware στα 250€ το 2019

Γιατί έιναι περιορισμένες οι δυνατότητες σας. Πες μου ένα παράδειγμα.

Αν το μόνο σου επχείρημα είναι τα bezels τότε πραγματικά δεν λες τίποτε....εσύ μάλλον πας με αυτό που σου σερβίρει ο κάθε άλλος κατασκευαστής... άλλωστε και η apple έχει bezel less κινητά, για να μην μιλήσουμε για το notch που ξεσκιστήκαν να το αντιγράφουν όλοι.

Ξεκολλάτε ρε με τα bezels και τα πρετζελς.... 

Και δεν μας σερβίρει κανείς τίποτε... ούτε apple fan boy είμαι, αλλά ούτε και apple hater.

Έχω 2 τηλέφωνα αυτή τη στιγμή, galaxy note 8 και apple 5se... 2 smartwatches... galaxy watch και apple watch 4... το κάθε ένα έχει τη χρήση του

Το 5SE με έχει βολέψει απίστευτα λόγω μεγέθους, και πόσο χέστηκα για τα bezels... έχετε βρει μια μόδα ότι σας πασάρει ο κάθε γιουτιουμπερ και πάτε σύμφωνα με αυτή και όχι με τις πραγματικές σας ανάγκες.

Να σου θυμίσω δε (αν έχεις προλάβει όλη τη φάση της κινητής τηλεφωνίας γενικά) τις αυξομειώσεις των μεγεθών όλα αυτά τα χρόνια στις συσκευές...

 

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

Για βρες μου ΕΝΑ με παρομοια σπεκς κ μεγεθος...

Sony Xperia XZ1 Compact. Ανώτερο και μικρό σε μέγεθος. Άλλη ερώτηση; 

Επεξ/σία από sakekosan
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Η Χασούρα της Apple ξεκίνησε μετά το 6S αλλά δεν την είδε κανείς γιατί ενώ πουλούσε λιγότερες συσκευές, πουλούσε ακριβότερα και δεν φαινόταν η διαφορά. Τώρα που το κόλπο αυτό δεν πιάνει πια, άρχισαν να ξεστοκάρουν το παλιό Hardware και να μειώνουν την παραγωγή του καινούργιου.

https://www.cnbc.com/2018/08/02/apple-hits-1-trillion-in-market-value.html

 

Χασούρα ε?

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...