Προς το περιεχόμενο

Hik vision dvr , DDNS , και Speedport entry χρειαζομαι βοηθεια.


ZELDA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα εχω ενα καταγραφικό της hik-vision , εχω κάνει σωστα την εγκατάσταση των καμερών και επίσης μπορεσα να δώ στο τοπικό μου δίκτυο τις κάμερες μονο απο το κινητό και απο τον υπολογιστή μου οταν μπαινω στην ip που εχω ορισει στο καταγραφικό μου , εχω κατεβάσει και το ivms 4200 αλλα δεν μπορεσα να δω τις κάμερες ουτε καν τοπικά αν και παιδευτικα αρκετά ομολογώ ..  Να σημειώσω οτι εχω κάνει λογαριασμό στο hik-connect άλλα δεν τα καταφερα..  

  • απενεργοποιησα το φιλτρο προστασίας του οτε
  • Εχω ανοιξει port 8000 και 80 και τις έχω τσεκάρει οτι ειναι open η 80 παιζει η 8000 φαινετε σαν close ..
  • Eχω απενεργοποιήσει το active x  και εχω κλείσει το upnp .        

καμια βοηθεια για να καταφερω ρυθμισω τις καμερες με ddns και να μπορώ να τις βλέπω και μέσω ιντερνετ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

DynDNS δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις? Επίσης θα πρέπει αυτές τις πόρτες να τις ρυθμίσεις μέσα απο το ρούτερ να μιλάνε στην συσκευή του καταγραφικού.

Επεξ/σία από zx1234r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Καλημέρα.

DynDNS δεν σε αφήνει να ρυθμίσεις? Επίσης θα πρέπει αυτές τις πόρτες να τις ρυθμίσεις μέσα απο το ρούτερ να μιλάνε στην συσκευή του καταγραφικού.

ddns μεσα απο το hik-connect.com ?

..Κατι ακομη την 8000 πόρτα που ανοιγω , την ανοιγω στην ip του καταγραφικού που ειναι σε λαν , υπαρχει περιπτωση να η πορτα να ειναι ανοιχτη στο LAN oμως οταν την τσεκαρω στο internet  να φαινετε κλειστή;;  Πως θα δοκιμασω αν εχει ανοιξει και η πορτα στο ιντερνετ η δεν με ενδιαφέρει; 

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως μέσα απο το ρούτερ. Κάνεις account σε έναν dyndns provider ( π.χ. no-ip.org) και πας στο ρούτερ στην ενότητα dyndns και εκεί βάζεις τις ρυθμίσεις που σου δίνει ο dyndns provider. Με αυτόν τον τρόπο, όταν πας κάπου μακριά και χτυπήσεις στο ίντερνετ το όνομα που έχεις επιλέξει στο dyndns provider, θα σε πάει κατευθείαν στο ρούτερ και απο κεί όπου το έχεις ρυθμίσει, στην προκειμένη περίπτωση στο καταγραφικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο καταγραφικό στην διεύθυνση  διακοσμητή στην καρτέλα των ddns "no ip" τι βάζω ; Επισης στο ρουτερ στην αντιστοιχη καρτελα μου εχει μονο μια επιλογή (http://www.no-ip.com )την οποια δεν μπορω να αλλαξω ενω σε φωτογραφιες στο google βλεπω οτι βαζουν την http://dynupdate.no.ip.com , Eπίσης αλλο ενα προβλημα ειναι οτι ενω αλλαξα την επιλογή wan connection απο ATM σε PTM λόγο vdsl καταφερα να ανοιξω την πορτα 8000 αλλα με τιποτα δεν μπορώ να ανοιξω την πορτα http 80 αλλα ούτε την 8080 που δοκιμασα ...

 

υ.π πηρα τηλ στον οτε και εκανα αιτημα γιατι κατι μου λεει οτι ειναι κλειδωμενες τελειως απο εκει.. ειδωμεν θα πω νεοτερα σε λιγο.

Επεξ/σία από ZELDA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dyndns καλύτερα να ρυθμιστεί στο ρούτερ και απο εκεί να γίνεται η ανακατεύθυνση των πορτών και του traffic. Η πόρτα 80 ενδεχομένως να είναι κλειδωμένη γιατί εκεί μπορεί να μιλάει το interface του ρούτερ σε απομακρυσμένη διαχείριση. Μέσα στο καταγραφικό δήλωσε σαν πόρτα την 8080 όπου θα ακούει και προώθησε αυτήν μέσα απο το ρούτερ. Με αυτό τον τρόπο, αν χτυπήσεις σε κάποιο browser την διεύθυνση "http://to-katagrafiko-mou.dyndns.org:8080" θα σε προωθήσει στο καταγραφικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τελικά κατάφερα να το συνδέσω σχετικά εύκολα με τους dynddns της hikvision μέσω hik-connect και όλα παίζουν μια χαρά απλά ήθελε το serial που είχε πάνω στο κουτί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Καλησπέρα μια ερώτηση και από εμενα. Σορρυ που το κανω από εδώ αλλά είμαι νέος χρήστης του forum και δεν ξέρω που να δημοσιεύσω ερώτηση. 

Έχω κάμερες hik connect στο σπίτι. Τις βλέπω και τις διαχειριζομςο από την εγμφαρμοφθ του κινητού. Ενεργοποίησα κατά λάθος τον συναγερμό με την ανίχνευση κίνησης και δεν μπορώ να το σταματήσω. Ενώ το απενεργοποιώ από την εφαρμογή, η κάμερα σφυρίζει σε κάθε κίνηση. Την εβγαλα από το ρεύμα και πάλι σφυρίζει όταν την ξαναέβαλα. Ξέρει κανείς τι Πρέπει να κάνω; ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SotirisDouvris είπε

Καλησπέρα μια ερώτηση και από εμενα. Σορρυ που το κανω από εδώ αλλά είμαι νέος χρήστης του forum και δεν ξέρω που να δημοσιεύσω ερώτηση. 

Έχω κάμερες hik connect στο σπίτι. Τις βλέπω και τις διαχειριζομςο από την εγμφαρμοφθ του κινητού. Ενεργοποίησα κατά λάθος τον συναγερμό με την ανίχνευση κίνησης και δεν μπορώ να το σταματήσω. Ενώ το απενεργοποιώ από την εφαρμογή, η κάμερα σφυρίζει σε κάθε κίνηση. Την εβγαλα από το ρεύμα και πάλι σφυρίζει όταν την ξαναέβαλα. Ξέρει κανείς τι Πρέπει να κάνω; ευχαριστώ. 

Συνδέσου στην Ip της κάμερας κατευθείαν από Lan και πήγαινε στις ρυθμίσεις στην καρτέλα συναγερμός / ανίχνευση κίνησης να δεις τι παίζει. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα ευχαριστώ πολύ! Τώρα έχω κολλήσει αλλού. Ή μια κάμερα δεν στέλνει ήχο και δεν καταγραφεί βίντεο στην μνήμη. Ψάχνω τις ρυθμίσεις της αλλά δεν βγάζω άκρη. Καμία ιδέα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, SotirisDouvris είπε

Το βρήκα ευχαριστώ πολύ! Τώρα έχω κολλήσει αλλού. Ή μια κάμερα δεν στέλνει ήχο και δεν καταγραφεί βίντεο στην μνήμη. Ψάχνω τις ρυθμίσεις της αλλά δεν βγάζω άκρη. Καμία ιδέα; 

ριχτης ένα reset να γυρίσει στα default settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...