Προς το περιεχόμενο

(How to) Πλήρως λειτουργικό Google Pay σε Ελλάδα


Delas.46

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλέον όλες οι ελληνικές τράπεζες έχουν nfc app και θέλετε Google pay monese αλλά μόνο με τι φυσική κάρτα επεισης θα πρέπει να πληρώνετε 6 € το μήνα αν θέλετε κάτι ολοκληρωμένο τσεκάρετε το iCard όλα τσάμπα χωρίς ούτε μεταφορικά ούτε τίποτα όλα καθαρά είναι δωρεάν με φυσική κάρτα όλα και tao and pay 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 213
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 12/10/2020 στις 11:34 ΜΜ, DadyCool22 είπε

Πλέον όλες οι ελληνικές τράπεζες έχουν nfc app και θέλετε Google pay monese αλλά μόνο με τι φυσική κάρτα επεισης θα πρέπει να πληρώνετε 6 € το μήνα αν θέλετε κάτι ολοκληρωμένο τσεκάρετε το iCard όλα τσάμπα χωρίς ούτε μεταφορικά ούτε τίποτα όλα καθαρά είναι δωρεάν με φυσική κάρτα όλα και tao and pay 

Δλδ τι πρέπει να ακολουθήσουμε ακριβώς, για πες 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2020 στις 12:25 ΠΜ, Κomos είπε

Έβαλα με επιτυχία σε wear os , google pay με viva wallet , χωρίς ψεύτικες διευθύνσεις

έβαλα και γω την πλαστική και virtual κάρτες , αν πας στους όρους πιο κάτω όταν την προσθέτεις τους έχει και στα Ελληνικά! Λογικά θα ναι η πρωτη ελληνική που θα το υποστηρίξει Ελλάδα. 

το ότι περνάει φαντάζομαι σημαίνει πως η VIva  δίνει ελληνικό BIN σε όλες τις χώρες, όπως έκανε η curve πχ που έστελνε UK κάρτες σε όλους παλιότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/11/2020 στις 1:11 ΜΜ, vagstef είπε

έβαλα και γω την πλαστική και virtual κάρτες , αν πας στους όρους πιο κάτω όταν την προσθέτεις τους έχει και στα Ελληνικά! Λογικά θα ναι η πρωτη ελληνική που θα το υποστηρίξει Ελλάδα. 

το ότι περνάει φαντάζομαι σημαίνει πως η VIva  δίνει ελληνικό BIN σε όλες τις χώρες, όπως έκανε η curve πχ που έστελνε UK κάρτες σε όλους παλιότερα

Υπάρχει δυνατότητα το Viva Wallet να μπορεί να τραβάει κατευεθείαν το ποσό που χρειάζεται από την κάρτα της τράπεζας αντί να πρέπει να το φορτίζουμε κάθε φορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/11/2020 στις 12:25 ΠΜ, Κomos είπε

Έβαλα με επιτυχία σε wear os , google pay με viva wallet , χωρίς ψεύτικες διευθύνσεις

Επιβεβαιώνω, περάστηκε σε κινητό κανονικά με το google pay κατεβασμένο από apkpure

EDIT: βέβαια για να φορτίσεις το viva, οι επιλογές που σου δίνει είναι αυτές

Εγώ τη φόρτισα μία φορά μέσω IBAN με τη revolut που δεν κρατάει προμήθεια, και αν και η revolut με ενημέρωσε ότι τα χρήματα στάλθηκαν μέσα σε λίγα λεπτά, το viva έκανε κανα 2ωρο να τα περάσει..

spacer.png

Επεξ/σία από GREG10ARIS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η N26 ξαναέβαλε Ελλάδα στις χώρες που θα το υποστηρίξει ενώ τις είχαν αφαιρέσει την προηγούμενη εβδομάδα

https://support.n26.com/en-eu/app-and-features/apple-pay-and-google-pay/how-to-use-google-pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/11/2020 στις 12:11 ΜΜ, vagstef είπε

Η N26 ξαναέβαλε Ελλάδα στις χώρες που θα το υποστηρίξει ενώ τις είχαν αφαιρέσει την προηγούμενη εβδομάδα

https://support.n26.com/en-eu/app-and-features/apple-pay-and-google-pay/how-to-use-google-pay

Λες να ξεκινήσει υποστήριξη και η Curve; Είδα το σχόλιο σου στη σελίδα τους "We launched Google Pay" αλλά δεν κατάλαβα αν το έγραψες για σπόντα ή αν όντως ξεκινήσει η Curve να υποστηρίζει και την Ελλάδα στις 27 Νοεμβρίου. 

Αν έχει πάρει το μάτι σου ενημέρωσε γιατί το ψάχνω κι εγώ πολύ τον τελευταίο καιρό και δεν έχω βγάλει ακόμα άκρη με το GPay και την Curve.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, raptorfx είπε

Λες να ξεκινήσει υποστήριξη και η Curve; Είδα το σχόλιο σου στη σελίδα τους "We launched Google Pay" αλλά δεν κατάλαβα αν το έγραψες για σπόντα ή αν όντως ξεκινήσει η Curve να υποστηρίζει και την Ελλάδα στις 27 Νοεμβρίου. 

Αν έχει πάρει το μάτι σου ενημέρωσε γιατί το ψάχνω κι εγώ πολύ τον τελευταίο καιρό και δεν έχω βγάλει ακόμα άκρη με το GPay και την Curve.

Άνετα! Έτσι πιστεύω γιατί γενικότερα είναι έτοιμη να το υποστηρίξει αλλά περιμένει τη Google. Έχει αναφέρει στο παρελθόν στο twitter ότι θα υποστηρίξει όλες τις EEA χώρες μέχρι το τέλος του χρόνου. Δηλαδή εγώ θα περίμενα ένα πακέτο N26, Viva, Revolut, Curve, Monese.

Αυτό που έγραψα είναι μόνο για Ν26, μέχρι χθες μπορούσες να βρεις στα αποτελέσματα της Google το συγκεκριμένο post στο blog τους αλλά το μάζεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, GREG10ARIS είπε

Επιτελους ρε google!

Revolut και νομιμα πλεον στο gpay

Μου το πρότεινε σήμερα μόλις μπήκα στην εφαρμογή της κάρτας.Πρόσθεσε και την φυσική και την εικονική κάρτα. .Οπότε και top up με google pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που διάβασα τα νέα για το Google Pay στην Ελλάδα, κατέβασα την εφαρμογή της Curve και δοκίμασα να περάσω την debit της Εθνικής Τράπεζας, όμως κολλάω στο σημείο που κάνω verify την κάρτα.

 

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει την δική του κάρτα σε Curve;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Μου το πρότεινε σήμερα μόλις μπήκα στην εφαρμογή της κάρτας.Πρόσθεσε και την φυσική και την εικονική κάρτα. .Οπότε και top up με google pay.

ετσι κι εμενα, βεβαια στο play store δε μου εμφανιστηκε αλλα αφου δουλευει κανονικα δεν υπαρχει θεμα. αντιο ελληνικες καρτες!

2 λεπτά πριν, manost είπε

Τώρα που διάβασα τα νέα για το Google Pay στην Ελλάδα, κατέβασα την εφαρμογή της Curve και δοκίμασα να περάσω την debit της Εθνικής Τράπεζας, όμως κολλάω στο σημείο που κάνω verify την κάρτα.

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει την δική του κάρτα σε Curve;

κατεβασε revolut φιλε και γεμιζε την με την εθνικη δεν εχει καμια προμηθεια (συν μεγαλυτερη ασφαλεια να κυκλοφορεις με λιγοτερα λεφτα στην καρτα), η curve ενα μπαχαλο ειναι και εγω ειχα προσπαθησει να περασω την καρτα μου και δε με αφηνε, μιλησα ποσες φορες με το support τους αλλα ακρη δεν εβγαλα..

Επεξ/σία από GREG10ARIS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...