Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, newmail115 είπε

Παίρνεις Samsung, είτε ακριβό μοντέλο (βλέπε Note) πάρεις, είτε φθηνό (βλέπε σειρά J που είχαμε και πιο πρόσφατο περιστατικό)

και σε τρώει το άγχος πότε και αν θα κάνει μπαμ και θα κλαίς τα τρελά λεφτά που έδωσες για το Brandname...

Για την κινεζοεταιρία, δεν έχω ακούσει να έχει βγάλει κάποιο εκρηκτικό μοντέλο... άσε που απο προσωπική εμπειρία

έχω αγοράσει για όλη την οικογένεια και φίλους Xiaomi και "ακριβά" και φθηνά μοντέλα

και στην 4ετία τουλάχιστον δεν μου έχει βγει ΚΑΝΕΝΑ off, πλην ενός Redmi 4X που έγινε κομμάτια μετά

απο πτώση που είχε απο σκαλωσιά...

μα καλά μια φορά και ένα μοντέλο έκανε μπαμ . Το διορθώσανε και τέλος.

Εδω παίρνεις xiaomara κάνουν updates και την μια δεν δουλεύουν οι κλήσεις, την άλλη το wifi . Ξανακανουν updates

δουλεύουν αυτά που δεν δουλεύαν και χαλάνε τα υπόλοιπα. Δεν τα λέω ούτε τα υποθέτω κάνε ένα searh στο google να τα δεις μόνος σου.

εδώ το σουπερ ντουπερ ποκολοκο F1 έβγαλε ένα σωρό προβλήματα. πχ δεν δουλεύει η οθόνη στις άκρες. (googlare και για αυτό).

Με "τόσες" αγορές που έκανες σκεφτικές να ανοίξεις κατάστημα ξιαομι μπας και γλιτώσεις την σκαλωσιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά τα καλύτερα συγκροτήματα είναι οι εταιρείες που παράγουν κινητά τηλέφωνα... Έχουν όλο τον κόσμο να χορεύει συνέχεια... σκληρό ροκ!

Απλά ο καθένας έχει το δικό του ρυθμό και γκρούπις... Please continue

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Εγώ απορώ από που βγαίνει αυτός ο "κανόνας" της μισής τιμής στο εξάμηνο που διαβάζω συνέχεια... Κλεμμένο? Μεταχειρισμένο? Καινούργιο? Ισχύει μόνο για Ελλάδα?

Εδώ Αγγλία πάντως τα S9/S9+ μετά από τόσο καιρό έχουν πέσει μόλις 100 λίρες. Άντε αν είσαι τυχερός να βρεις καμιά προσφορά μέχρι 150 λίρες κάτω. Και δεν μιλάω για μαγαζί της Samsung αλλά για τις γνωστότερες τοπικές αλυσίδες και Amazon.

Είσαι λάθος s9 + 390-420£ Από μαγαζιά με εγγύηση Samsung brand new never opened closed box. Αυτές οι αλυσίδας π αναφέρεις είναι σαν την ο2 ΕΕ three δλδ σαν cosmote Vodafone Ελλάδα άμα κανείς search καλό μέχρι και iPhone XS Max στα 900£ Θα βρεις καινούργια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο κάθενας κάνει κουμάντο στην τσέπη του βασικά (αυτό είναι το σωστό) και αποφασίζει πόσα θέλει να διαθέσει για την συσκευή που θα αγοράσει.

Βέβαια η διαφορά μεταξύ ενός samsung/huawei/1+/xiaomi/htc πλέον είναι αμελητέα όσο και να φαντασιώνεται κανείς οτι το ένα ή το άλλο ειναι super duper σε σχέση με τα υπόλοιπα, δεν ισχύει πλεόν. Μπορεί να ίσχυε το 2012-2013-2014 αλλά πλέον οχι.

Επεξ/σία από zygorito
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Είσαι λάθος s9 + 390-420£ Από μαγαζιά με εγγύηση Samsung brand new never opened closed box. Αυτές οι αλυσίδας π αναφέρεις είναι σαν την ο2 ΕΕ three δλδ σαν cosmote Vodafone Ελλάδα άμα κανείς search καλό μέχρι και iPhone XS Max στα 900£ Θα βρεις καινούργια 

Συμφωνω. Εξαρταται απο που θα το παρεις. Αν πχ το αγορασεις απο επισημο παροχο ή απο Samny UK, ναι η τιμη ειναι ακομα υψηλη. Αν το παρεις απο 3ους το βρισκεις κ με 450-500.

Και ζω επισης Αγγλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Συμφωνω. Εξαρταται απο που θα το παρεις. Αν πχ το αγορασεις απο επισημο παροχο ή απο Samny UK, ναι η τιμη ειναι ακομα υψηλη. Αν το παρεις απο 3ους το βρισκεις κ με 450-500.

Και ζω επισης Αγγλια.

Ακριβώς αλλά τι 3ους τι 4ους δεν νομίζω Πως έχει σημασία μεγάλη άμα είναι καινούργιο η συσκευή ( πάντα για brand new) έχεις εγγύηση και γενικά εδώ π μένουμε και σε άλλες χώρες λίγοι αγοράζουν cash τα κινητά περισσότεροι τα περνούν με σύνδεση άρα και 1,500£ να έχει δεν τους νοιάζει και πολύ ανάλογα με τν καιρό π είσαι Αγγλία θα το έχεις παρατηρήσει. Πχ με τα iPhone XS Max day one πούλησε μόνο η ΕΕ πάνω από 200κ συσκευές ( monthly plan ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Ακριβώς αλλά τι 3ους τι 4ους δεν νομίζω Πως έχει σημασία μεγάλη άμα είναι καινούργιο η συσκευή ( πάντα για brand new) έχεις εγγύηση και γενικά εδώ π μένουμε και σε άλλες χώρες λίγοι αγοράζουν cash τα κινητά περισσότεροι τα περνούν με σύνδεση άρα και 1,500£ να έχει δεν τους νοιάζει και πολύ ανάλογα με τν καιρό π είσαι Αγγλία θα το έχεις παρατηρήσει. Πχ με τα iPhone XS Max day one πούλησε μόνο η ΕΕ πάνω από 200κ συσκευές ( monthly plan ) 

Ναι το εχω καταλαβει. Στους περισσοτερους δινεται η επιλογη για upgrade, συνηθως ανα 2 χρονια, ή για οσο ειναι το συμβολαιο. Οσο για την EE, γελιο μονο. Τα πακετα της τραγικα. Οταν πηρα το s8 ειχα κανει contract αλλα μετα απο μερικους μηνες μετα το ξεπληρωσα (13 months initially), οταν πηρα το s9+ προτιμησα cash για να μη μπλεκω με συμβολαια. O2 btw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι γνωστο. Καθε φορα που η apple ανεβάζει τιμες οι εταιρείες τρίβουν τα χέρια τους αφου βρίσκουν πάτημα να ακολουθήσουν το Ράλι χωρις να φαίνονται παραλογες!

 

 

Τα ταμπου σπασαν μια για παντα με το iphone x των 1000$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Ναι το εχω καταλαβει. Στους περισσοτερους δινεται η επιλογη για upgrade, συνηθως ανα 2 χρονια, ή για οσο ειναι το συμβολαιο. Οσο για την EE, γελιο μονο. Τα πακετα της τραγικα. Οταν πηρα το s8 ειχα κανει contract αλλα μετα απο μερικους μηνες μετα το ξεπληρωσα (13 months initially), οταν πηρα το s9+ προτιμησα cash για να μη μπλεκω με συμβολαια. O2 btw

Ο2 έχω από της καλύτερες εταιρίες κ καλύτερο costumer service αν και δεν είμαι φαν Samsung αλλά περισσότερο δουλεύω αππλε και λόγο δουλειάς ισχύει πολύς αυτό π γράφουν ότι χάνει αξία μεγάλη μετά από ένα 6μηνο άρα είναι σαν φούσκα όπως έγραψε και ο moderator, διότι χάνεις 50% αξίας εγώ πχ με αππλε αλλάζω σχεδόν κάθε χρόνο και δίνω 150-200+ να πάρω καινούργιο μοντέλο. Δεν θα μιλήσω καν για άλλες εταιρίες γιατί ένας φίλος άλλαξε από σαμυ σε κινεζικά και του έβγαζε πράσινη οθόνη και 1 μήνα το κινητό να το φτιάξουν (900£) συσκευή! 

 

5 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

Ειναι γνωστο. Καθε φορα που η apple ανεβάζει τιμες οι εταιρείες τρίβουν τα χέρια τους αφου βρίσκουν πάτημα να ακολουθήσουν το Ράλι χωρις να φαίνονται παραλογες!

Τα ταμπου σπασαν μια για παντα με το iphone x των 1000$

Δεν νομίζω πως ισχύει σίγουρα βοηθάει αλλά άμα θες premium κινητό θα το πληρώσεις πλέον και όλα τα high end κινητά με καινούργιους επαιξεργαστες και κάμερες απίστευτες είναι ακριβά είναι όπως τα premium αμάξια κάθε προϊόν στην αγορά έχει και premium κατηγορία πλέον υπάρχει και στα κινητά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, EmnIT είπε

Ο2 έχω από της καλύτερες εταιρίες κ καλύτερο costumer service αν και δεν είμαι φαν Samsung αλλά περισσότερο δουλεύω αππλε και λόγο δουλειάς ισχύει πολύς αυτό π γράφουν ότι χάνει αξία μεγάλη μετά από ένα 6μηνο άρα είναι σαν φούσκα όπως έγραψε και ο moderator, διότι χάνεις 50% αξίας εγώ πχ με αππλε αλλάζω σχεδόν κάθε χρόνο και δίνω 150-200+ να πάρω καινούργιο μοντέλο. Δεν θα μιλήσω καν για άλλες εταιρίες γιατί ένας φίλος άλλαξε από σαμυ σε κινεζικά και του έβγαζε πράσινη οθόνη και 1 μήνα το κινητό να το φτιάξουν (900£) συσκευή! 

Yikes!! That sucks. Κι εγω δουλευω με apple λογω δουλειας κι εχω iphone, αλλα δεν ξερω... καθε νεο μοντελο iphone ειναι σχεδον ιδιο με το προηγουμενο. Πχ, dual sim is innovation? Let me have a laugh. Αλλα πλεον κι η sammy ειναι στον ιδιο δρομο. Ισως κανω upgrade σε s10 or note σε κανα χρονο, δεν αξιζει πολυ πλεον.

Και ναι, o2 rules!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Iris_89 είπε

Yikes!! That sucks. Κι εγω δουλευω με apple λογω δουλειας κι εχω iphone, αλλα δεν ξερω... καθε νεο μοντελο iphone ειναι σχεδον ιδιο με το προηγουμενο. Πχ, dual sim is innovation? Let me have a laugh. Αλλα πλεον κι η sammy ειναι στον ιδιο δρομο. Ισως κανω upgrade σε s10 or note σε κανα χρονο, δεν αξιζει πολυ πλεον.

Και ναι, o2 rules!

Δες το από μεριά τους γιατί να δώσουν περισσότερα αφού ο κόσμος αγοράζει και αυτά π βγάζουν! Τα τελευταία μοντέλα δεν είχαν κάποια απίστευτη διαφορά με το παλιό Χ αλλά από θέμα hardware και ειδικά ο Α chip είναι ποιο δυνατός από όλους τους άλλους. Άλλο ένα point είναι το OS που τρέχει είναι μοναδικό υλοποίηση πολύ καλή και ελαφρή. Τώρα όλες οι άλλες εταιρίες τρέχουν Android(google) δλδ δεν πληρώνουν τόσα λεφτά όσα πληρώνει η Apple για research και να κάνει την χρήση ποιο εύκολη. Δεν λέω πως αυτά αρκουνε για 1400£ συσκευή αλλά όπως έγραψα και ποιο πάνω είναι κατηγορία premium δεν αναγκάζεται κανείς να το αγοράσει ούτε είναι υλικό αγαθό να μην μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτό. Απλά κάποιοι (όπως εγώ) το περνούμε γιατί μας αρέσει και όχι για μόστρα π γράφουνε πολύ αυτό γίνεται στην Ελλάδα. Και όχι μόνο η σαμυ όλες οι εταιρίες σιγά σιγά θα βγάζουν device για την premium κατηγορία βλέπε κινεζικές εταιρίες από 300£ πήγαμε στα 1000+ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Ναι το εχω καταλαβει. Στους περισσοτερους δινεται η επιλογη για upgrade, συνηθως ανα 2 χρονια, ή για οσο ειναι το συμβολαιο. Οσο για την EE, γελιο μονο. Τα πακετα της τραγικα. Οταν πηρα το s8 ειχα κανει contract αλλα μετα απο μερικους μηνες μετα το ξεπληρωσα (13 months initially), οταν πηρα το s9+ προτιμησα cash για να μη μπλεκω με συμβολαια. O2 btw

Apple store trade in σε Xs Max με μειωμένη τιμή και όλα cash. Κάθε χρόνο μπορείς να έχεις το καινούργιο δίνοντας το παλιό πίσω. Ποτέ συμβόλαια μην ξαναμπλέξεις 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...