Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, hammerd είπε

Αν αυτο εχει 1600€, φανταστειτε ποσο θα εχει το πρωτο σοβαρο foldable της Samsung...

Στα foldables θα γινει ο πραγματικος ανταγωνισμος που μονο καλο θα μας κανει.

Πιστευω προς τα εκει παει η αγορα smartphones, οτι ειχαν να δειξουν τα "συμβατικα" το εχουν δειξει.

Τα Foldable είναι καινούργια κατηγορία και είναι λογικό να είναι ακριβά. Τα Smartphone που έχουμε τώρα είναι υπερβολικό να κοστίζουν τόσο. Όταν κυκλοφόρησε το πρώτο iPhone κόστιζε υπερβολικά πολλά λεφτά γιατί δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο στον χώρο. Όταν όμως βγήκε η δεύτερη γενιά μείωσαν την τιμή γιατί καθιερώθηκε στην αγορά. Το ίδιο θα γίνει και με τα Foldable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Περα από το κοματι τις τιμης και τις μαρκας , Αυτή η τρυπα στην οθονη είναι ότι ποιο ασχημο εχω δει σε κινητα από εποχη Notch μην πω ότι το Notch είναι και ομορφο μπροστα της … 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με έναν πρόχειρο υπολογισμό, μια χαρά θα μου βγει να το αγοράσω τον Οκτώβρη αφού πουλήσω το S9.

Upgrade με 150 ευρώ στο περίπου. 

Εκτός αν αποδειχθεί πατάτα και κάτσω στα αυγά μου.

Επεξ/σία από HateMe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει οι τιμες δεν υπαρχουν απλα για Ελλαδα οταν αρκετα ατομα δουλευουμε για 500€ το μηνα και το S10+ εχει 1600€ και καποτε εκραζαν την Apple οτι βγαζει ακριβα κινητα απλα εχουμε ξεφυγει!!!!! Επισης δεν ξερω που θα χρειαστουν τα 12Gb Ram και το 1Tb αποθηκευτικού χωρου??Μηπως θα το εχει και για σταθερο υπολογιστη οταν θα γυρναει σπιτι 🤣🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Δεν είναι αναγκασμένος κανείς να αγοράσει ούτε το Galaxy S10, ούτε το iPhone Xs, ούτε κανένα άλλο κινητό. Μερικοί σχολιάζετε λες και σας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό η κάθε Apple και η κάθε Samsung. Επιλογές υπάρχουν άπειρες, ας αγοράσει ο καθένας ό,τι καλύτερο μπορεί με βάση τα γούστα/ανάγκες/δυνατότητές του.

2) Αν κάποιος θέλει να αγοράσει ένα κινητό μιας σειράς (βλέπε Galaxy S10), δεν είναι αναγκασμένος να πάρει το κορυφαίο μοντέλο. Κάποιοι έχετε κάνει καραμέλα τα 1600€ του ανώτερου μοντέλου της σειράς, λες και το S10 βγαίνει μόνο με 12GB Ram και 1ΤΒ αποθηκευτικό χώρο. Το βασικό μοντέλο δεν το βλέπετε; Λέγεται Galaxy S10 (σκέτο) και η τιμή του ξεκινάει από 930€. Δεν είναι λίγα, κάν' τε τα όποια παράπονά σας βασισμένοι σε αυτήν την τιμή. Δεν χρειάζεται να το "τραβάτε απ' τα μαλλιά" για να δείξετε την απέχθεια σας για οποιαδήποτε εταιρεία/συσκευή/οτιδήποτε.

 

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

Να σας δώσω και το πορτοφόλι μου να μου αγοράζετε αυτά που προτείνετε εσείς για μένα??? 😛 

βρίσκομαι Ηράκλειο και μου είναι δύσκολο, μπορείς σε PM να στείλεις αριθμό πιστωτικής κάρτας και PIN, και όλα καλά! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos_gr είπε

1) Δεν είναι αναγκασμένος κανείς να αγοράσει ούτε το Galaxy S10, ούτε το iPhone Xs ούτε κανένα άλλο κινητό. Μερικοί σχολιάζεται λες και σας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό η κάθε Apple και η κάθε Samsung. Ευτυχώς επιλογές υπάρχουν άπειρες.

2) Αν κάποιος θέλει να αγοράσει ένα κινητό μιας σειράς (βλέπε Galaxy S10), δεν είναι αναγκασμένος να πάρει το κορυφαίο μοντέλο. Κάποιοι έχετε κάνει καραμέλα τα 1600€ του ανώτερου μοντέλου της σειράς, λες και το S10 βγαίνει μόνο με 12GB Ram και 1ΤΒ αποθηκευτικό χώρο. Το βασικό μοντέλο δεν το βλέπετε; Λέγεται Galaxy S10 (σκέτο) και η τιμή του ξεκινάει από 930€. Δεν είναι λίγα, κάν' τε τα όποια παράπονά σας βασισμένοι σε αυτήν την τιμή. Δεν χρειάζεται να το "τραβάτε απ' τα μαλλιά" για να δείξετε την απέχθεια σας για οποιαδήποτε εταιρεία/συσκευή/οτιδήποτε.

Όταν αγοράζεις ανέκαθεν την ναυαρχίδα μίας εταιρίας και πληρώνεις για το Plus μοντέλο το πολύ 800€ και ξαφνικά κοστίζει 300-400€ παραπάνω ναι θα το σχολιάσεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Plapoutas είπε

Όταν αγοράζεις ανέκαθεν την ναυαρχίδα μίας εταιρίας και πληρώνεις για το Plus μοντέλο το πολύ 800€ και ξαφνικά κοστίζει 300-400€ παραπάνω ναι θα το σχολιάσεις.

Ώπα μάστορα, back up the truck there! 997 έκανε το s9+, 1050 κάνει το καινούργιο! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanos_gr είπε

1) Δεν είναι αναγκασμένος κανείς να αγοράσει ούτε το Galaxy S10, ούτε το iPhone Xs ούτε κανένα άλλο κινητό. Μερικοί σχολιάζεται λες και σας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό η κάθε Apple και η κάθε Samsung. Ευτυχώς επιλογές υπάρχουν άπειρες.

2) Αν κάποιος θέλει να αγοράσει ένα κινητό μιας σειράς (βλέπε Galaxy S10), δεν είναι αναγκασμένος να πάρει το κορυφαίο μοντέλο. Κάποιοι έχετε κάνει καραμέλα τα 1600€ του ανώτερου μοντέλου της σειράς, λες και το S10 βγαίνει μόνο με 12GB Ram και 1ΤΒ αποθηκευτικό χώρο. Το βασικό μοντέλο δεν το βλέπετε; Λέγεται Galaxy S10 (σκέτο) και η τιμή του ξεκινάει από 930€. Δεν είναι λίγα, κάν' τε τα όποια παράπονά σας βασισμένοι σε αυτήν την τιμή. Δεν χρειάζεται να το "τραβάτε απ' τα μαλλιά" για να δείξετε την απέχθεια σας για οποιαδήποτε εταιρεία/συσκευή/οτιδήποτε.

Δεν ειμαι με καμια εταιρεια και τα 930€ για ΚΙΝΗΤΟ για την δικη μου γνωμη ειναι Αρκετα λεφτα οποιος εχει και τα δινει καλα κανει δεν θελω να κρινω κανεναν ουτε να ειμαι αρνητικος απλα εκανα μια σκεψη για την τιμη  Συγκεκριμενων Κινητων  που εχει φθασει ταβανι!!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Όταν αγοράζεις ανέκαθεν την ναυαρχίδα μίας εταιρίας και πληρώνεις για το Plus μοντέλο το πολύ 800€ και ξαφνικά κοστίζει 300-400€ παραπάνω ναι θα το σχολιάσεις.

Galaxy S9+: 980€ (αρχική τιμή, όταν κυκλοφόρησε)
Galaxy S10+: 1050€

Διαφορά 70€

Επεξ/σία από thanos_gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, JcD είπε

Ώπα μάστορα, back up the truck there! 997 έκανε το s9+, 1050 κάνει το καινούργιο! 

Επαναλαμβάνω, δεν τα αγοράζω από το Site της Samsung. Όταν κυκλοφόρησε το S9 το απλό τον επόμενο μήνα το αγόρασα από κατάστημα κινητής στην γυναίκα μου και μου κόστισε 537€ για την ακρίβεια (δεν κατοικώ Ελλάδα) Υπάρχουν πολλά καταστήματα που δεν πουλάνε την συνιστώμενη τιμή λιανικής της κάθε εταιρίας.

Επεξ/σία από Plapoutas
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως την κακία  μου θα την πω , όλοι κράζουν την Sony , αλλά στις τιμές της στις Ναυαρχίδες είναι πολύ πιο λογική και προσγειωμένη. Και με λειτουργικό ελαφρύ όχι φορτωμένο .

Τα αναδιπλούμενα κινητά θα είναι εντελώς διαφορετική κατηγορία , αν και θα συμφωνήσω ότι προς τα εκεί την πάνε την αγορά (δεν πάει μόνη της ,θέλουν να την πάνε ,είναι το σωστό.)

Βλέποντας πάντως τις τιμές , θα πω ότι η Apple έχει κάνει μεγάλη ζημιά στον χώρο , σε συνδυασμό με την αποτυχία της Ms με τα κινητά της . 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Plapoutas είπε

Επαναλαμβάνω, δεν τα αγοράζω από το Site της Samsung. Όταν κυκλοφόρησε το S9 το απλό τον επόμενο μήνα το αγόρασα από κατάστημα κινητής στην γυναίκα μου και μου κόστισε 537€ για την ακρίβεια (δεν κατοικώ Ελλάδα)

Ε και δεν μπορείς να κάνεις το ίδιο με το 10άρι δλδ? Που το πρόβλημα και το υπέρ αναλύουμε?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Τα Foldable είναι καινούργια κατηγορία και είναι λογικό να είναι ακριβά. Τα Smartphone που έχουμε τώρα είναι υπερβολικό να κοστίζουν τόσο. Όταν κυκλοφόρησε το πρώτο iPhone κόστιζε υπερβολικά πολλά λεφτά γιατί δεν υπήρχε κάτι παρόμοιο στον χώρο. Όταν όμως βγήκε η δεύτερη γενιά μείωσαν την τιμή γιατί καθιερώθηκε στην αγορά. Το ίδιο θα γίνει και με τα Foldable.

Δεν διαφωνώ, μόνο που στα foldables θα σκάσουν πολλά ανταγωνιστικά μοντέλα μαζί,

δεν θα μιλάμε για το πρώτο και μοναδικό του ενός κατασκευαστή .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...