Προς το περιεχόμενο

Από €780 η νέα σειρά Samsung Galaxy S10 με το κορυφαίο Galaxy S10+ να φτάνει τα €1600


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, JcD είπε

Ε και δεν μπορείς να κάνεις το ίδιο με το 10άρι δλδ? Που το πρόβλημα και το υπέρ αναλύουμε?

Άμα όντως ισχύει και για τα καινούργια μοντέλα τότε εντάξει, αλλά μέχρι τότε να δούμε πως θα πάει η κατάσταση με τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, evkar είπε

Πάντως την κακία  μου θα την πω , όλοι κράζουν την Sony , αλλά στις τιμές της στις Ναυαρχίδες είναι πολύ πιο λογική και προσγειωμένη. Και με λειτουργικό ελαφρύ όχι φορτωμένο .

Τα αναδιπλούμενα κινητά θα είναι εντελώς διαφορετική κατηγορία , αν και θα συμφωνήσω ότι προς τα εκεί την πάνε την αγορά (δεν πάει μόνη της ,θέλουν να την πάνε ,είναι το σωστό.)

Βλέποντας πάντως τις τιμές , θα πω ότι η Apple έχει κάνει μεγάλη ζημιά στον χώρο , σε συνδυασμό με την αποτυχία της Ms με τα κινητά της . 

Ψηφισθέν ένεκα sony. Αγαπάμε sony, ούτε τρύπες ούτε νοτσις, μία χαρά τηλέφωνα και με εξαίρετο ήχο συνήθως (σημαντικό για εμένα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και φυσικά το κλασσικό ελληνικό καταναλωτικό κοινό, που οι γνώσεις του και η χρήση που κάνει στα τηλέφωνα δεν καταφέρνει να δεσμεύσει ούτε καν 3.5GB ram θα δει τα 12 και θα πει πωωω τεχνολογία μπράβο Samsung 🤣🤣🤣

Επεξ/σία από Darthrevan7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, thanos_gr είπε

1) Δεν είναι αναγκασμένος κανείς να αγοράσει ούτε το Galaxy S10, ούτε το iPhone Xs, ούτε κανένα άλλο κινητό. Μερικοί σχολιάζετε λες και σας βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό η κάθε Apple και η κάθε Samsung. Επιλογές υπάρχουν άπειρες, ας αγοράσει ο καθένας ό,τι καλύτερο μπορεί με βάση τα γούστα/ανάγκες/δυνατότητές του.

2) Αν κάποιος θέλει να αγοράσει ένα κινητό μιας σειράς (βλέπε Galaxy S10), δεν είναι αναγκασμένος να πάρει το κορυφαίο μοντέλο. Κάποιοι έχετε κάνει καραμέλα τα 1600€ του ανώτερου μοντέλου της σειράς, λες και το S10 βγαίνει μόνο με 12GB Ram και 1ΤΒ αποθηκευτικό χώρο. Το βασικό μοντέλο δεν το βλέπετε; Λέγεται Galaxy S10 (σκέτο) και η τιμή του ξεκινάει από 930€. Δεν είναι λίγα, κάν' τε τα όποια παράπονά σας βασισμένοι σε αυτήν την τιμή. Δεν χρειάζεται να το "τραβάτε απ' τα μαλλιά" για να δείξετε την απέχθεια σας για οποιαδήποτε εταιρεία/συσκευή/οτιδήποτε.

++++

Πέρα από αυτό κάθε άλλη κουβέντα είναι νάχαμε να λέγαμε από αργόσχολους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tzioros είπε

Δεν ειμαι με καμια εταιρεια και τα 930€ για ΚΙΝΗΤΟ για την δικη μου γνωμη ειναι Αρκετα λεφτα οποιος εχει και τα δινει καλα κανει δεν θελω να κρινω κανεναν ουτε να ειμαι αρνητικος απλα εκανα μια σκεψη για την τιμη  Συγκεκριμενων Κινητων  που εχει φθασει ταβανι!!!! 

Τα 930€ είναι πάρα πολλά. Δεν έχει να κάνει με το τι προσφέρει το κινητό, τα τελευταία χρόνια γενικά υπάρχει σημαντική αύξηση στις τιμές χρόνο με χρόνο. Οι τιμές των ναυαρχίδων μερικά χρόνια πριν ήταν όχι δεκάδες, αλλά εκατοντάδες ευρώ κάτω από τις σημερινές. Δεν ξαναανακάλυψαν τον τροχό οι εταιρείες, απλώς αφού βλέπουν ότι με τέτοιες τιμολογήσεις έχουν μεγαλύτερα κέρδη, γιατί να μην το κάνουν;

Προφανώς, λοιπόν, και δε διαφωνώ σε αυτό που λες. Απλά, γιατί κολλήσαμε τα 1600€; Εξάλλου, είναι η πρώτη χρονιά που η Samsung διαφοροποιεί τόσο τις εκδόσεις των ναυραχίδων τις. Αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι οι συγκρίσεις πρέπει να γίνονται με τα ανάλογα περσινά μοντέλα. 12GB RAM, 1TB storage δεν είχε πέρυσι. Το κορυφαίο συγκρίσιμο μοντέλο είναι το 8/512, συνδυασμό στον οποίο έβγαινε μόνο το Note 9.

13 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Επαναλαμβάνω, δεν τα αγοράζω από το Site της Samsung. Όταν κυκλοφόρησε το S9 το απλό τον επόμενο μήνα το αγόρασα από κατάστημα κινητής στην γυναίκα μου και μου κόστισε 537€ για την ακρίβεια (δεν κατοικώ Ελλάδα) Υπάρχουν πολλά καταστήματα που δεν πουλάνε την συνιστώμενη τιμή λιανικής της κάθε εταιρίας.

Ωραία, τότε λοιπόν έλα σε ένα μήνα από την κυκλοφορία του S10, δες την τιμή που θα έχει τότε στο "κατάστημα κινητής" και κάνε τη σύγκριση. Το να μου συγκρίνεις αρχικές-επίσημες τιμές, με τιμές μη-επίσημου καταστήματος ένα μήνα μετά, είναι σα μου συγκρίνεις μήλα με καρπούζια.

16 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Άμα όντως ισχύει και για τα καινούργια μοντέλα τότε εντάξει, αλλά μέχρι τότε να δούμε πως θα πάει η κατάσταση με τις τιμές.

Τόσα χρόνια την ίδια πολιτική ακολουθεί η Samsung, τώρα θα την αλλάξει; Προφανώς τίποτα δεν είναι δεδομένο, αλλά δε μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον. Γι αυτό έχει νόημα να σχολιάζουμε με βάση τον κανόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostasxiaomi είπε

Οι πατάτες έχουν 1 ευρώ το κιλό...αυτή γιατί έχει 1600??

κάνεις λάθος φίλε μου, 0,65€ σήμερα το πρωί! Οι ΓΛΥΚΟ-πατάτες ναι είναι πιο ακριβές!!!!!!!!!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως από εκεί που ήμουν λίγο hyped πλέον νιώθω underwhelmed. Περιμένουμε επίσημη παρουσίαση στις 20 του μήνα μπας και δικαιολογηθούν αυτές οι τιμές. 

Επεξ/σία από Έλεος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Plapoutas είπε

Άμα όντως ισχύει και για τα καινούργια μοντέλα τότε εντάξει, αλλά μέχρι τότε να δούμε πως θα πάει η κατάσταση με τις τιμές.

Άρα λοιπόν δεν αύξησε η Samsung την τιμή 300-400 παραπάνω από την προηγούμενη ναυαρχίδα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ξεκολάτε, οι τιμές αφορούν το πόσο θα θέλανε να τα πουλήσουν και όχι το πόσο θα τα πουλήσουν πραγματικά.
Όποιος έχει παρακολουθήσει την αγορά, ειδικά για τα Samsung ξέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Galaxy S10+ με 4,000mAh 1,050€ και 1600€

Galaxy S10 με 3,500mAh 930€ και 1180€

Galaxy S10 lite με 3,100mAh 780€

Επειδη παντα κοιταω την μπαταρια και μετα τα χαρακτηριστικα γιαυτες τις τιμες κλαιω. Και να μη ξεχασω το γεγονος ποσο ευθραυστα ειναι τα galaxy κινητα. Ζωσε πονο Xiaomi τουλαχιστον εσυ βγαζεις κινηταρες σε αξιολογες τιμες με πολυ δυνατη μπαταρια και εξισου καλα χαρακτηριστικα, παει ο καιρος που καναμε πλουσιες μαρκες κινητων μονο για το ονομα.

Επεξ/σία από exNvP
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...