Προς το περιεχόμενο

Ψάχνω για εναν πολύ καλό θερμό (παγούρι)


guskougakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/1/2019 στις 5:20 ΠΜ, poulinos είπε

ναι καπακι ποτηρακι ειναι.και τα laken ειναι πολυ καλα.εβαζα τσαι βραστο 5 η ωρα το πρωι και στις 4 5 το απογευμα που το ανοιγα το τσαι εννοειται ηταν ακομα καυτο σε σημειο που δεν μπορουσες να πιεις ακομα.

Τωρα θυμηθηκα να το παρω 😛 

Πηρα το 0.5L αφου το θελω για καφε. 

Thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιώ τον τελευταίο χρόνο ένα Klean Kanteen στη δουλειά (για καφέ τσάι κοκ), και είμαι πάρα πολύ happy με τη διάρκειά του. Επίσης τρομερά βολικό το στόμιο που έχουν και φυσικά δεν χύνεται ούτε σταγόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 30/01/2019 at 16:56, cthulhucarbide said:

Όσα και αν έχουν περάσει από τα χέρια μου κανένα δεν συμπάθησα, λόγω τεράστιου μεγέθους. (πχ το αποπάνω μου θυμίζει άλλα πράγματα, θεωρώ πως δεν κουβαλιέται)

Θα ήθελα να είχα ένα καλό ποιοτικά αλλά να ήταν σε χωρητικότητα 200 με 250ml το πολύ, ώστε να έχει και το αντίστοιχο μέγεθος. Το θέλω μόνο για τον καφέ οπότε δεν χρειάζεται κάτι μεγάλο, αλλά θέλω να νιώθω ότι αυτό που κουβαλάω στο χέρι μου είναι σαν το ποτήρι του καφέ που παίρνω απέξω, και όχι ολόκληρη νταμιτζάνα

Θα βρεις και μικρα 

https://www.laken.es/en/thermo-bottles/insulated-bottle-035l-stainless-steel-classic-wide-mouth.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να πάρω των 500ml αλλά βγαίνει μάλλον μόνο σε μαύρο που γδέρνεται επειδή είναι mat και σε κόκκινο που δεν είναι διακριτικό, θα προτιμούσα σε ασημί.Οι 2 πρώτοι:

https://www.skroutz.gr/c/2090/thermos/m/24726/Laken/f/798328/eos-500-ml.html?from=catspan&o=Laken

Επόμενη επιλογή αυτός με άλλο καπάκι που δεν γνωρίζω αν πρέπει να το ξεβιδώνω, με ενδιαφέρει να χωράνε άνετα σχετικά μεγάλα παγάκια:

https://www.skroutz.gr/s/13886661/Laken-Futura-Thermo-Narrow-Mouth-Inox-0-5lt.html#reviews

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, AntiCambeR said:

Σκέφτομαι να πάρω των 500ml αλλά βγαίνει μάλλον μόνο σε μαύρο που γδέρνεται επειδή είναι mat και σε κόκκινο που δεν είναι διακριτικό, θα προτιμούσα σε ασημί.Οι 2 πρώτοι:

https://www.skroutz.gr/c/2090/thermos/m/24726/Laken/f/798328/eos-500-ml.html?from=catspan&o=Laken

Επόμενη επιλογή αυτός με άλλο καπάκι που δεν γνωρίζω αν πρέπει να το ξεβιδώνω, με ενδιαφέρει να χωράνε άνετα σχετικά μεγάλα παγάκια:

https://www.skroutz.gr/s/13886661/Laken-Futura-Thermo-Narrow-Mouth-Inox-0-5lt.html#reviews

για το δευτερο στενος λαιμος δεν μπαινουν παγακια.για το πρωτο οτι και να το παρεις αν ειναι βαμενο και δεν το ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ θα μεινουν σημαδια και θα φυγει η βαφη.εκτος αν δεν εχει χρωμα.κατα τα αλλα προσωπικη συμβουλη.το παιρνεις να το χαρεις.το εχω γδαρει το κοκκινο σε αρκετα σημεια.λιγο με απασχολει.την δουλεια του την κανει

ειμαι της αποψης παιρνεις κατι να το χαρεις και οχι για να το.χαιδευεις.ειδιμα για τετοια πραγματα.καπου θα πεσει καπου θα κοπανησει.στο προγραμμα ειναι

για το δευτερο στο λεει κιολας.narrow mouth. χωραει το δαχτυλο σου μεσα(αντιχειρας) εκτος αν εχεις χερουκλες οποτε εκει ο δεικτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, elpaso1 είπε

Αμα θελεις μονο για καφε θα παρεις θερμο για καφε απο chilly's. Ο,τι καλυτερο. Κραταει τα παγακια μια ολοκληρη ημερα, ο καφες δε νερωνει καθολου!

Μπορείς να δώσεις λινκ στο προιον που αναφέρεσε; με ενδιαφέρει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Αμα θελεις μονο για καφε θα παρεις θερμο για καφε απο chilly's. Ο,τι καλυτερο. Κραταει τα παγακια μια ολοκληρη ημερα, ο καφες δε νερωνει καθολου!

Κάνει για ζεστό και κρύο καφέ;Κάποιο link;

2 ώρες πριν, Thulogur είπε

Εγγύηση τα Laken, αλλά στα 500ml δεν κανεις τίποτα καλοκαιριάτικα. Εχω παρει 2 των 750ml για να κανω τη δουλεια μου.

Για νερό καλύτερα τα 750ml αλλά ειναι μεγάλο σε μήκος.Νομίζω πως για καφέ αρκούν τα 500ml.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, AntiCambeR said:

Κάνει για ζεστό και κρύο καφέ;Κάποιο link;

Για νερό καλύτερα τα 750ml αλλά ειναι μεγάλο σε μήκος.Νομίζω πως για καφέ αρκούν τα 500ml.

τα θερμος παντα κανουν   και για ζεστο και για κρυο απλα αλλαζουν οι ωρες που το διατηρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα, το stains less steel thermo flask 750ml της Sigg, το οποίο δεν είναι διόλου φτηνό, στους 3 μήνες χρήσης με ζεστό νερό, έχασε το κενό αέρος. 

Επικοινώνησα με την Sigg και μου έστειλαν καινούργιο. Στο μήνα χάλασε ομοίως με το πρώτο. Τώρα είμαι στο 3ο, το οποίο δεν πολύχρησιμοποιώ πλέον.

Δεν μου έδωσαν καμία απάντηση για το αν έφταιγε κάτι που έκανα εγώ, το οποίο πιθανώς να χαλούσε το thermo flask, αλλά ούτε και απάντησαν στο να τους εστελνα τα χαλασμένα thermos για να έβλεπαν το τι συμβαίνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Σφραγίζει κάπως το στόμιο για ασφαλή μεταφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...