Προς το περιεχόμενο

H «foldable» συσκευή της Xiaomi στα χέρια του co-founder της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φοβάμαι οτι όταν θα γίνουν πλέον λεπτά, ομορφα και εύχρηστα τα αναδιπλούμενα θα ειναι παλι τεραστια. Αντι να ειναι 4ιντσα και να ξεδιπλώνουν σε 8ιντσα θα ειναι 6ιντσα και ξεδιπλώνοντας θα γίνονται πανί για ιστιοπλοία.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι κανει μπαμ εδω κ κανα δυαρι χρονια οτι η xiaomi οδηγει τις εξελιξεις κ ολοι οι υπολοιποι απλα πουλανε λογο κεκτημενης ταχυτητας κ ονοματος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chrisxpap είπε

Αν έκλεινε προς τα μέσα θα είχες ένα ταμπλετ που διπλώνει. Όχι ταμπλετ που γίνεται κινητό. Έκτος αν μπορέσουν να το κάνουν να διπλώνει και από τις δύο μεριές που δεν ξέρω αν είναι εφικτο. 

Οπότε το κάνεις να κλείνει προς τα μέσα και βάζεις εξωτερική οθόνη η οποία θα παίρνει και τζαμάκι, έτσι φαίνεται να είναι το galaxy f. Να διπλώνει προς τα έξω είναι απαράδεκτο, μία φορά να παίσει κάτω τελείωσε η ιστορία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ είδα λίγο πριν το τέλος του βίντεο ότι η οθόνη είναι σαν την σελήνη; Βαθούλωματα

5 λεπτά πριν, what_if είπε

οχι οτι κανει μπαμ εδω κ κανα δυαρι χρονια οτι η xiaomi οδηγει τις εξελιξεις κ ολοι οι υπολοιποι απλα πουλανε λογο κεκτημενης ταχυτητας κ ονοματος

Αυτό να το πεις εάν βγάλει αναδιπλούμενη οθόνη Πρώτη η xiaomi. Σε αυτό το κομμάτι τρέχει να προλάβει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουαουυυυυ!!! Πες μου ρε Xiaomαρα ότι αυτό θα δείχνει συνέχεια και όχι όποτε του καπνίσει τις ειδοποιήσεις, ώστε να μη χάνω mails, messages κ κλήσεις αν δεν κοιτάζω μόνος μου ανοίγοντας τις εφαρμογές, τρέλανε μας!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, keysmith είπε

Προσωπικά δεν βλέπω αυτή την ιδέα να γίνεται main stream. Δεν είναι βολική καθόλου και ως κίνηση (δίπλωσε/ξεδίπλωσε) και ως όγκος (πάχος?) και δεν ξέρω πόσο μπορεί να βελτιωθεί.. 

Ισως θα χρησιμοποιηθεί σε "ειδικές" εφαρμογές (πχ ταμπλέτες ή/και υπερφορητοί η/υ). Προς το παρόν μου θυμίζει την εποχή των "κυρτών" οθονών που όλοι έβγαζαν πιστεύοντας ότι είναι το μέλλον.. Δεν ήταν όμως και λίγοι τα θυμούνται αυτά τα κινητά ότι κάποτε υπήρξαν.. (ούτε σε οθόνες η/υ ή tv έγινε ποτέ mainstream η ιδέα).

Προσπαθούν να μας στρέψουν όλους σε αυτό, θα μας αναγκάσουν να στραφούμε εκεί.

 

γνωμη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gnsX είπε

Ουαουυυυυ!!! Πες μου ρε Xiaomαρα ότι αυτό θα δείχνει συνέχεια και όχι όποτε του καπνίσει τις ειδοποιήσεις, ώστε να μη χάνω mails, messages κ κλήσεις αν δεν κοιτάζω μόνος μου ανοίγοντας τις εφαρμογές, τρέλανε μας!!

Φίλε μου σίγουρα είχες Xiaomi κινητό προοριζόμενο έστω και μόνο στο software κομμάτι του για την Ελλάδα;;; Γιατί ποτέ καμιά global version ROM δεν είχε τέτοιο θέμα...

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Φίλε μου σίγουρα είχες Xiaomi κινητό προοριζόμενο έστω και μόνο στο software κομμάτι του για την Ελλάδα;;; Γιατί ποτέ καμιά global version ROM δεν είχε τέτοιο θέμα...

Πιο global δεν πάει. Επίσης τα άπειρα θέματα στα ξένα forums με τα bugs των ειδοποιήσεων στο MIUI δείχνουν ότι δεν είμαι ο μόνος

Επεξ/σία από gnsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...