Προς το περιεχόμενο

Σας δουλεύει το site της ΔΕΔΔΗΕ για καταχώρηση ενδείξεων;


tarantules

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ εδώ κα 3 μέρες να κάνω μια καταχώρηση ένδειξης μετρητή στο site της ΔΕΔΔΗΕ και μου βγάζει συνέχεια το μύνημα "Αυτή τη στιγμή η υπηρεσία υποδοχής ενδείξεων μετρητών της ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. βρίσκεται εκτός λειτουργίας. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα."

Μια ένδειξη από άλλο μετρητή μου την πέρασε πριν 3 μέρες κανονικά.Στο 5ψήφιο που γράφει οτι μπορείς να πάρεις με αστική χρέωση δεν παίζει να πάρω γιατί λένε παπάτζες.Δεν υπάρχει αστική χρέωση σε 5 ψήφια από καμία εταιρία , είτε σταθερής είτε κινητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tarantules είπε

.Στο 5ψήφιο που γράφει οτι μπορείς να πάρεις με αστική χρέωση δεν παίζει να πάρω γιατί λένε παπάτζες.Δεν υπάρχει αστική χρέωση σε 5 ψήφια από καμία εταιρία , είτε σταθερής είτε κινητής.

Πάρε από τη δουλειά :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...Επανω στον λογαριασμο σου εχει το τηλεφωνο της καταμετησης... Πηρες; Ποτε ηταν να δωσεις την μετρηση; Δεν περασε ο καταμετρητης;;; Δεν μπορεις να δινεις συνεχεια εσυ την ενδειξη.. Δεν επιτρεπεται.... Θα πρεπει  μια φορα να την βλεπουν..

Η εταιρεία ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. διαθέτει τον αριθμό 210 6967500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tarantules είπε

Δεν υπάρχει αστική χρέωση σε 5 ψήφια από καμία εταιρία , είτε σταθερής είτε κινητής.

Πως δεν υπάρχει... μήπως το "αστική χρέωση" το αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά από ότι είναι στην πραγματικότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλημερα...Επανω στον λογαριασμο σου εχει το τηλεφωνο της καταμετησης... Πηρες; Ποτε ηταν να δωσεις την μετρηση; Δεν περασε ο καταμετρητης;;; Δεν μπορεις να δινεις συνεχεια εσυ την ενδειξη.. Δεν επιτρεπεται.... Θα πρεπει  μια φορα να την βλεπουν..

Η εταιρεία ΔΕΔΔΗΕ Α.Ε. διαθέτει τον αριθμό 210 6967500

Ο υπάλληλος περνάει για ένδειξη εκκαθαριστικού.Όχι για έναντι.Τα τελευταία 2-3 χρόνια πάντα έτσι το έκανα.Δεν άλλαξα κάτι.Εγώ ρωτάω εαν κάποιος δοκίμασε να δώσει ένδειξη αυτές τις 3 τελευταίες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Πως δεν υπάρχει... μήπως το "αστική χρέωση" το αντιλαμβάνεσαι διαφορετικά από ότι είναι στην πραγματικότητα;

Όταν είχα πάρει σχετικά πρόσφατα σε αυτό το 5 ψήφιο του ΔΕΔΔΗΕ μου ήρθε ο λογαριασμός χρέωση υψηλή.Όχι αστική.

Το ερώτημα όμως είναι άλλο.Σας δουλεύει ή όχι το site;Μπορείτε να καταχωρήσετε μέτρηση;

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρες τηλεφωνο...Δεν σου ανοιγει η καρτελα για δηλωσεις την ενδειξη... Το εκανες σε αλλη ενδειξη;; 

1 λεπτό πριν, tarantules είπε

Όταν είχα πάρει σχετικά πρόσφατα σε αυτό το 5 ψήφιο του ΔΕΔΔΗΕ μου ήρθε ο λογαριασμός χρέωση υψηλή.Όχι αστική.

Ο λογαριασμος επανω εχει το τηλεφωνο της καταμετρησης... Εχει κανονικο τηλεφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, takoulou είπε

Πηρες τηλεφωνο...Δεν σου ανοιγει η καρτελα για δηλωσεις την ενδειξη... Το εκανες σε αλλη ενδειξη;; 

Ο λογαριασμος επανω εχει το τηλεφωνο της καταμετρησης... Εχει κανονικο τηλεφωνο...

Εαν διάβαζες το 1ο μου ποστ το γράφω οτι την ίδια μέρα έδωσα 1 ένδειξη που πέρασε και η 2 δεν πέρασε και μου εμφάνισε το μήνυμα που είπα.

Εγώ άλλο ρωτάω.Στο site έχει περάσει κανείς ένδειξη τώρα πρόσφατα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tarantules είπε

Όταν είχα πάρει σχετικά πρόσφατα σε αυτό το 5 ψήφιο του ΔΕΔΔΗΕ μου ήρθε ο λογαριασμός χρέωση υψηλή.Όχι αστική.

Η εντύπωση που έχεις, δλδ το ότι η αστική χρέωση είναι χαμηλή, είναι λανθασμένη. 0,3465€/λεπτό πχ είναι η αστική χρέωση στο δικό μου πρόγραμμα στο σταθερό(vodafone).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι... Το ειδα τι αναφερεις... Απλα σου εξηγησα οτι μπορει να μην περναει τωρα η δικια σου ενδειξη... Γιατι υπαρχει ενας κανονισμος στην Δεδδηε οτι δεν μπορουν να περνουν την ενδειξη συνεχεια... Αλλα θα πρεπει και να βλεπουν και την παροχη... Να εχουν και οπτικη επαφη... Μαλιστα αν ο Δεδδηε δεν εχει  την οπτικη επαφη με τον μετρητη για εναν χρονο εχει το διακιωμα να σου κοψει το ρευμα...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tarantules είπε

Εγώ άλλο ρωτάω.Στο site έχει περάσει κανείς ένδειξη τώρα πρόσφατα;

Μόλις τώρα το κοίταξα, φαίνεται να λειτουργεί κανονικά, δεν με αφήνει βέβαια να δώσω ένδειξη επειδή δεν ήρθε η ώρα ακόμα:

Δεν είναι ακόμη δυνατή η καταχώρηση της ένδειξης του μετρητή σας. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι κατά το χρονικό διάστημα από 04/02/2019 έως 08/02/2019 . 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Joshua21 είπε

Μόλις τώρα το κοίταξα, φαίνεται να λειτουργεί κανονικά, δεν με αφήνει βέβαια να δώσω ένδειξη επειδή δεν ήρθε η ώρα ακόμα:

Δεν είναι ακόμη δυνατή η καταχώρηση της ένδειξης του μετρητή σας. Παρακαλούμε προσπαθήστε πάλι κατά το χρονικό διάστημα από 04/02/2019 έως 08/02/2019 . 
 

Είμαι μέσα στο χρονικό διάστημα που πρέπει για να περάσω τη συγκεκριμένη μέτρηση.Για τον καθένα είναι διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...