Προς το περιεχόμενο

Σας δουλεύει το site της ΔΕΔΔΗΕ για καταχώρηση ενδείξεων;


tarantules

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον ερίζετε χωρίς λόγο.

Οι λογαριασμοί της ΔΕΗ στο πίσω μέρος γράφουν από πότε μέχρι πότε μπορείτε να κάνετε κατωχώριση ενδείξεων.Συνήθως αυτό το παράθυρο είναι 4 μέρες ανάλογα με τον αριθμό του μετρητή. Εάν πάτε πριν ή μετά δεν σας αφήνει να μπείτε. Εμένα η τελευταία καταχώριση  ήταν από 14 μέχρι 18  Ιανουαρίου. Την 17 Ιανουαρίου έκανα κανονικά 2 καταχωρήσεις.

Τώρα ενδεχομένως ο TS ή δεν είναι μέσα στο παράθυρο και δεν τον αφήνει ή έχει πρόβλημα το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kostakiss είπε

Αν προσθέσω την ένδειξη του μετρητή τώρα και δεν το έχω κάνει ποτέ , κάθε ποτέ πρέπει να τη δηλώνω στο site?

Δεν υπάρχει υποχρέωση, το σωστό θα ήταν να ρωτούσες κάθε πότε έχεις δικαίωμα να δίνεις την ένδειξη ηλεκτρονικά.

Κάθε δύο μήνες έχεις αυτό το δικαίωμα, σου δίνει ένα παράθυρο 5 ημερών λίγο πριν την έκδοση του έναντι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, takoulou είπε

Ειδες... Βιαζοσουν λιγο... Αλλα να ξερεις και αυτα που σου αναφερα... Θα πρεπει να δουν και το ρολοι...

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα απόσα είπα.

11 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Μάλλον ερίζετε χωρίς λόγο.

Οι λογαριασμοί της ΔΕΗ στο πίσω μέρος γράφουν από πότε μέχρι πότε μπορείτε να κάνετε κατωχώριση ενδείξεων.Συνήθως αυτό το παράθυρο είναι 4 μέρες ανάλογα με τον αριθμό του μετρητή. Εάν πάτε πριν ή μετά δεν σας αφήνει να μπείτε. Εμένα η τελευταία καταχώριση  ήταν από 14 μέχρι 18  Ιανουαρίου. Την 17 Ιανουαρίου έκανα κανονικά 2 καταχωρήσεις.

Τώρα ενδεχομένως ο TS ή δεν είναι μέσα στο παράθυρο και δεν τον αφήνει ή έχει πρόβλημα το σύστημα.

Κάθε φορά που περνάω τις ενδείξεις μετρητή όταν καταχωρώ τον αριθμό και δεν είναι η μέρα να περαστεί η ένδειξη μου λέει το χρονικό διάστημα.Είμαι μέσα στο χρονικό διάστημα προφανώς.Αν δεν ήμουν δεν θα καθόμουν να ανοίξω θέμα.Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνω καταχώρηση με αυτό τον τρόπο.3 χρόνια τώρα το κάνω.Δεν είμαι πρωτάρης.

Εγώ απλά ρωτάω απλά εαν έχει πρόβλημα η εφαρμογή και δεν μπορεί και άλλος να κάνει καταχώρηση και απάντηση δεν έχω πάρει από κάποιον.

Επεξ/σία από tarantules
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tarantules είπε

 

Κάθε φορά που περνάω τις ενδείξεις μετρητή όταν καταχωρώ τον αριθμό και δεν είναι η μέρα να περαστεί η ένδειξη μου λέει το χρονικό διάστημα.Είμαι μέσα στο χρονικό διάστημα προφανώς.Αν δεν ήμουν δεν θα καθόμουν να ανοίξω θέμα.Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνω καταχώρηση με αυτό τον τρόπο.3 χρόνια τώρα το κάνω.Δεν είμαι πρωτάρης.

Εντάξει μη φωνάζεις εγώ το κατάλαβα.:lol:

Για τους άλλους το λέω από τους οποίους κάποιοι φαίνεται πως δεν ξέρουν πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εντάξει μη φωνάζεις εγώ το κατάλαβα.:lol:

Για τους άλλους το λέω από τους οποίους κάποιοι φαίνεται πως δεν ξέρουν πως ακριβώς λειτουργεί το σύστημα.:P

Κι εγώ για τους άλλους το λέω.Ίσως να φταίει η εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να το ελέγξω δοκιμάζοντας κάποιον άλλο αριθμό μετρητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το γνωριζω... Απλα το  ανεφερα  επειδη αναφερθηκε οτι δεν ανοιγε η σελιδα... Εγω  αναφερω και κατι παραπανω... Στον εκαθαριστικο την ενδειξη  θα πρεπει  να την  περναει και ο καταμετρητης... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και εγω το γνωριζω... Απλα το  ανεφερα  επειδη αναφερθηκε οτι δεν ανοιγε η σελιδα... Εγω  αναφερω και κατι παραπανω... Στον εκαθαριστικο την ενδειξη  θα πρεπει  να την  περναει και ο καταμετρητης... 

Δεν αναφέρθηκε από μένα πουθενά οτι δεν άνοιγε η σελίδα.Ανέφερα οτι βάζω τη μέτρηση και μου βγάζει συγκεκριμένο μήνυμα.Επίσης δεν αναφέρθηκα σε ένδειξη εκκαθαριστικού.

Σου ξαναλεω δεν έχεις καταλάβει τίποτα απόσα έχω γράψει , ούτε έχω τη διάθεση να επαναλαμβάνω τι είπα και τι δεν είπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, takoulou είπε

Και εγω το γνωριζω... Απλα το  ανεφερα  επειδη αναφερθηκε οτι δεν ανοιγε η σελιδα... Εγω  αναφερω και κατι παραπανω... Στον εκαθαριστικο την ενδειξη  θα πρεπει  να την  περναει και ο καταμετρητης... 

Ο καταμετρητής θα περάσει στον εκκαθαριστικό δώσεις δεν δώσεις ένδειξη.

Εγώ απλά την δίνω και στον εκκαθαριστικό  γιατί μπορεί καμιά φορά να μην περάσει ή να έχει πιει  ούζα και να γράφει ότι νάναι. Σαν ένα ταχυδρόμο παλαιότερα που μερικές φορές όταν τα έτσουζε έβρισκα στο κουτί φακέλλους της γειτονιάς εκτός από τους δικούς μου.:P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Ο καταμετρητής θα περάσει στον εκκαθαριστικό δώσεις δεν δώσεις ένδειξη.

Εγώ απλά την δίνω και στον εκκαθαριστικό  γιατί μπορεί καμιά φορά να μην περάσει ή να έχει πιει  ούζα και να γράφει ότι νάναι. Σαν ένα ταχυδρόμο παλαιότερα που μερικές φορές όταν τα έτσουζε έβρισκα στο κουτί φακέλλους της γειτονιάς εκτός από τους δικούς μου.:P 

Κι εγώ έτσι κάνω.Παίρνω τηλέφωνο και δίνω και του εκκαθαριστικού στο τοπικό κατάστημα της ΔΕΔΔΗΕ.Θα έπρεπε να περνάνε αλλά προφανώς δεν έχουν προσωπικό , ειδικά σε εμάς επαρχία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι... Μαλλον θα υπαρχει ελλειψη  ατομου του εργολαβου που εχει αναλαβει την καταμετρηση... Η το μερος αυτο ειναι απομακρυσμενο λιγο...

Επεξ/σία από takoulou
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, takoulou είπε

Ναι... Μαλλον θα υπαρχει ελλειψη  ατομου του εργολαβου που εχει αναλαβει την καταμετρηση... Η το μερος αυτο ειναι απομακρυσμενο λιγο...

ρε μην σχολιάζεις αμα δεν ξέρεις, μένω στα κατσάβραχα και κάθε φορά την ημ που αναφέρει ο λογαριασμός περνάει ο καταμετρητής. τους εχεις καραμπερδεψει ολους. stop it

tarantules κάνε εκκαθάριση cookies και ηαναδοκίμασε, εγώ μπαίνω κανονικά πάντως αλλά μου λεει ότι δεν μπορώ επειδή δεν έχει έρθει το διάστημα που πρέπει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, whoose είπε

tarantules κάνε εκκαθάριση cookies και ηαναδοκίμασε, εγώ μπαίνω κανονικά πάντως αλλά μου λεει ότι δεν μπορώ επειδή δεν έχει έρθει το διάστημα που πρέπει ακομη.

Τα έχω κάνει.Και εκκαθάριση , και να μπω από άλλους browsers.Τίποτα.Καλά δεν θα σκάσω κιόλας.Θα πάρω τηλ όταν είναι ο καιρός για το εκκαθαριστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...