Προς το περιεχόμενο

Τριαντάρηδες μεταπτυχιακοί, τι μισθό παίρνετε καθαρά?


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απαντάω για το τι ίσχυε όταν ήμουν ακόμα 30+.

Μισθός Ικανοποιητικός λόγω του εξειδικευμένου αντικείμενου, σε άλλη εταιρεία το χώρου μπορεί να έπερνα και πολλά περισσότερα.

Ι.Χ. Όχι.

Κινητό ναι λόγω της φύσεως της εργασίας (επικοινωνία εκτός ωραρίου και στο εξωτερικό).

Λαπτοπ ό,τι ισχύει και στο κινητό.

Σνακ μας δίνουν ένα στάνταρ ποσό σε κάρτα για χρήση στο εταιρικό εστιατόριο, προσωπικά δεν ασχολούμαι επειδή μαγειρεύω στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, shadowlike είπε

για comission ελευθερος ειδικευμένος επαγγελματίας στις Βρυξέλες ξέρω ότι παίζει 400e τη μέρα. Οπότε άστο μη το ψάχνετε για εδώ, βουρ για έξω.

Επιβεβαιωνω και αμα ενδιαφερει καποιον να ερθει στειλτε μου το  CV ;) 

Υ.γ. Κυρίως για IT κομματια 🤗

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Εχω πτυχιο Νοσηλευτικης, αλλα για λογους υγειας δεν μπορω να εξασκησω το επαγγελμα.

Παντα ειχα σαν χομπυ να ασχολουμαι με υπολογιστες, να μαθαινω μονη μου κτλ, οποτε οταν ηρθα Αγγλια ξεκινησα σαν τεχνικος, χαμηλα, κ σιγα σιγα πηρα κι αλλες πιστοποιησεις, κ καμποσα χρονια μετα εχω μια πολυ καλη θεση σαν IT/AV Engineer, μου παρεχεται συνεχομενη εκπαιδευση, και οκ, πολυ καλος μισθος.

Καλά για Αγγλία και συγκεκριμένα Λονδίνο έχω ακούσει τα καλύτερα . Φίλος μου ρεσεψιονίστ σε ξενοδοχείο παίρνει τα διπλάσια από εδώ Ελλάδα. Μου τα έλεγε προ 2-3 ημερών και είχα μείνει. Στην δική μου δε  χειρονακτική τεχνική εργασία μου έλεγε παίρνουν μέχρι και 4 φορές τα λεφτά και πραγματικά το σκέφτομαι ( παράδειγμα 150 λίρες εργατικά για αλλαγή κλειδαριάς εσωτερικού χώρου; wtf)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekbusters είπε

Καλά για Αγγλία και συγκεκριμένα Λονδίνο έχω ακούσει τα καλύτερα . Φίλος μου ρεσεψιονίστ σε ξενοδοχείο παίρνει τα διπλάσια από εδώ Ελλάδα. Μου τα έλεγε προ 2-3 ημερών και είχα μείνει. Στην δική μου δε  χειρονακτική τεχνική εργασία μου έλεγε παίρνουν μέχρι και 4 φορές τα λεφτά και πραγματικά το σκέφτομαι ( παράδειγμα 150 λίρες εργατικά για αλλαγή κλειδαριάς εσωτερικού χώρου; wtf)

Δεν εχει αδικο, τοσο παει κι εδω που ειμαι (Oxford). Electricians , plumbers etc βγαζουν ΠΟΛΛΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, paylidis είπε

κλασσικά το θέμα βγαίνει τελειως off topic και καταλήγει Ελλάδα vs εξωτερικό. 

Ts ο υποφαινομενοσ με phd σήμερα 1270-1280 καθαρά, κάποτε ήταν αρκετά παραπάνω. Τα νούμερα που λες ψιλό-ισχύουν αλλα πιο πολύ στο κάτω όριο (950-1000) βλέποντας τους γύρω μου συνομηλίκους με ΑΕΙ+Master. Αντίστοιχα ΤΕΙ+Master είναι γύρω στα 850-900. Προσωπικά 30αρη από ΑΕΙ με master και 1200 δε ξέρω!

Φιλε αν εχεις phdκαι παίρνεις 1800 μεικτά τότε άστα ν απανε χαλάς την πιάτσα

Εγω ξέρω πολλούς χωρίς μεταπτυχιακά που χτυπάμε ένα 3000 μεικτό

Αλλάξτε δουλειά αμεσαααααα

Και μην ακούσω ότι δεν υπάρχουν γιατι φίλος μου σε μεγάλη εταιρία at… μου λεει ότι ψάχνουμε εδώ και 2 χρονια προγραμματιστή και δεν βρίσκουμε

Ολοι έρχονται και δεν ξέρουν τίποτα ενώ δηλώνουν γνώστες  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, idomeneas7 είπε

Αν θέλετε πείτε ειδικότητα και έτη προϋπηρεσίας αλλά με ενδιαφέρει γενικά να δω.

Από συζητήσεις με γνωστούς έχω δει ότι παίζουν στα 1.000 - 1.200 για δουλειά γραφείου διάφορων ειδικοτήτων.

Κάποιοι έχουν και εταιρικό ΙΧ, κινητό, λάπτοπ, σνακ, κλπ.

Κάπου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Φιλε αν εχεις phdκαι παίρνεις 1800 μεικτά τότε άστα ν απανε χαλάς την πιάτσα

Εγω ξέρω πολλούς χωρίς μεταπτυχιακά που χτυπάμε ένα 3000 μεικτό

Αλλάξτε δουλειά αμεσαααααα

Και μην ακούσω ότι δεν υπάρχουν γιατι φίλος μου σε μεγάλη εταιρία at… μου λεει ότι ψάχνουμε εδώ και 2 χρονια προγραμματιστή και δεν βρίσκουμε

Ολοι έρχονται και δεν ξέρουν τίποτα ενώ δηλώνουν γνώστες  

Εχμ στον ιδιωτικό τομέα ισως παίζουν και περισσότερα αλλά δε συμπαθώ τον ιδιωτικό τομέα. Τα μικτά μου Αστα είναι πάνω από 2Κ. Μετά έχει να κάνει και το αντικείμενο κάτι it mba κλπ πληρώνουν καλά αλλά θέλουν να δουλεύεις και 25 ώρες το 24ωρο. Να τα βρασω. Στο δικό μου αντικείμενο δε παίζουν τέτοιοι μισθοί (μαξ 2000 καθαρά σε 50αρη με 30 χρόνια εμπειρία). 

Προτιμώ παντως λιγότερα και καθαρό 8ωρο και σίγουρα στην ώρα τους. Και κινητό και λαπτοπ ας μη μου δίνουν, δε θα έχω έτσι και την υποχρέωση να απαντήσω σε τηλέφωνο ή μειλ εκτός ωραρίου!

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, paylidis είπε

Εχμ στον ιδιωτικό τομέα ισως παίζουν και περισσότερα αλλά δε συμπαθώ τον ιδιωτικό τομέα. Τα μικτά μου Αστα είναι πάνω από 2Κ. Μετά έχει να κάνει και το αντικείμενο κάτι it mba κλπ πληρώνουν καλά αλλά θέλουν να δουλεύεις και 25 ώρες το 24ωρο. Να τα βρασω. Προτιμώ λιγότερα και καθαρό 8ωρο και σίγουρα στην ώρα τους

Καλά ρε φίλε πήρες phd και χαραμίζεις τον εαυτό σου στο δημόσιο ?

Υπάρχει και χαλαρός ιδιωτικός τομέας δεν είναι κάτεργα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Εγω ξέρω πολλούς χωρίς μεταπτυχιακά που χτυπάμε ένα 3000 μεικτό

ισχύει, στην ίδια ομάδα είμαι και εγώ 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kostakis81 είπε

Καλά ρε φίλε πήρες phd και χαραμίζεις τον εαυτό σου στο δημόσιο ?

Υπάρχει και χαλαρός ιδιωτικός τομέας δεν είναι κάτεργα

που υπαρχει ; (δεν λεω να καθεσαι και να σε πληρωνουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...