Προς το περιεχόμενο

Δεν τρώω φρούτα


kolumvitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, kolumvitis είπε

Για την ακρίβεια δεν τρώω καθόλου φρούτα αλλά δεν ήθελα να το γράψω στον τίτλο. Δεν με τρελαίνει ιδιαίτερα η γεύση τους. Από την άλλη πιστεύω είναι και θέμα συνήθειας. Σε βάρος είμαι οκ αλλά είμαι γλυκαντζής και δεν ξέρω, λατρεύω από τη γλυκά αλλά από την άλλη έχουν γίνει μια εξάρτηση. Θέλω να αντικαταστήσω το απογευματινό γλυκάκι με κάτι χωρίς ζάχαρη και βούτυρο (υγιεινό με λίγα λόγια). Σκεφτόμουν να τρώω από ένα μήλο αλλά θα ήθελα και άλλα φρούτα αλλά δεν μου αρέσει κάποιο ιδιαίτερο. Είμαι περιέργος το ξέρω πχ μπανάνες τις σιχαίνομαι. Φράουλες μαρέσουν αλλά τις βρίσκεις μόνο συγκεκριμένη εποχή του χρόνου. Επίσης τα μήλα αν είναι βιολογικής προέλευσης είναι καλή ιδέα να τα τρώμε με φλούδα; Γενικά πόσα φρούτα μπορούμε να τρώμε τη μέρα; Με το ζόρυ ένα με βλέπω :P 

Εισαι βλακας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 25/01/2019 at 15:22, jim_the3rdgrave said:

οι κορυφαιοι αθλητες αντοχης που ειναι βιγκαν ειναι απειροελαχιστοι και αυτοι παιρνουν  πρωτεινη,γλουταμινη και βιταμινες κυριως απο συμπληρωματα.

Ο djokovic πάντως που είναι από τους γνωστούς πρόσθεσε στη διατροφή του εδώ και 1 χρόνο το ψάρι και από σκελετωμένο απολίθωμα δείχνει πλέον κάπως πιο νορμαλ. Και εντελώς τυχαία επέστρεψε και στο νούμερο1. Η πλειοψηφία των vegan influencer πωλούν στα ηλεκτρονικά τους καταστήματα ένα σωρό συμπληρώματα aka expensive piss.

Btw φέτος στην Ελλάδα έμαθαν τους vegan. Όπως πάντα στο Ελλαδιστάν 100 χρόνια πίσω.... η μόδα πλεον είναι οι keto,carnivore,fasting,lectinfree etc. Ο veganismos έχει αναχθεί σε θρησκευτική Σέχτα ηθικολογίας του κωλου παρά σε πραγματική εναλλακτική πρόταση διατροφής. Κατάντησαν χειρότεροι και από τα κολλημένα μυαλά των χούλιγκαν. 

Φρούτα προτείνω μόνο εποχής και με μέτρο δεν χρειάζονται υπερβολές. Μπορείτε να επιβιώσετε και χωρίς αυτά. 

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...