Προς το περιεχόμενο

Οικονομική Αποστολή Λουλουδιών


Thesoundmakergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και αύριο έχουμε μια ιδιαίτερη περίσταση θα ήθελα να στείλω λουλούδια (και συγκεκριμένα τριαντάφυλλα) εντός Αττικής σε ενα τρίτο πρόσωπο.

Εαν γνωρίζετε κάτι οικονομικό και δοκιμασμένο θα ήθελα να μου το προτείνετε!

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον μενεις Αθηνα, καλυτερα να πας σε ενα ανθοπωλειο κοντα στην περιοχη του παραληπτη και να τα παραγγειλεις απο εκει. Τωρα αν εισαι μακρια, υπαρχουν ανθοπωλεια που στελνουν δωρεαν ή με μικρο ποσο μεταφορικων σε καποια αλλη περιοχη, αναλογα φυσικα και με το ποσο της παραγγελιας. Η τιμη στα τριανταφυλλα κυμαινεται γυρω στα 2 με 3 ευρω. Εξαρταται απο την ποικιλια και το υψος τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Apos74 είπε

Εφοσον μενεις Αθηνα, καλυτερα να πας σε ενα ανθοπωλειο κοντα στην περιοχη του παραληπτη και να τα παραγγειλεις απο εκει. Τωρα αν εισαι μακρια, υπαρχουν ανθοπωλεια που στελνουν δωρεαν ή με μικρο ποσο μεταφορικων σε καποια αλλη περιοχη, αναλογα φυσικα και με το ποσο της παραγγελιας. Η τιμη στα τριανταφυλλα κυμαινεται γυρω στα 2 με 3 ευρω. Εξαρταται απο την ποικιλια και το υψος τους.

Ειμαι εκτός Αθηνών..ο παραλήπτης ειναι Αθήνα.

Κάποιο site έχεις να προτείνεις ίσως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω οταν ηθελα να στειλω, εψαχνα στο google ανθοπωλειο στην περιοχη που με ενδιεφερε. Αλλιως γενικα ψαξε για  αποστολη λουλουδιων στην ταδε περιοχη και θα σου εμφανισει διαφορα site που στελνουν ειτε δωρεαν ειτε με μικρη χρεωση. Εχουν και τηλεφωνο και μπορεις να συννεννοηθεις για τα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχέση εξ αποστάσεως τυπε; Αν ναι θα σου έλεγα να κάνεις καμία έκπληξη και να τα πας ο ίδιος, βέβαια αυτό έχει και τον κίνδυνο του.

Αν τώρα παλι θες να στείλεις δες εδώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, *Kopanos* είπε

Σχέση εξ αποστάσεως τυπε; Αν ναι θα σου έλεγα να κάνεις καμία έκπληξη και να τα πας ο ίδιος, βέβαια αυτό έχει και τον κίνδυνο του.

Αν τώρα παλι θες να στείλεις δες εδώ

Μόλις έφυγα 😋

6 ώρες πριν, duende είπε

εγω χρονια χρησιμοποιω αυτο

https://anthemionflowers.gr/

Προτίμησα το flowerdesign.gr

Επεξ/σία από Thesoundmakergr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και είμαστε στο ίδιο θέμα, θέλω να στείλω λουλούδια από Κρήτη σε Αθήνα σε συγκεκριμένη ημερομηνία, τι επιλογές εχω; υπάρχει κάποιο online ας πούμε Ανθοπωλείο που να αναλαμβάνει αυτό το πράγμα;

Επίσης τα λουλούδια είναι τόσο ακριβά!; 100 200 και 300 ευρώ ανθοδέσμες; δεν έχω ξανά αγοράσει ποτέ και μου φαίνονται πολλά για μερικά λουλούδια που θα κρατήσουν καμία εβδομάδα το πολύ 

Επεξ/σία από haris013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

έτος 2023..... θέλεις να στείλεις ένα απλό γλαστράκι πχ και σου έχουν μόνο κάτι ορχιδέες, γαλάζια τριαντάφυλλα και άλλα, σε τιμή 40€+

ρε παιδιά, στην λαική να πάω 5€ τα έχουν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Trigger Happy είπε

έτος 2023..... θέλεις να στείλεις ένα απλό γλαστράκι πχ και σου έχουν μόνο κάτι ορχιδέες, γαλάζια τριαντάφυλλα και άλλα, σε τιμή 40€+

ρε παιδιά, στην λαική να πάω 5€ τα έχουν.

Μπες e-food live tracking,κανουν παραδοσεις λουλουδιων.

Εχεις τον κινδυνο ομως να μυριζει η αζαλεα τζατζικι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Trigger Happy είπε

έτος 2023..... θέλεις να στείλεις ένα απλό γλαστράκι πχ και σου έχουν μόνο κάτι ορχιδέες, γαλάζια τριαντάφυλλα και άλλα, σε τιμή 40€+

ρε παιδιά, στην λαική να πάω 5€ τα έχουν.

Παρε τηλ ένα ανθοπωλείο κοντά στην περιοχή που θέλεις να στείλεις. Συνεννοησου με τον άνθρωπο εκεί, καντου και και κατάθεση και τέλος. Τα τοπικά ανθοπωλεία θα στα παραδώσουν χωρίς έξτρα κοστος

Έχω δει να στέλνουν λουλούδια και με ταξί πάντως... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2023 στις 9:40 ΜΜ, james01gr είπε

Παρε τηλ ένα ανθοπωλείο κοντά στην περιοχή που θέλεις να στείλεις. Συνεννοησου με τον άνθρωπο εκεί, καντου και και κατάθεση και τέλος. Τα τοπικά ανθοπωλεία θα στα παραδώσουν χωρίς έξτρα κοστος

Έχω δει να στέλνουν λουλούδια και με ταξί πάντως... 

Αυτό ακριβώς, πολύ πιο οικονομική λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2023 στις 10:21 ΠΜ, gcf είπε

Αυτό ακριβώς, πολύ πιο οικονομική λύση.

όχι πάντα.... γιατί συνήθως ο ταξιτζής τα πετάει όπως στο πορτ ή κανονίζει αυτός με το ανθοπωλείο 5€ και το ανθοπωλείο σου λέει 20€....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/7/2023 στις 8:28 ΜΜ, Trigger Happy είπε

όχι πάντα.... γιατί συνήθως ο ταξιτζής τα πετάει όπως στο πορτ ή κανονίζει αυτός με το ανθοπωλείο 5€ και το ανθοπωλείο σου λέει 20€....

Χωρίς ταξί εννοούσα με παράδοση απευθείας από τοπικό ανθοπωλείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...