Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ανακοίνωσε τα Galaxy M20 και M10 με οθόνες «Infinity-V»


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, mouziko είπε

όχι δεν κάνω, ή είναι άσχετη απο τηλέφωνα, ή μάζεψε ό,τι οθόνες και ηλεκτρονικά είχε στο γκαράζ και μας τα παρουσιάζει ως τηλέφωνο

φαντάσου ότι φτιάχνει και δικό της UI, τι θα βλέπουν τα ματάκια των χρηστών

μην απαντάς, βλέπεις οτι κάτι δεν πάει καλά, δεν βγάζουν νόημα τα λεγόμενά του.

2 ώρες πριν, gnsX είπε

Θέλει καθάρισμα που και που γιατί αρχίζει και πιάνει σαν γλιτσα γύρω γύρω και στην πλάτη και κολλάει. Εγώ του βάζω που και που λίγο νεράκι και μ ένα πανάκι καθαρισμού που έχω για τα γυαλιά το καθαρίζω να φεύγει η γλίτσα. Δοκίμασε

ναι έχεις δίκιο. Τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ Samsung συσκευές ποτέ δεν μου κολλούσαν και αναρωτιόμουν γιατί όλοι λένε οτι κολλάνε. Εγω πάντα καθάριζα τις συσκευές μου με πανάκι!!! Μου έλυσες τον γρίφο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, Devil9697 είπε

Γιατι στα post με το XZ3 δεν εχει ανοιχτα τα σχόλια να γελασουμε λιγο?τι φοβουνται?!αφου οπως τα λένε είναι!

Όταν ο άλλος πλερώνει κομμένα τα σχόλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Agony είπε

Ειναι θεμα αισθητικης για ορισμένους , από εμας.  Δεν υπαρχει λογος ειρωνιας από μερους σου με οσους δεν συμφωνείς . Ειναι  απολυτα λογικο και δεχομαι να υπαρχουν ατομα που κυκλοφορουν με τουβλα στο χερι , και powerbank στο άλλο. Προσωπικα θελω το κινητο να είναι οσο ποιο ελαφρυ και λεπτο γίνεται  γουστα είναι αυτά.  

Το να κλαίγεσαι σε ένα φόρουμ γιατί κάτι που κάνει 120 ευρώ με αρκετά καλά features, αλλά δε θα κυκλοφορήσει στη χώρα μας απ ότι κατάλαβα και ακόμα και αν κυκλοφορούσε αυτοί που κλαίγονται δεν θα το αγοράσουν, ΝΑΙ είναι σοβαρός λόγος για ειρωνεία... Όπως είπα στο πρώτο σχόλιο μου Beggars cant be choosers!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, allen19m είπε

Το να κλαίγεσαι σε ένα φόρουμ γιατί κάτι που κάνει 120 ευρώ με αρκετά καλά features, αλλά δε θα κυκλοφορήσει στη χώρα μας απ ότι κατάλαβα και ακόμα και αν κυκλοφορούσε αυτοί που κλαίγονται δεν θα το αγοράσουν, ΝΑΙ είναι σοβαρός λόγος για ειρωνεία... Όπως είπα στο πρώτο σχόλιο μου Beggars cant be choosers!!!

Κανεις δεν κλαιγεται την αποψη μας λεμε χαλαρωσε.

Αν δεν συμφωνεις με καποιον κανε διάλογο ,αν εχεις μαθει να απαντας με ειρωνεια τοτε δεν μου προσφερει κατι η απαντηση σου.

Απο οτι φαινεται ατομα σαν εσενα ψαχνονται για καυγα. Εγω πάλη οχι.

Για μενα ειναι τουβλο και τεράστιο και κουμάντο στο γουστο μου κανω εγω.

Αν εσενα σου αρεσει εμενα μου περισσεύει. 

Η μονη διαφορα μας ειναι οτι εμενα μου αρεσουν τα ελαφρια κινητα και εχω τρόπους και εσενα σου αρεσουν τα χοντρά (προφανος) και δεν εχεις τρόπους.

Μπορεις να ειρωνεύεσαι οσο θες παραυτα διακαιομα σου και αδυναμία σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του M20. Αν και το βλέπω Ελλάδα να πάει +50-60€ ή ακόμα και +70€απο γερμανό και vodafone (κλασικά όπως με κάθε κινητό).

Μιας και είμαι με Alcatel Onetouch idol 3 5.5" εδώ και 3 χρόνια, δεν θα με χαλούσε το M20 αν το έβρισκα Ελλάδα στα 135-160€. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Agony είπε

Κανεις δεν κλαιγεται την αποψη μας λεμε χαλαρωσε.

Αν δεν συμφωνεις με καποιον κανε διάλογο ,αν εχεις μαθει να απαντας με ειρωνεια τοτε δεν μου προσφερει κατι η απαντηση σου.

Απο οτι φαινεται ατομα σαν εσενα ψαχνονται για καυγα. Εγω πάλη οχι.

Για μενα ειναι τουβλο και τεράστιο και κουμάντο στο γουστο μου κανω εγω.

Αν εσενα σου αρεσει εμενα μου περισσεύει. 

Η μονη διαφορα μας ειναι οτι εμενα μου αρεσουν τα ελαφρια κινητα και εχω τρόπους και εσενα σου αρεσουν τα χοντρά (προφανος) και δεν εχεις τρόπους.

Μπορεις να ειρωνεύεσαι οσο θες παραυτα διακαιομα σου και αδυναμία σου.

Βεβαίως και θα πεις την άποψή σου, και ας την πεις και κλαίγοντας.
Μπα δεν ψάχνομαι για καυγά, ψηλο-γραμένο σε έχω.
Δε μου αρέσουν κατάβαση τα χοντρά αλλά ναι από το να τρέχω με τα powerbank στο χέρι και να ψάχνω πρίζα όλη την ώρα καλύτερα τούβλο. 
Δε νομίζω ότι απαγόρευσα σε κανέναν να έχει διαφορετικά γούστα από τα δικά μου, άρα μάλλον είσαι λίγο ευαίσθητος.
Πως μου αρέσει να βλέπω snowflakes να λιώνουν. 😂

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσεξε κανείς οτι το M10 έχει τον ίδιο επεξεργαστή με το J5 2017;

Πάντως φαίνεται πως η Samsung ξεκαβάλησε λίγο το καλάμι,πχ για το J5 2017 ζητούσε 250€ επίσημη τιμή.Καλό κινητό σε κάμερα και οθόνη αλλά άξιζε για 150-175€ όταν κυκλοφόρησε.

Προτιμώ μικρό bezel στο πάνω μέρος παρά notch.Waterdrop,firedrop και μα@@@@ες.

Το δακτυλικό στο πίσω μέρος,δεν βάζουν μυαλό.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Agony είπε

Κανεις δεν κλαιγεται την αποψη μας λεμε χαλαρωσε.

Αν δεν συμφωνεις με καποιον κανε διάλογο ,αν εχεις μαθει να απαντας με ειρωνεια τοτε δεν μου προσφερει κατι η απαντηση σου.

Απο οτι φαινεται ατομα σαν εσενα ψαχνονται για καυγα. Εγω πάλη οχι.

Για μενα ειναι τουβλο και τεράστιο και κουμάντο στο γουστο μου κανω εγω.

Αν εσενα σου αρεσει εμενα μου περισσεύει. 

Η μονη διαφορα μας ειναι οτι εμενα μου αρεσουν τα ελαφρια κινητα και εχω τρόπους και εσενα σου αρεσουν τα χοντρά (προφανος) και δεν εχεις τρόπους.

Μπορεις να ειρωνεύεσαι οσο θες παραυτα διακαιομα σου και αδυναμία σου.

 

Κινητό 130 με 140 ευρώ κόστος (όχι στο Ελλάντα προφανώς) με καλή οθόνη την καλύτερη δυνατή υλοποίηση εγκοπής σχεδιαστικά καλό επεξεργαστή και με δυνατή μπαταρία και το σχόλιο είναι τούβλο και τεράστιο.  Σα να λέμε αγοράζεις Σειτσέντο 2019 μοντέλο με 2.000 ευρώ φουλ έξτρα και ο άλλος παραπονιέται γιατί δεν έχει τελική 200 χιλιόμετρα την ώρα και αμάξωμα από ανθρακονήματα. Και μετά αναρωτιέσαι γιατί σε ειρωνεύονται.

14 ώρες πριν, mouziko είπε

όχι δεν κάνω, ή είναι άσχετη απο τηλέφωνα, ή μάζεψε ό,τι οθόνες και ηλεκτρονικά είχε στο γκαράζ και μας τα παρουσιάζει ως τηλέφωνο

φαντάσου ότι φτιάχνει και δικό της UI, τι θα βλέπουν τα ματάκια των χρηστών

Ζαβαρακατρανέμια ζαβαρακατρανέμια αλληλούια Ζαβαρακατρανέμια ίλεος ίλεος

Επεξ/σία από panathatube
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

" οθόνη LCD IPS ... 6,2 ιντσών που υποστηρίζει ανάλυση 1520 x 720 pixels "

το μυστικό είναι να δίνανε κάνα πιασάρικο όνομα, λίκουιτ πρατίνα ξέρω γω, θα μετρούσε άσχημα, τώρα θα πάει άπατο.

κάνει αλλο κολπο η Samsung σου γράφει τη μεγιστη ανάλυση οθόνης αλλα συνήθως την εχει μια σκαλα πιο χαμηλα για εξοικονόμηση μπαταριας γιατι το ανθρώπινο ματι λενε δεν καταλαβαίνει τις διαφορές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Talepwros είπε

κάνει αλλο κολπο η Samsung σου γράφει τη μεγιστη ανάλυση οθόνης αλλα συνήθως την εχει μια σκαλα πιο χαμηλα για εξοικονόμηση μπαταριας γιατι το ανθρώπινο ματι λενε δεν καταλαβαίνει τις διαφορές. 

Το ανθρώπινο μάτι από πολύ κοντινή απόσταση μπορεί να διακρίνει πάνω από 500ppi. Η απόσταση θέασης παίζει τον κύριο λόγο εδώ με το ppi της οθόνης που βλέπουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, panathatube είπε

Κινητό 130 με 140 ευρώ κόστος (όχι στο Ελλάντα προφανώς) με καλή οθόνη την καλύτερη δυνατή υλοποίηση εγκοπής σχεδιαστικά καλό επεξεργαστή και με δυνατή μπαταρία και το σχόλιο είναι τούβλο και τεράστιο.  Σα να λέμε αγοράζεις Σειτσέντο 2019 μοντέλο με 2.000 ευρώ φουλ έξτρα και ο άλλος παραπονιέται γιατί δεν έχει τελική 200 χιλιόμετρα την ώρα και αμάξωμα από ανθρακονήματα. Και μετά αναρωτιέσαι γιατί σε ειρωνεύονται.

Ζαβαρακατρανέμια ζαβαρακατρανέμια αλληλούια Ζαβαρακατρανέμια ίλεος ίλεος

Μαλλον η δεν καταλαβαίνετε η δεν θέλετε να καταλάβετε , ορισμένοι... δεν αναφέρθηκα πουθενα για τα χαρακτηριστικα , το μονο που ειπα είναι ότι είναι μεγαλο και τουβλο για τα γουστα μου . 

Υπαρχουν κινητα στα ιδια λεφτα ποιο λεπτα και ποιο χοντρα , απλα τα πραγματα δεν ειπα ουτε για οθονες ουτε για τιποτα άλλο. ΔΕΝ ειπα πουθενα είναι κακα χαρακτηριστηκα οθονες κτλ , τι στο καλο τοσο κολλημένοι ειστε ?

11 ώρες πριν, allen19m είπε

Βεβαίως και θα πεις την άποψή σου, και ας την πεις και κλαίγοντας.
Μπα δεν ψάχνομαι για καυγά, ψηλο-γραμένο σε έχω.
Δε μου αρέσουν κατάβαση τα χοντρά αλλά ναι από το να τρέχω με τα powerbank στο χέρι και να ψάχνω πρίζα όλη την ώρα καλύτερα τούβλο. 
Δε νομίζω ότι απαγόρευσα σε κανέναν να έχει διαφορετικά γούστα από τα δικά μου, άρα μάλλον είσαι λίγο ευαίσθητος.
Πως μου αρέσει να βλέπω snowflakes να λιώνουν. 😂

Σου αρεσει να βαζεις τις δικες σου σαλτσες οπου δε βολευει προφανος , Κανενας δεν κλαφτηκε  … Είναι σαν να λες εσυ δεν μου αρεσουν τα μπλε κινητα είναι κακασχημα και να σου πω εγω σταματα να κλαίγεσαι γιατι οκ είναι καλο σε όλα τα αλλα χαρακτηριστικα… Μα πως θα γινει δλδ αν δεν σου αρεσει το μπλε χρωμα με το ζορι δλδ?

Εσυ με εχεις ψηλο-γραμενο και καλα κανεις , εγω όμως εχω μαθει να ακουω την αποψη και ας είναι διαφορετικη από την δικη μου και επισης δεν μου αρεσει να προσβαλω τους αλλους εσυ παρολα αυτά εχεις ακομα δρομο μπροστα σου για να μαθεις να ακους και άλλες γνωμες.

Ευαίσθητος είμαι ναι , ευχομαι το ιδιο και σε σενα .

Πως σου αρεσει να βλέπεις snowflakew να λιωνουν… πρεπει να μαθεις να μην ειρωνεύεσαι τοσο πολύ , καποια στιγμη ατομα που δεν εχεις γραμενα σαν εμενα θα στο μαθουν καλα . Προφανος εισαι μικρος ακομα για αυτό, και εγω ετσι ειμουν στην ηλικια σου 15-20 χρόνων ειρωνευομουν τους παντες που δεν ταίριαζε το γουστο μου με αυτους . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Βλεπω τα 160-180 που περιμεναν αρκετοι και επεσαν εξω μονο 120€ , απο τις τιμες των μεγαλων αλυσιδων.Αν ειναι να δωσεις 300€ για TFT οθονη γιατι να μην προτιμ,ισεις το Redmi 8 Pro ;Βλεπω τα 160-180 που περιμεναν αρκετοι και επεσαν εξω μονο 120€ , απο τις τιμες των μεγαλων αλυσιδων.Αν ειναι να δωσεις 300€ για TFT οθονη γιατι να μην προτιμ,ισεις το Redmi 8 Pro ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...