Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό bug επιτρέπει σε χρήστες iPhone να κρυφακούν άλλους μέσω FaceTime


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Istros είπε

Σε όλα τα λειτουργικά υπάρχουν bugs.Τουλαχιστον ας κρατούν μια ουδέτερη στάση και όχι να το παίζουν υπέρμαχοι των προσωπικών δεδομένων όταν δεν μπορούν να διασφαλίσουν την ασφάλεια των δεδομένων στις συσκευές τους.

O καθενας διαφημιζει τα δυνατα του σημεια εναντι του ανταγωνισμου...η μηπως ειναι αλλοιως?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Χαχαχαχα εσείς οι apple fans θα μας τρελανετε. Μόνο να κραζετε τους άλλους ξέρετε και όταν γίνει μλκια από την αππλε είστε όλο δικαιολογίες.

Χαχαχαχα 2019, ανδροιντ10 και διαβάζω για τρύπιο λειτουργικό, κακογραμμένο κλπ... ξυπνήστε ρε γιατί τα βήματα του android όσον αφορά την ασφάλεια και την σταθερότητα είναι τεράστια.

Tα ειπες τοσο ωραια,πραγματικα απορω γιατι δεν εχεις δηλωσει για Περιφερειαρχης.

Δεν ειμαι ουτε apple fan Ουτε android, αλλα μονο κ μονο που μπαινεις στη διαδικασια να κραξεις τον αλλο επειδη προτιμαει να διαθεσει σε διαφορετικη συσκευη απο σενα τα λεφτα του,το χεις καψει.

Κινητα ειναι βρε,μην σκας τοσο,εκτος αν εχεις ποσοστα σε εταιρια και σε καιει.Ασε το καθενα να αγορασει αυτο που γουσταρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

O καθενας διαφημιζει τα δυνατα του σημεια εναντι του ανταγωνισμου...η μηπως ειναι αλλοιως?

Αυτό ακριβώς λέω και γω.Τι ακριβώς διαφημίζει?που είναι η ασφάλεια?πως ισχύει αυτο:"what happens on your iPhone stays in your iPhone"?Φουμαρα πουλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Istros είπε

Αυτό ακριβώς λέω και γω.Τι ακριβώς διαφημίζει?που είναι η ασφάλεια?πως ισχύει αυτο:"what happens on your iPhone stays in your iPhone"?Φουμαρα πουλάει.

Τα παιρνεις ολα τις μετρητοις και εκει ειναι το λαθος σου...

Διαφημιζει οτι ειναι πιο ασφαλες απο τα ανταγωνιστικα λειτουργικα πραγμα το οποιο ειναι...

Την στοιχειωδη νοημοσυνη και τεχνολογικη γνωση να εχει καποιος καταλαβαινει οτι εκ των πραγματων ειναι αδυνατον να γραφτουν εφαρμογες χωρις bugs. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, billdanos είπε

Η ασφάλεια δεν έχει να κάνει μόνο με ένα bug που μπορεί να ξεφύγει, έχει να κάνει και με την πρόθεση της εταιρείας να μαζεύει και να πουλάει τα στοιχειά που συγκεντρώνει από εσένα. Βλέπε Google! :) 

https://thehackernews.com/2019/01/icloud-privacy-breach.html

Έχει επίσης να κάνει και με την πρόθεση της εταιρίας να ειδοποιεί τους χρήστες των υπηρεσιών της όταν κάτι πήγε στραβά. 

Επεξ/σία από Rzarector
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
16 minutes ago, Rzarector said:

https://thehackernews.com/2019/01/icloud-privacy-breach.html

Έχει επίσης να κάνει και με την πρόθεση της εταιρίας να ειδοποιεί τους χρήστες των υπηρεσιών της όταν κάτι πήγε στραβά. 

"Possibly"...

Αλλά ποιος είμαι εγώ που θα χαλάσω τη φαντασίωση σε κάποιους! 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

"Possibly"...

Αλλά ποιος είμαι εγώ που θα χαλάσω τη φαντασίωση σε κάποιους! 😛 

Είναι δυνατόν να απαντάς αυτό χωρίς να διαβάσεις καν το άρθρο? Γιατί αν το διάβασες και έχεις βασική γνώση cyber security, θα ήξερες ότι το possibly στον τίτλο μπήκε για λόγους νομικής προστασίας. Πρακτικά και ουσιαστικά είναι 100% σίγουρο. Οι κανονικές συζητήσεις δεν γίνονται με βάση υποθέσεις για το ότι κάποιοι από εμάς έχουμε φαντασιώσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
25 minutes ago, Rzarector said:

Είναι δυνατόν να απαντάς αυτό χωρίς να διαβάσεις καν το άρθρο? Γιατί αν το διάβασες και έχεις βασική γνώση cyber security, θα ήξερες ότι το possibly στον τίτλο μπήκε για λόγους νομικής προστασίας. Πρακτικά και ουσιαστικά είναι 100% σίγουρο. Οι κανονικές συζητήσεις δεν γίνονται με βάση υποθέσεις για το ότι κάποιοι από εμάς έχουμε φαντασιώσεις... 

Επαναλαμβάνω: Ποιος είμαι εγώ που θα σας το χαλάσω! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...