Προς το περιεχόμενο

Σοβαρό bug επιτρέπει σε χρήστες iPhone να κρυφακούν άλλους μέσω FaceTime


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, PillShovel είπε

Πάντως, στην στήλη "νέα" στο ινσομνια, το ποσοστο αρνητικών ειδήσεων μεταξύ apple και όλων των υπολοίπων κατασκευαστων σμαρτφον και πισί μαζί κλίνει τραγικά υπέρ της apple, με το υπέρ εδώ να χρησιμοποιείται με τρόπο υποτιμητικό. Παρόλα αυτα, όλα τέλεια, και όσες μομφές υπάρχουν προέρχονται μόνο απο συγκεκριμένους ευσυνείδητους χρήστες. Το σκληροπυρηνικό φανμπέηζ εκεί, να εθελοτυφλεί μην τυχών και πάθει βαβά η εκάστοτε εταιρία.

Who gives a f@ck για τις άλλες εταιρίες ? Ούτε οι ίδιοι δεν μπαίνετε να ασχοληθείτε !

Βγαίνει το καινούριο Note, και το thread μετά βίας πιάνει 5 σελίδες.

Πράσινες οθόνες η Hua, μετά βίας 2 σελίδες.

Μια γραμμή λάθος κώδικα στο iOS και ξετσουτσουνέψατε οι γνωστοί να αμολήσετε τις γνωστές πόρδες - 10+ σελίδες εύκολα 

Πρέπει να απαιτήσουμε ΜΟΝΟ Apple news απο εδώ και στο εξής για να μυξοκλαίτε και τα γνωστά ορφανά στο insomnia :D 

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Who gives a f@ck για τις άλλες εταιρίες ? Ούτε οι ίδιοι δεν μπαίνετε να ασχοληθείτε !

Βγαίνει το καινούριο Note, και το thread μετά βίας πιάνει 5 σελίδες.

Πράσινες οθόνες η Hua, μετά βίας 2 σελίδες.

Μια γραμμή λάθος κώδικα στο iOS και ξετσουτσουνέψατε οι γνωστοί να αμολήσετε τις γνωστές πόρδες - 10+ σελίδες εύκολα 

Πρέπει να απαιτήσουμε ΜΟΝΟ Apple news απο εδώ και στο εξής για να μυξοκλαίτε και τα γνωστά ορφανά στο insomnia :D 

Αυτο με τις τιμες των S10 μια φορα τις καβαντσωσε τις 16 ανετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Αυτο με τις τιμες των S10 μια φορα τις καβαντσωσε τις 16 ανετα...

Ναι γιατί όλοι οι Apple users/fanboys ξημεροβραδιαζόμασταν στο εν λόγω thread 😛

σοβαρευτείτε λέω εγώ.

Κράζεις - θαυμάζεις έχει καταντήσει το ανέκδοτο με τα Apple threads.

Επεξ/σία από tsakfot
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Ναι γιατί όλοι οι Apple users/fanboys ξημεροβραδιαζόμασταν στο εν λόγω thread 😛

σοβαρευτείτε λέω εγώ.

Κράζεις - θαυμάζεις έχει καταντήσει το ανέκδοτο με τα Apple threads.

Πλακα μου κανεις τωρα...τι να λεγαν δηλαδη οι Apple users εκει, οτι αγοραζουν ακριβοτερα...και δεν θελω να το συνεχισω τεχνολογικα...

Εμενα μια φορα μου αρεσει ο αντιλογος στα θεματα τις Apple, μπορεις να μαθεις και κατι που ισως δεν το ειχες σκεφτει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Πλακα μου κανεις τωρα...τι να λεγαν δηλαδη οι Apple users εκει, οτι αγοραζουν ακριβοτερα...

Κοίτα θα μπορούσαν να ρωτήσουν πάντως, γιατί η Samsung για παράδειγμα χρησιμοποιώντας open source λειτουργικό (σημαντικά λιγότερο κόστος ανάπτυξης) ζητάει κοντά τα ίδια λεφτά με την κακιά Apple που κάνει ανάπτυξη λογισμικού inhouse (βλέπε iOS).

Δεν θα έπρεπε να ζητάνε σημαντικά λιγότερα λεφτά κάτι Samsung-Hua etc. εφόσον λειτουργικό το παίρνουν έτοιμο? (δεν σχολιάζω ούτε συνυπολογίζω στο κόστος το άθλιο skinning που κάνουν και τα τρομερά software επιτεύγματα τύπου Bixbee...).

Δεν μας το έχει απαντήσει αυτό κάποιος android fan και είναι και ευκαιρία μιας και μιλάμε για software & bugs σε Apple thread :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, ScorpioX777 said:

Πλακα μου κανεις τωρα...τι να λεγαν δηλαδη οι Apple users εκει, οτι αγοραζουν ακριβοτερα...και δεν θελω να το συνεχισω τεχνολογικα...

Εμενα μια φορα μου αρεσει ο αντιλογος στα θεματα τις Apple, μπορεις να μαθεις και κατι που ισως δεν το ειχες σκεφτει...

Το τοπικ για τα S10 έμεινε "κάπως" καθαρό επειδή από την αρχή το παρακολουθούσαμε αφαιρώντας όλες τις αναφορές για την Apple και τη σύγκριση μεταξύ των τιμών κλπ κλπ κλπ, οπότε έφερνε κόσμο ακριβώς επειδή πάλι κάποιοι αναζητούσαν το VS.

Ο αντίλογος αρέσει σε όλους αλλά όταν έχεις χρήστες που ποστάρουν συστηματικά trollo-σχόλια σε κάθε σελίδα στο ίδιο topic, αναγκαστικά θα πέσεις στην παγίδα και θα το γυρίσεις στην πλάκα ή αν χοντρύνει η κατάσταση θα κλειδωθεί... Συνήθως όταν προλαβαίνουμε αυτά τα σχόλια στην αρχή, μπορούμε και τα περιορίζουμε αλλά αν αρχίσουν τα quotes και τα mentions, μετά είναι αδύνατον να το μαζέψεις. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Κοίτα θα μπορούσαν να ρωτήσουν πάντως, γιατί η Samsung για παράδειγμα χρησιμοποιώντας open source λειτουργικό (σημαντικά λιγότερο κόστος ανάπτυξης) ζητάει κοντά τα ίδια λεφτά με την κακιά Apple που κάνει ανάπτυξη λογισμικού inhouse (βλέπε iOS).

Δεν θα έπρεπε να ζητάνε σημαντικά λιγότερα λεφτά κάτι Samsung-Hua etc. εφόσον λειτουργικό το παίρνουν έτοιμο? (δεν σχολιάζω ούτε συνυπολογίζω στο κόστος το άθλιο skinning που κάνουν και τα τρομερά software επιτεύγματα τύπου Bixbee...).

Δεν μας το έχει απαντήσει αυτό κάποιος android fan και είναι και ευκαιρία μιας και μιλάμε για software & bugs σε Apple thread :D

Bixby λεγεται και απενεργοποιηται εντελως...και δεν θα κανω VS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Bixby λεγεται και απενεργοποιηται εντελως...και δεν θα κανω VS.

Whateva και δεν ρώτησα αν γίνεται disable. Βέβαια δεν μου απαντάς στο κεντρικό ερώτημα.

Τέσπα και εγώ βαρίεμαι τα VS.

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποιος τρολλαρει, και δημιουργει flame φαινεται ξεκαθαρα νομιζω. Παρολα αυτα επιμενω, στα νεα στο ινσομνια 6 στις 10 ειδησεις ειναι για την απλ, τα οικονομικα της, σε τι γκαφα υπέπεσε αυτη τη βδομαδα, αν εκλασε ο Κουκ και ποσα προβληματα εχουν οι πρημιουμ συσκευες. Ψαξτε να βρειτε σε ολο το νημα ποσα προβληματα εχετε αφιερωσει σε ολους τους υπολοιπους. Απο την συγκριση και μονο, στατιστικα και μονο καποιος αμεροληπτος οδηγειται στο συμπερασμα οτι αυτη η εταιρια ειναι μετρια. Οτι και να λετε, κοιταχτειτε στον καθρεφτη. Αυτο το επιπεδο θελετε, αυτο εχετε και σερνετε τον χορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, PillShovel said:

Το ποιος τρολλαρει, και δημιουργει flame φαινεται ξεκαθαρα νομιζω. Παρολα αυτα επιμενω, στα νεα στο ινσομνια 6 στις 10 ειδησεις ειναι για την απλ, τα οικονομικα της, σε τι γκαφα υπέπεσε αυτη τη βδομαδα, αν εκλασε ο Κουκ και ποσα προβληματα εχουν οι πρημιουμ συσκευες. Ψαξτε να βρειτε σε ολο το νημα ποσα προβληματα εχετε αφιερωσει σε ολους τους υπολοιπους. Απο την συγκριση και μονο, στατιστικα και μονο καποιος αμεροληπτος οδηγειται στο συμπερασμα οτι αυτη η εταιρια ειναι μετρια. Οτι και να λετε, κοιταχτειτε στον καθρεφτη. Αυτο το επιπεδο θελετε, αυτο εχετε και σερνετε τον χορο.

Είχα μια ελπίδα μπας και... αλλά ...δεν. 

Ο,τι θέλει ο "πελάτης" λοιπόν! :) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsakfot είπε

Whateva και δεν ρώτησα αν γίνεται disable. Βέβαια δεν μου απαντάς στο κεντρικό ερώτημα.

Τέσπα και εγώ βαρίεμαι τα VS.

Αφου θελεις τοσο πολυ απαντηση για πες μου κατα ποσο δικαιολογει το κοστος αναπτυξης του iOS για την Apple πλεον την τιμη της συσκευης , αφου εδω και πολλα χρονια οι developer δουλευουν σε ενα ετοιμο λειτουργικο με καποιες αλλαγες σε καθε εκδοση.

Eπισης το development του ONE UI δεν κοστιζει?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Αφου θελεις τοσο πολυ απαντηση για πες μου κατα ποσο δικαιολογει το κοστος αναπτυξης του iOS για την Apple πλεον την τιμη της συσκευης , αφου εδω και πολλα χρονια οι developer δουλευουν σε ενα ετοιμο λειτουργικο με καποιες αλλαγες σε καθε εκδοση.

Eπισης το development του ONE UI δεν κοστιζει?
 

Μου συγκρίνεις το skinning (ONE UI) με το inhouse development ενός ΛΣ? Καλά κατάλαβα?

Ξέρεις τι σημαίνει σε κόστος, το R&D - development - Q&A testing με το να κάνει την βρώμικη δουλειά άλλος για εσένα? Το πιο τεμπέλικο inhouse development team να έχεις , κοστίζει αρκετά παραπάνω . Προς θεού, εδώ skinning κάνω εγώ και οι πουθενάδες του xda :D

Δλδ. ανακάλυψε τον τροχό με το ONE UI απο την αρχή η Samsung και θα ζητήσει και τα ρέστα? Τολμάει να χρεώνει τον πελάτη σχεδόν τα ίδια λεφτά, για κάτι που πουλάει με χειρότερο CPU από το ράφι, λογισμικό απο το ράφι, αλουμίνιο και γυαλί?

Η Apple λοιπόν έχει το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα και έχει το δικαίωμα να το χρεώνει όσο αυτή θέλει. Απευθύνεται στον πελάτη λέγοντας ότι εγώ δεν σου πουλάω με το κιλό και απο το ράφι.

Σου πουλάω δικό μου πράμα. έχει λοιπόν κάθε δικαίωμα να το κοστολογεί όσο θεωρεί ότι μπορεί κάποιος να πληρώσει για αυτό.

άρα ξαναγυρνάμε στο αρχικό ερώτημα.

γιατί χρεώνει τόσο ? εγώ ξέρω την απάντηση αλλά δεν θα σου την πω τόσο εύκολα, να σε αφήσω να βασανιστείς λίγο παραπάνω

Επεξ/σία από tsakfot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tsakfot είπε

Μια γραμμή λάθος κώδικα στο iOS και ξετσουτσουνέψατε οι γνωστοί να αμολήσετε τις γνωστές πόρδες - 10+ σελίδες εύκολα 

Πρέπει να απαιτήσουμε ΜΟΝΟ Apple news απο εδώ και στο εξής για να μυξοκλαίτε και τα γνωστά ορφανά στο insomnia :D 

Είμαι σίγουρος ότι τα έκανες πρόβα μπροστά στον καθρέφτη του μπανιου σου πρώτα, πριν μπεις με σκοπό να κάνεις flame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, PillShovel είπε

Πάντως, στην στήλη "νέα" στο ινσομνια, το ποσοστο αρνητικών ειδήσεων μεταξύ apple και όλων των υπολοίπων κατασκευαστων σμαρτφον και πισί μαζί κλίνει τραγικά υπέρ της apple, με το υπέρ εδώ να χρησιμοποιείται με τρόπο υποτιμητικό. Παρόλα αυτα, όλα τέλεια, και όσες μομφές υπάρχουν προέρχονται μόνο απο συγκεκριμένους ευσυνείδητους χρήστες. Το σκληροπυρηνικό φανμπέηζ εκεί, να εθελοτυφλεί μην τυχών και πάθει βαβά η εκάστοτε εταιρία.

Αν το ποσοστο δεν ηταν υπερ της Apple τα θεματα θα ειχαν το 1/3 με 1/4 των απαντησεων που εχουν τωρα και το site θα ειχε αναλογα μειωμένη κινηση αρα μειωμενα click αρα μειωμένα εσοδα. Καταλαβετε πως λειτουργει ο κοσμος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...