Προς το περιεχόμενο

Lenovo ideapad 330s 265 ευρώ στο Γερμανό. ΈΛΗΞΕ


sxbruno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
5 λεπτά πριν, mwv είπε

 

Πρόλαβα το i5 κ γω (παρεπιπτόντως ήρθε ήδη στο μαγαζί άρα μάλλον έστρωσε ο Γερμανός :) )

Δηλαδη σου ειπαν οτι ηρθε στο μαγαζι και οτι δεν το ειχαν ΗΔΗ το τεμαχιο στο μαγαζι το συγκεκριμενο;  Ρωτω γιατι φανταζομαι οτι υπηρχε ΗΔΗ εκει το κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, mwv είπε

Αν δεν το πάρει τελικά το παιδί,ενδιαφέρομαι κ γω!

Πρόλαβα το i5 κ γω (παρεπιπτόντως ήρθε ήδη στο μαγαζί άρα μάλλον έστρωσε ο Γερμανός :) )

Το θέμα είναι ότι θέλω τον ryzen.

Αν το βρω ..διαθέτω τον i5 σε όποιον θέλει Θεσσαλονίκη.

υ.γ.πηρε κάνεις αυτό που όντως ήθελε;;;;

Ποιος φορητος ειναι με τον ι5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, generalb31 είπε

Σας εχουν στειλει μην οτι εφτασε στο καταστημα ?

Εμενα στη παρακολουθηση εμφανιζεται πως εχει φτασει στο καταστημα και πως η παραγγελια "ολοκληρωθηκε", αλλα δεν εχω λαβει νεα email ή sms σχετικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aggeluska είπε

Υπάρχει γενικά στην αγορά κάτι καλύτερο μέχρι 350€?

Πηρα ένα 330s με ryzen 5. Παίρνει m2 αλλά προσοχή μόνο nvme, sata δεν αναγνωρίζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δηλαδη σου ειπαν οτι ηρθε στο μαγαζι και οτι δεν το ειχαν ΗΔΗ το τεμαχιο στο μαγαζι το συγκεκριμενο;  Ρωτω γιατι φανταζομαι οτι υπηρχε ΗΔΗ εκει το κομματι.

Παραηταν speedy η αγορά μου αυτή κ γω το είδα σαν too good to be true!συνηθως ικεσίες κάνω για να παραλάβω  από Γερμανό! :)χτες το παρηγγειλα το βρΑδυ έφυγε κ σήμερα πρωί ήρθε!

Δύσκολο να το είχε το μαγαζί λόγω επαρχίας.

Sorry δε βρίσκω ευκολα (είμαι στο κινητό) ποιο το i5...είναι λενοβο 295 ευρώ εξαντλημένο.

Τέλος θα σας "μηνυσω" καθώς αντί να βλέπω το big ben αυτή τη στιγμή με κάνετε κ ψωνιζω πάλι!!!να θυμηθώ γυρνώντας να πάω για απεξάρτηση καταναλωτισμου! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, mwv είπε

Παραηταν speedy η αγορά μου αυτή κ γω το είδα σαν too good to be true!συνηθως ικεσίες κάνω για να παραλάβω  από Γερμανό! :)χτες το παρηγγειλα το βρΑδυ έφυγε κ σήμερα πρωί ήρθε!

Δύσκολο να το είχε το μαγαζί λόγω επαρχίας.

Ικεσιες κανεις συνηθως λες για να παραλαβεις και τωρα κανεις εικασιες για το οτι εσταλει; Γιατι βλεπω οτι στο τελος λες "δυσκολο να το ειχε το μαγαζι". Τελικα ξερεις τι εγινε πραγματικα ή εικαζεις; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.germanos.gr/product/lenovo-laptop-ideapad-330-15-6-fhd-i5-7200u-4gb-500gb/20373930/

Τρεξτε

Τι να πω δεν είμαι εκεί.αλλα έστελναν στην πορεία email για αποστολή από αποθήκη κ παραλαβή από το κατάστημα

Γερμανός είναι αυτός ακόμη κ όταν το ανοίξω θα αμφιβάλλω χαχα

Επεξ/σία από mwv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kyrstallone είπε

Προσωπικά μένω μακριά από HP. Έχω ακούσει και ζήσει πολλές και άσχημες εμπειρίες με το support τους και τις εγγυήσεις τους (τα motherboard σε low-mid range laptop χαλάνε πολύ εύκολα και επειδή η εγγύηση είναι για μόνο 1 χρόνο δεν βγάζεις άκρη).
Παρόλα αυτά, θεωρητικά το HP είναι πολύ καλύτερο λόγω του επεξεργαστή του, τα ενσωματωμένα γραφικά του πατάνε κάτω άνετα (με σχεδόν 2πλάσιες επιδόσεις) τις αντίστοιχες προτάσεις της Intel. Ωστόσο, μόνο και μόνο εξαιτίας της μικρής εγγύησης και του κακού support της HP εγώ μένω μακριά (αν ήταν καμία άλλη εταιρεία θα έλεγα ναι χωρίς δεύτερη σκέψη).

Επόμενο στην λίστα αυτό με τον i5 (ναι έχει μικρότερο χώρο αποθήκευσης, αλλά όποιος πάρει αυτό το λάπτοπ και χρησιμοποιεί τόσα πολλά GB χώρου έχει κάνει κακή επιλογή :P, εξάλλου όπως είδαμε αλλάζει σχετικά εύκολα ο δίσκος). Τελευταίο έρχεται αυτό με τον i3, το οποίο έχει πολύ μικρή διαφορά από αυτό με τον i5 (και οι 2 είναι 2πύρηνοι με παρόμοιους χρονισμούς και ο i3 είναι και 2 χρόνια πιο καινούριος). Προσωπικά θα πήγαινα στο i3 μοντέλο, η διαφορά στην τιμή είναι μεγαλύτερη από την διαφορά στο value. (προτιμώ με τα 30ε παραπάνω να βάλω SSD και να γίνει έτσι το λάπτοπ πιο τουμπανάκι)

 

edit: Το i3 μοντέλο είναι πιο μικρό, ελαφρύ και "κομψό" (είναι το 330S και όχι το απλό 330). Άνετα θα προτιμούσα αυτό έναντι των άλλων.

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα ήδη τον i3 και το σκέφτομαι μήπως πάρω τον i5 και επιστρέψω τον άλλο.τι λετε;

καλύτερη οθόνη,bezels και ελαφρύτερο το i3 υπερισχύουν της ανωτερότητας του επεξεργαστή...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anestis3 είπε

παρήγγειλα ήδη τον i3 και το σκέφτομαι μήπως πάρω τον i5 και επιστρέψω τον άλλο.τι λετε;

καλύτερη οθόνη,bezels και ελαφρύτερο το i3 υπερισχύουν της ανωτερότητας του επεξεργαστή...;

και εγώ έτσι πιστεύω, +καλύτερο value for money πιστεύω ο i3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...