Προς το περιεχόμενο

Συνεχές κόλλημα με ryzen 2200g


teo78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, teo78 είπε

Ναι έχω κάνει.

Οι drivers της amd δεν μπορούν να περαστούν όλο error βγάζει η κολλάει με μήνυμα  ότι πιθανόν  κάποια ενημέρωση των win λείπει.

Update win δεν μπορώ να κάνω κολλάει μονίμως.

ποιους drivers δεν σου περνάει και σου βγάζει error; Για το chipset τους έχεις περάσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την γραφικών μου βγάζει μήνυμα λάθους στο τέλος ότι πιθανόν να χρειάζεται κάποιο update το λειτουργικό.

Χθες πέρασα κάποια πριν κολλήσει το pc θα δοκιμάσω ξανά σήμερα να τους ξαναπεράσω και να κάνω και άλλα update.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοβω για προβληματικη μητρικη.Εαν ειναι καινουρια παρτο οπως ειναι ολο μαζι και πηγαινε το να το δουν.Ειναι κριμα να χανεις το χρονο σου ψαχνοντας,ειναι ψυχοφθορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, LeonV12 είπε

Το κοβω για προβληματικη μητρικη.Εαν ειναι καινουρια παρτο οπως ειναι ολο μαζι και πηγαινε το να το δουν.Ειναι κριμα να χανεις το χρονο σου ψαχνοντας,ειναι ψυχοφθορο.

Ασε μου έχει βγει η ψυχή όπως λες. Το πήγα σε έναν και επειδή κατάλαβε την δουλειά δεν ασχολήθηκε. Νομίζουν ότι επειδή στην ουσία θελω διάγνωση δεν θα μπορούν να χρεώσουν.

Μάλλον αν δεν βγάλω άκρη πολύ σύντομα θα το πάω με την λογική "λύσε τα όλα κάνε σταδιακή αντικατάσταση  βρες τι φταίει και πες μου πόσα θέλεις"......

Το κακό είναι ότι είναι αγορασμένα απο εξωτερικό και αν φταίει κάτι πρέπει να είμαι σίγουρος για να το στείλω πίσω.

Επεξ/σία από teo78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάτι μου λέει ο τι είναι ο δίσκος, κάτι τέτοια χαζά μου έκανε κάποτε και εμένα ένας 240 burst patriot του κουτιού, αφού πρώτα μου έπρηξε τα συκώτια για τα καλά, μετά σκέφτηκα να βάλω έναν άλλον για δοκιμή. Αυτό ήταν, ποιος θα περίμενε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/2/2019 στις 10:41 ΜΜ, vostok είπε

Εμένα κάτι μου λέει ο τι είναι ο δίσκος, κάτι τέτοια χαζά μου έκανε κάποτε και εμένα ένας 240 burst patriot του κουτιού, αφού πρώτα μου έπρηξε τα συκώτια για τα καλά, μετά σκέφτηκα να βάλω έναν άλλον για δοκιμή. Αυτό ήταν, ποιος θα περίμενε :)

Τον άλλαξα τον δίσκο με νέο και νέα εγκατάσταση και πάλι τα ίδια.

 

Τα ρεύματα στην cpu node είναι νορμαλ τόσο μεγάλα ? 

Τώρα άλλαξα τροφοδοτικό έβαλα ένα κτήνος να δώ πως θα πάει.

image.png.ef82e188faf3ece0927dcdf6a3e63ec3.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χάνει το ρεύμα και κλείνει. Η βραχυκυκλωμένο power button η το τροφοδοτικό είναι για RMA.

99% είναι το τροφοδοτικό,ακόμα και σταθερά 12V κτλ να έχει πάλι μπορεί να είναι γτπ.

Δοκίμασε /δανείσου ένα άλλο τροφοδοτικό,ότι να ναι και τις πλάκας να ναι δεν σε νοιάζει(χαμηλο load) κανε τεστ.

2 VS corsair μου έχουν τύχει με κερνελ 41 και τα δυο τροφοδοτικά  ήταν για αλλαγή ...

Επεξ/σία από Apaleytos80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας αν βρήκες λυση .. να ξέρεις οτι αν δεν ειναι τα windows που σου ρίχνουν την κατανάλωση  είναι η μητρική η μητρική !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα με τον 2200g μου κρασαρε συνέχεια και ούτε εγκατάσταση των drivers με άφηνε να κάνω ούτε updates μετά από πολύ ψάξιμο κάπου διάβασα πως πρέπει να περάσεις τα windows 10 από την έκδοση 1709 και πάνω για να μην έχεις θεματα και έτσι σώθηκα γιατί είχα απελπιστεί, τσέκαρε το και εσύ αν και είπες πως έχεις δοκιμάσει αρκετά windows! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...