Προς το περιεχόμενο

PS Plus: Τα δωρεάν παιχνίδια του Φεβρουαρίου και επέκταση του cloud storage σε 100GB


Tilemaxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκετά δυνατός αναμένεται ο μήνας Φεβρουάριος για τους συνδρομητές της υπηρεσίας PlayStation Plus, με τα Hitman: The Complete First Season και For Honor να εισέρχονται στο ρόστερ των δωρεάν τίτλων της υπηρεσίας για το PS4 από την πρώτη Φεβρουαρίου.

Οι κάτοχοι PS4 αναμένεται επίσης να απολαύσουν μια σημαντική αναβάθμιση στο διαθέσιμο cloud storage τους, το οποίο "εκτοξεύεται" στα 100GB, από το προηγούμενο όριο των 10GB. Για τις "legacy" πλατφόρμες PS3 και Vita, το θρυλικό Metal Gear Solid 4 και το fighting game Divekick (cross-buy με PS4), αποτελούν τα τελευταία παιχνίδια που προσφέρει η Sony για το PS3, ενώ τα Gunhouse και Rogue Aces θα ολοκληρώνουν τον κύκλο του PSVita.

Να σημειωθεί από τις 8 Μαρτίου η Sony δεν θα προσφέρει πλέον δωρεάν παιχνίδια για PS3 και Vita, με τους τίτλους του Φεβρουαρίου να αποτελούν το "κύκνειο άσμα" τις υπηρεσίας για τις εν λόγω πλατφόρμες. Η υπηρεσία PS Plus δεν είναι αναγκαία για online play στις πλατφόρμες αυτές. Τα προηγούμενα παιχνίδια του μήνα Ιανουαρίου Steep, Amplitude και Zone of the Enders HD Collection παραμένουν ακόμη διαθέσιμα προς κατέβασμα για περιορισμένο χρονικό διάστημα.

Polygon


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους , καλά νέα ! 

Καλο παιχνιδάκι και cloud storage που χωράει πλέον αρκετά πράγματα και όχι μόνο φωτογραφίες , χαχαχ ! 

Thanks Sony , 💪🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gregory22 είπε

Κάτι σαν το Gamepass του Xbox είναι ?

Δεν ξερω πως ειναι το gamepass αλλα στο plus εχεις 2 παιχνιδια δωρο καθε μηνα για ps4 κ αν θυμαμαι καλα απο ενα για ps3 κ vita κ επιπλεον μπορεις να παιζεις online. Συν χωρο αποθήκευσης στο cloud 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game pass του Xbox με το PS plus του PlayStation έχουν τεράστια διαφορά σε δωρεάν διάθεση τίτλων. Με το που βγαίνει αποκλειστικός τίτλους του Xbox στο βάζει στο game pass εκείνου του μήνα και ας έχει και 100€ όπως έγινε με το Forza horizon 4 για παράδειγμα η με το sea of thieves  δεν το συζητώ καν για halo , gears of wars κτλπ .. με 10€ το μήνα είναι πολύ τίμιο προσωπικά για εμένα . Βέβαια δεν θέλω να συγκρίνουμε τίτλους γτ κακά τα ψέματα η Sony έχει πολύ καλύτερους 

Και να ενημερώσω ότι το Hitman και το for honor τα έχει δωρεάν με το game pass εδώ και αρκετούς μηνες η Xbox. https://www.eurogamer.net/articles/2019-01-28-xbox-game-pass-games-list-price-6010

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι καποιοι περιμενουν με φραγκοδιφραγκα στη συνδρομη να παιξουν ολες τις παιχνιδαρες τζαμπα με ξεπερναει.Ολοι οι αλλοι που σκαμε 40ρια και 50ρια για καθε παιχνιδι ειμαστε μ..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregory22 είπε

Κάτι σαν το Gamepass του Xbox είναι ?

Η PS Plus είναι το αντίστοιχο της Xbox Live Gold..... Το Game Pass είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Το οτι καποιοι περιμενουν με φραγκοδιφραγκα στη συνδρομη να παιξουν ολες τις παιχνιδαρες τζαμπα με ξεπερναει.Ολοι οι αλλοι που σκαμε 40ρια και 50ρια για καθε παιχνιδι ειμαστε μ..

Δεν σου απαγορεύει κανένας να βάλεις κάποιο πάσο φίλε εσύ επιλέγεις να αγοράζεις CD. Και πίστεψέ με δεν είναι ότι δεν διαθέτω λεφτά να αγοράσω παιχνίδι απλά δεν είμαι θύμα να δίνω 50-60-70 € για κάποιο παιχνίδι . Ότι θέλω να αγοράσω άλλωστε το βρίσκω στο allkeyshop και πάλι πιο φθηνά... Εσένα λοιπόν που σου τρέχουν τα λεφτά άφθονα πήγαινε και αγόρασε παιχνίδια όσο πιο ακριβά γίνεται 

14 λεπτά πριν, Console Master0 είπε

Η PS Plus είναι το αντίστοιχο της Xbox Live Gold..... Το Game Pass είναι κάτι τελείως διαφορετικό.

Είναι το αντίστοιχο ps now έκανα εγώ λάθος πριν έχεις δίκιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Kira93 είπε

Δεν σου απαγορεύει κανένας να βάλεις κάποιο πάσο φίλε εσύ επιλέγεις να αγοράζεις CD. Και πίστεψέ με δεν είναι ότι δεν διαθέτω λεφτά να αγοράσω παιχνίδι απλά δεν είμαι θύμα να δίνω 50-60-70 € για κάποιο παιχνίδι . Ότι θέλω να αγοράσω άλλωστε το βρίσκω στο allkeyshop και πάλι πιο φθηνά... Εσένα λοιπόν που σου τρέχουν τα λεφτά άφθονα πήγαινε και αγόρασε παιχνίδια όσο πιο ακριβά γίνεται 

Καθολου αφθονα δε μου τρεχουν αλλα δε θα κατσω να παραπονιεμαι επειδη δε μου δινουν καθε μηνα τζαμπα παιχνιδια τυπου god of war,horizon zero dawn ενω εγω δινω το χρονο ενα ξερο 50ευρω.

 

Επεξ/σία από FromDusk_TillDawn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, FromDusk_TillDawn είπε

Το οτι καποιοι περιμενουν με φραγκοδιφραγκα στη συνδρομη να παιξουν ολες τις παιχνιδαρες τζαμπα με ξεπερναει.Ολοι οι αλλοι που σκαμε 40ρια και 50ρια για καθε παιχνιδι ειμαστε μ..

69 e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...