Προς το περιεχόμενο

Revolut και ταξίδι στο εξωτερικό


VaL Phoenix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, μου δόθηκε εδώ κ καιρό η κάρτα κ άνοιξα απο περιέργεια λογαριασμό μπας κ κατανοήσω τα ωφέλει.

Σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω Ιορδανία. Πως κ αν με συμφέρει να έχω λεφτά στην κάρτα κ να κάνω τις συναλλαγές μου εκεί που από ότι είδα δεν είναι συμβεβλημένο το νομισμά της στη κάρτα. Κ γενικώς πως με συμφέρει να τη δουλεύω σε χώρες εκτός ευρό? 

Επεξ/σία από george1807
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, VaL Phoenix είπε

Καλησπέρα, μου δόθηκε εδώ κ καιρό η κάρτα κ άνοιξα απο περιέργεια λογαριασμό μπας κ κατανοήσω τα ωφέλει.

Σε λίγες μέρες θα ταξιδέψω Ιορδανία. Πως κ αν με συμφέρει να έχω λεφτά στην κάρτα κ να κάνω τις συναλλαγές μου εκεί που από ότι είδα δεν είναι συμβεβλημένο το νομισμά της στη κάρτα. Κ γενικώς πως με συμφέρει να τη δουλεύω σε χώρες εκτός ευρό? 

Μπορείς να μεταφέρεις χρήματα μέσω τραπεζικής μεταφοράς από την ελληνική τράπεζα στη revolut. Σίγουρα ένα από τα μεγάλα της πλεονέκτημα είναι η συναλλαγματική ισοτιμία που παρέχει η οποία είναι η καλύτερη που μπορείς να βρεις. Μπορείς είτε να κάνεις ανάληψη από atm στη χώρα που είσαι και να επιλέξεις να σου κάνει η εκδότρια τράπεζα άμα σε ρωτήσει το ATM, είτε να πληρώνεις κατευθείαν με κάρτα και θα σου κάνει αυτόματα τη συναλλαγματική ισοτιμία.

Επεξ/σία από george1807
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ και ευχαριστώ το θέμα της φόρτισης το έχω δοκιμάσει. ΤΟ θέμα είναι αν με συμφέρει, πχ στην ιορδανία να κάνω συναλλαγές με αυτή.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VaL Phoenix είπε

ναι οκ και ευχαριστώ το θέμα της φόρτισης το έχω δοκιμάσει. ΤΟ θέμα είναι αν με συμφέρει, πχ στην ιορδανία να κάνω συναλλαγές με αυτή.......

Σίγουρα συμφέρει σε σχέση με κάποια ελληνική τράπεζα. Έχει τεράστιες διαφορές στην ισοτιμία σε σχέση με τις ελληνικές τράπεζες προς το καλύτερο φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η μόνη κάρτα που χρησιμοποιώ στα ταξίδια (ακόμα και εκτός Ευρώπης) εδώ και περίπου δύο χρόνια! Απροβλημάτιστη!

Σημαντικό επίσης ότι έχεις σχετικά instant chat για ότι προκύψει, καθώς ακόμα η εφαρμογή σε ειδοποιεί για το παραμικρό. Φαντάσου είχα βάλει λάθος κωδικό και μου έβγαλε ειδοποίηση.

Και κάτι το οποίο θα το σκεφτείς μόνο αν σου συμβεί, είναι το γεγονός ότι αν, λέω αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και χάσεις το πορτοφόλι σου ή σε κλέψουν, δεν χάνεις τις everyday καρτες σου με ό,τι αυτό συνεπάγεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/2/2019 στις 11:02 ΜΜ, george1807 είπε

Σίγουρα συμφέρει σε σχέση με κάποια ελληνική τράπεζα. Έχει τεράστιες διαφορές στην ισοτιμία σε σχέση με τις ελληνικές τράπεζες προς το καλύτερο φυσικά.

Κ σε χώρες που το νομισμά τους δε το υποστηρίζει η κάρτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, VaL Phoenix είπε

Κ σε χώρες που το νομισμά τους δε το υποστηρίζει η κάρτα? 

Υποστηρίζει πάνω από 140 νομίσματα. Τα μόνα που δεν υποστηρίζει προς το παρόν είναι τα εξής: 

ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW

Τώρα άμα πέσεις σε κάποια από αυτά τα νομίσματα προς το παρόν δεν θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη Revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...