Προς το περιεχόμενο

Ηχορύπανση από καμπάνα διπλανής εκκλησίας 3


j2k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε συνεχεια αυτου

Πηρα τη μητροπολη αλλα δεν μπορεσα να βρω τον μητροπολιτη.

Μου ειπανε αρμοδιος ειναι ο γραμματεας και μιλησα μαζι του εξηγησα το προβλημα

και του ειπα οτι υπαρχει νομοθεσια και δεδικασμενο αναφεροντας του περιστατικα

και μου απαντησε ψευδως οτι δεν τα ξερω καλα και οτι δικαιωθηκε η εκκλησια και οχι οι πολιτες(μαλιστα επεμενε).

Τελος μου ειπε οτι αρμοδιος ειναι ο παπας την ενοριας και το μονο που μπορει να κανει ειναι απλως να του το πει.

Του το ειπε αλλα κανενα αποτελεσμα.

Μετα τον παπα ο αρμοδιος ειναι το εκκλησιαστικο συμβουλιο και οχι ο μητροπολιτης.

Ρωτησα για 8 μπαλκονοπορτες με 3πλο τζαμι για ηχομονωση και θελουνε πανω απο 12000 ευρω μαζι με το φπα.

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, j2k είπε

Ρωτησα για 8 μπαλκονοπορτες με 3πλο τζαμι για ηχομονωση και θελουνε πανω απο 12000 ευρω μαζι με το φπα.

τα 12.000€ για την ανακαίνιση θα σου βγούν πολυυ ποιο οικονομικά, από το να βρεθείς με δικαστικές διαμάχες που δεν πρόκειται να δικαιωθείς ποτέ.

Συν ότι μόλις κάνεις όλες αυτές τις αλλαγές στα κουφώματα, σε 2-5 χρόνια θα τα κάνεις απόσβεση από έξοδα θέρμανσης-ψύξης.

Β' λύση είναι το isobooth σαν αυτό : https://www.whisperroom.com/

περίπου στα 5-8κ θα σου πάει, και θα έχεις απομονωμένο δωμάτιο για να κάνεις ότι θες.

Υ.Γ. Κουφώματα βάζεις και PVC, δεν είναι αναγκαίο να είναι αλουμινένια, τα PVC έχουν εξαιρετική μόνωση.

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν εχω θεμα θερμανσης το χειμωνα τη βγαζω με ελαχιστη θεμανση...

Και το καλοκαιρι με μετρια χρηση κλιματιστικου.

Δεν κανει κρυο..

Ενας θαλαμος ηχομονωμενος 1.5x1.5x2.5 για ακουογραματα κανει πανω απο 10000 χιλιαρικα.

Εξωδικαστικα τι μπορω να κανω για γρηγορα αποτελεσματα με δικηγορο ?

Υπαρχουνε δικηγοροι ανεργοι που θα μου κανουνε δουλεια με λιγα χρηματα?

(εξαλου εχω βρει τη νομοθεσια και ειναι με το μερος μου επισης υπαρχει δεδικασμενο)

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορείς να μαζέψεις μερικούς από τη γειτονιά ; Άλλο μόνος και άλλο να δουν οι τραγοπαπες ότι χάνουν κόσμο . Αρχίστε τα εξώδικα και ρώτα δικηγόρους που γουστάρουν τέτοιες υποθέσεις .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...