Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, KilliK είπε

ναι, αυτο σκεφτομουν και εγω. αν καποιος αγορασει μεταχειρισμενο συστημα που ειναι μπαναρισμενο ομως, τι γινεται σε αυτη την περιπτωση; διοτι αν βαλουμε τα συνολικα hardware bans απο ολα τα παιχνιδια, θα βγουν σε χιλιαδες, και καποια στιγμη αυτο θα γινει προβλημα. ισως με καμια online database, που θα μπορει καποιος ευκολα να ελεγξει αν το PC που θα παρει ειναι στην μαυρη λιστα η οχι.

ναι, στην ελλαδα. στον υπολοιπο πολιτισμενο κοσμο, λεγονται cheaters, οχι κλεφτες.

Άρα λοιπόν δεν υπάρχει μετάφραση στα ελληνικά ... Και δεν με λες , you are from Oxford or Brooklyn?

ΥΓ Δυστυχώς ή ευτυχώς σε αυτό το  φόρουμ είμαστε όλοι Έλληνες, οπότε προσπαθούμε να μεταφράσουμε αυτές τις περίεργες λέξεις για να συνεννοηθούμε

ΥΓ2: εγώ πάντως στα 5 μου τον Κωστάκη που έκλεβε στο κυνηγητό του φώναζα " Κωστάκη  κλεφτηηηη" και όχι " Κωστάκη  cheaterrrr"  μπορεί και όχι , προχωράμε .

Spoiler

 

 

IMG_20191227_021811.jpg

Επεξ/σία από insomiaistas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε φίλε, κλέφτης λέγεται. Είτε παίζεις τάβλι και "κλέψεις" στο ζάρι, είτε στο κρυφτό δεν μετρήσεις μέχρι το φτου και βγαίνω.

Τώρα εσύ που μεγάλωσες στον πολιτισμένο κόσμο και μιλάς αγγλική του Χάρβαρντ, πες το cheater.

Παιχνίδια υπήρχαν και πριν τους ΗΥ, και πάντα όσους έκλεβαν, κλέφτες τους έλεγαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η μπορει να προτιμω να χρησιμοποιω τις λεξεις που ειναι ευρεως διαδομενες και αρρηκτα συνδεμενες με ξενοφερτες επινοησεις. και το κανω διοτι με διευκολυνει στην καθημερινη μου επικοινωνια και ασχολια με οτι συσχετιζεται με videogames , οπως πχ το cheat και τα  παραγωγα του που εχουν μια πολυ συγκεκριμενη σημασια. και αντε πες οτι τους λες τους cheaters, κλεφτες, επειδη ετσι μαθαμε απο μικροι, το anti-cheat system, πως το αποκαλεις; αντικλεπτικο συστημα; διοτι εκει ο συνειρμος παει τελειως αλλου. το cheat ban; απαγορευση κλεφτων; τα ιδια τα cheats; κλοπες;

τεσπα, η συζητηση για τον εξελληνισμο των ξενων ορων ειναι τεραστιο και παλιο, θυμαμαι που το PCMaster εριχνε μπηκτες στο RAM επειδη μετέφραζε τα παντα μονο με ελληνικες λεξεις, και εχουμε ηδη ξεφυγει αρκετα. 

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/10/2019 στις 8:50 ΜΜ, elpenor είπε

Το χειρότερο παιχνίδι, αφού έπαιξα άπειρα games με σωστό pc/σύνδεση με έκανε να καταλάβω ότι δεν έχω καμία ελπίδα να είμαι ανταγωνιστικός στην ηλικία που έχω φτάσει ^^

Μεγάλο θέμα θετεις, και εγώ το έχω αντιμετωπίσει και ειδικά πόνους στα δάχτυλα δεικτη, μέσο και καρπο. Χρόνια ποντίκι και παιχνίδια.. Πλέον μετά από ένα μεταβατικό στάδιο συν και το χρόνο που έχει λιγοστέψει κατά πολυ, έχω καταλήξει στο σκάκι ιντερνετικά και otb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε, δεν είμαστε στο φόρουμ της λεξιλογίας. Μαζευτείτε να παίξουμε κανα ματσάκι.

Εγώ 35 και μπορώ ακόμα να κάνω carry. ^_^ Αρκεί να μου δώκετε 1-2-3 ώρες να συνηθίσω τα κουμπιά μου όταν έχω να παίξω για μέρες και να μην είναι καθημερινή μετά τις 11 γιατί νυστάζω και είμαι εύκολος στόχος! ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/12/2019 στις 10:25 ΜΜ, KilliK είπε

δεν του εκλεψε ομως κανενα σκιν και οτιδηποτε αλλο που αγορασε,  οποτε δεν ειναι κλεφτης. cheater ναι, κλεφτης οχι.

Πιάστηκες από την ορολογία και κάνεις πως δεν βλέπεις το δια ταύτα: Ο τύπος έκλεψε τον χρόνο κάποιου. Ναι μπορεί να μην του έκλεψε άμεσα ένα εικονικό αντικείμενο αλλά του έκλεψε τον χρόνο και την προσπάθεια που έβαλε στο παιχνίδι.  Συμφωνώ απόλυτα με τα παιδιά εδώ, ο φίλος δεν θα πρέπει να ξαναπαίξει το παιχνίδι για μερικά χρονάκια μέχρι να μεγαλώσει. Hardware ban και στο κλιματιστικό που τον ζέσταινε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, KilliK είπε

o τυπος ηδη μετανιωσε και εμαθε το παθημα του. δεν χρειαζεται να περιμενει χρονια για να "μεγαλωσει".

Εγώ πιστεύω είναι στο gameplay του .Αυτος που έκανε το φαινόμενο τσιτ , ολογράφως "cheat" , πρέπει να παίξει το πολύ Sims , Winx adventures , pollypocket build my city . Οτιδήποτε άλλο θα ξανά χακαρει 

Επεξ/σία από insomiaistas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πατανε τα κουμπακια τους καλα,δεν σημαινει οτι κανουν ολοι cheat.Το παιχνιδι στον στοχο ειναι παρα πολυ δυσκολο,επισης και καλο aim να εχεις και να βρεις το τελειο sensitivity ,παιζει τεραστιο ρολο το potitioning [γωνιες τροποι διαφυγης κτλ].Εγω εχω φαει απειρο ξυλο ,αλλα το γουσταρω ,να πω οτι τσιταρει ο αλλος οταν εγω εχω 50 παιχνιδια συνολικα και με κατεβαζει ενας με 2000 κιλλς και season winnings 50, εε δεν μπορω αν ζηταω πολλα.

  Το κακο σε αυτο το παιχνιδι ειναι το matchmaking ,δεν παιζεις ποτε με τυπους στο lvl σου,για αυτο καποτε αγαπησα το Lol ,ησουν wooden επαιζες με wooden ,Πως μπορεις να βελτιθεις οταν παιζεις μπαλα σαν 15χρονο και αντι να να σε βαλουν μετα τα τσικο σε βαζουν να παιξεις με αντιπαλο τον μεσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

συμφωνω, ειναι ο πρωτος λογος που το παρατησα,  η ελλειψη balanced matchmaking. δεν γινεται να με βαζει με αντιπαλους που εχουν κανει χιλιαδες kills, και εγω καμια 50αρια. ο δευτερος λογος ειναι οτι γενικα το BR mode παραειναι αργο για τα δικα μου γουστα. αλλα ειναι καλο παιχνιδι, τουλαχιστον σε σχεση με τo Fortnite, το βρηκα πιο διασκεδαστικο. αν φτιαξουν το ΜΜ, ισως επιστρεψω σε αυτο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...