Προς το περιεχόμενο

Apex Legends [F2P Battle Royale]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω να το φτιαξουν,γενικα για αμπαλους απο aim δεν κανει.το training που εχει ειναι της πλακας καθως ειναι ακινητοι στοχοι,ο μονος τροπος να βελτιωθεις ειναι σε αλλο παιχνιδι[πχ titan fall 2 deathmatch]η κανα 3d aim προγραμμα να βελτιωθεις,μεσα απο το παιχνιδι με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 627
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μικρότερο πρόβλημα του matchmaking του apex είναι ότι θα σε βγάλει με καλύτερους παίχτες. Τι να λέγαμε τότε για κάτι cod και bf στα οποία ξεκινάς με το λιανοτούφεκο και οι άλλοι οι λιωσιματίες έχουν όπλα μουγκριά.Τουλάχιστον εδώ όλοι έχουν από την αρχή ίδια πρόσβαση σε όλα τα όπλα και είναι θέμα τύχης και ικανοτήτων από εκεί και έπειτα. Μακάρι δηλαδή να σε έβγαζε με καλύτερους παίχτες συνεχώς μπας και παιζόταν και καθόλου μπαλίτσα. Στην τεική όταν σε πετάει ο άλλος στα βαθιά νερά, αναγκάζεσαι και να κολυμπήσεις. Θα δεις πώς παίζει ο καλύτερος συμπαίκτης, πώς κινείται ο καλύτερος αντίπαλος και θα βελτιωθείς. Σχεδόν τα πάντα βασίζονται στην παρατήρηση.Δεν είναι η στόχευση το πρωτεύον σε αυτό το παιχνίδι. Όχι ότι δεν παίζει ρόλο, προφανέστατα παίζει. Λάθη στην τοποθέτησή σου όμως στον χώρο μπορούν εξίσου, αν όχι περισσότερο, να σε φέρουν σε μειονεκτική θέση. Για εμένα η απόλυτη τυχαιότητά του είναι εκνευριστική από την ανάποδη όψη. Δεν μπορώ να είμαι 150lvl και να με βάζει σε match με τύπους από 0-30lvl. Απλά δεν γίνεται αυτό το πράγμα. Σε κουράζει, σε εκνευρίζει και εννοείται δεν βγάζει και φυσιολογικά παιχνίδια. Θα μπορούσε να πει κάποιος ότι φίλε εάν το κατέχεις, το κουβναλάς μόνος σου και το βουλώνεις. Οκ, ως έναν βαθμό ισχύει. Ως έναν βαθμό όμως. Από την άλλη δεν είσαι και υποχρεωμένος να μπαίνεις στην διαδικασία να τραϊχαρντάρεις σε όλα τα παιχνίδια γιατί σου κάθονται όλα τα πιτσριρίκια τα 7χρονα και όλοι οι τύποι με 5 kill στο ενεργητικό τους για συμπαίχτες. Γιατί οκ, όσο καλός και να είσαι, δεν μπορείς να βγάλεις 3άδες από αντιπάλους που το κατέχουν το παιχνίδι. Τουλάχιστον όχι κατά κανόνα, αλλά μόνο κατ' εξαίρεση. Επίσης το τρομερά εξοργιστικό του είναι ότι δεν έχει δυνατότητα για reconnect και να βάλει κάποιον άλλο στο παιχνίδι στην ομάδα σου εάν δεν έχεις φτάσει καόμα στο σημείο να πέσεις και κάποιος φύγει. Τουλάχιστον 2 με 3 παιχνίδια από τα 10 που θα πάω να παίξω καταλήγουν με 2 παίχτες στην ομάδα ή με εμένα σόλο κλαρίνο είτε από την φάση που επιλέγεις χαρακτήρα είτε μέχρι να πέσεις. Είναι απλά εμετικό. Για να μην συζητήσω για τις περιπτώσεις (ένα 5% υπολογίζω σε εμένα....) που εξαρχής σε ξεκινάει το παιχνίδι από μόνο του με άλλον έναν συμπαίχτη ή και εντελώς μόνο σου. Ας με έβγαζε μονίμως με παίχτες 10 φορές καλύτερους από εμένα, πραγματικά δηλαδή...Ας ήταν αυτό το πρόβλημά του όλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο ενα μηνα σε diamond 4 ...καταλαβα οτι ειχα πειραξει τα Setting και στοχευα στο γαμο του καραγκιοζη...τα εφερα εκει που επρεπε να ηταν και ιδου!!! (random /solo/ no mic)

 

PS_Messages_20200128_021734.jpg

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ison είπε

Μετα απο ενα μηνα σε diamond 4 ...καταλαβα οτι ειχα πειραξει τα Setting και στοχευα στο γαμο του καραγκιοζη...τα εφερα εκει που επρεπε να ηταν και ιδου!!! (random /solo/ no mic)

PS_Messages_20200128_021734.jpg

Τι ενοεις ειχες πειραξει τα settings και στοχευες αλλου; to sensitivity?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Deep2deep είπε

Τι ακριβως ειχες πειραξει? Ποια σετινγκς επηρεαζουν το aiming? 

το alt+f4. Βοηθαει παρα πολυ στο ranking... 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Τι ενοεις ειχες πειραξει τα settings και στοχευες αλλου; to sensitivity?

 

14 ώρες πριν, Deep2deep είπε

Τι ακριβως ειχες πειραξει? Ποια σετινγκς επηρεαζουν το aiming? 

Αντι να εχω το classic στο response curve  ειχα βάλει το ακριβως διπλα (steady) ...και αν ειχα πειραξει και sensitivity/ look movement-deadzone οποτε αλλαζει δραστικα ο τροπος που πρεπει να χειρίζεσαι το recoil και στο Hipfire και στο ads...βασικα μονο το response curve να αλλαξεις ειναι σαν να παιζει αλλο game...

14 ώρες πριν, panoc είπε

το alt+f4. Βοηθαει παρα πολυ στο ranking... 😛

Αν και μπηκα στο πειρασμο αρκετες φορες δεν ηθελα να φτασω predator με την μαλακια αυτη...δεν εχει νόημα...ειπα αν μπορεσω να παω θα παω βασισμένος στην αποδοση μου και οχι σε ενα cheat. Απο την αλλη δεν κρύβω οτι με βοήθησε εμμεσα μερικές φορες γιατι μετο που εκαναν disconect ειχα zero RP Loss αν και τα games παντα τα επαιζα μεχρι τέλος. Το κακο με τους dashboarders ειναι οτι πολυ φορές θα μπορούσαμε να ανακαμψουμε αλλα δεν εμενα κανενας να προχωρήσει φοβουμενος το RP loss...μου ειχε κατσει μερα που ημουν κουρασμένος και σε 2 ωρες εχασα σχεδον λεβελ αλλα και παλι δεν τραβαγα πριζα απο πεισμα ελεγα οτι θα το φαω το loss Και θα ανακάμψω....την επόμενη μέρα πηρα σχεδον 1.5 level στο χαλαρο κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2020 στις 11:08 ΠΜ, ison είπε

Μετα απο ενα μηνα σε diamond 4 ...καταλαβα οτι ειχα πειραξει τα Setting και στοχευα στο γαμο του καραγκιοζη...τα εφερα εκει που επρεπε να ηταν και ιδου!!! (random /solo/ no mic)

PS_Messages_20200128_021734.jpg

Ωραίος!

Εγώ επειδή επέστρεψα αυτές τις μέρες στο παιχνίδι, παρατήρησα ότι έιτε έγινα χειρότερος είτε βελτιώθηκαν αρκετά όλοι οι υπόλοιποι παίκτες. Στο ξεκίνημα πέρσι απλά έτρεχα με wingman και μάζευα kills(δεν υπήρχαν modes όταν έπαιζα).

Από το bronze που με έβαλε μέχρι το gold ήταν απλά τα πράγματα αλλά τώρα ζόρισαν, κυρίως γιατί οι ttv παίκτες τρέχουν solo, κανείς δεν χρησιμοποιεί μικρόφωνο ή τα duos με γράφουν κανονικά. Ειρωνικά 2 victories έγιναν με 2 κοπέλες streamers απλά γιατί μίλαγαν στο mic.

Θα παίξω με τα settings πάντως όπως λες γιατί παίζει να τα έχω αφήσει default από τη στιγμή που ξαναέγινε το install.

Το dashboarding είναι παπαριά κυρίως γιατί αν αξίζεις θα ανέβεις έτσι κι αλλιώς, το σύστημα είναι αρκετά γενναιόδωρο σε σχέση με άλλα παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, kti23 είπε

Ωραίος!

Εγώ επειδή επέστρεψα αυτές τις μέρες στο παιχνίδι, παρατήρησα ότι έιτε έγινα χειρότερος είτε βελτιώθηκαν αρκετά όλοι οι υπόλοιποι παίκτες. Στο ξεκίνημα πέρσι απλά έτρεχα με wingman και μάζευα kills(δεν υπήρχαν modes όταν έπαιζα).

Από το bronze που με έβαλε μέχρι το gold ήταν απλά τα πράγματα αλλά τώρα ζόρισαν, κυρίως γιατί οι ttv παίκτες τρέχουν solo, κανείς δεν χρησιμοποιεί μικρόφωνο ή τα duos με γράφουν κανονικά. Ειρωνικά 2 victories έγιναν με 2 κοπέλες streamers απλά γιατί μίλαγαν στο mic.

Θα παίξω με τα settings πάντως όπως λες γιατί παίζει να τα έχω αφήσει default από τη στιγμή που ξαναέγινε το install.

Το dashboarding είναι παπαριά κυρίως γιατί αν αξίζεις θα ανέβεις έτσι κι αλλιώς, το σύστημα είναι αρκετά γενναιόδωρο σε σχέση με άλλα παιχνίδια.

Στα normal lobbies εχουν κανει την παπαρια και ματσαρουν με ssbm πλεον οποτε πραγματικα ειτε παιζεις ranked ειτε νορμαλ ενα και το αυτο...μην σου πω οτι στο normal υπαρχουν πιο τραιχαρνταδες (σικ!) απο οτι στο ranked.

Υποψιν εγω παιζω σε Ps4 οχι σε PC...θεωρω οτι εκει ειναι ακομα πιο δυσκολο να βρεις το ιδανικο sensitivity...

Που να παιξει σε diamond lobbies ...με κανα Premade απο top 1000 predators...εκει να δεις team up και thirsting 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, ison είπε

Στα normal lobbies εχουν κανει την παπαρια και ματσαρουν με ssbm πλεον οποτε πραγματικα ειτε παιζεις ranked ειτε νορμαλ ενα και το αυτο...μην σου πω οτι στο normal υπαρχουν πιο τραιχαρνταδες (σικ!) απο οτι στο ranked.

Υποψιν εγω παιζω σε Ps4 οχι σε PC...θεωρω οτι εκει ειναι ακομα πιο δυσκολο να βρεις το ιδανικο sensitivity...

Που να παιξει σε diamond lobbies ...με κανα Premade απο top 1000 predators...εκει να δεις team up και thirsting 

Το ξέρω ειδικά σε normals τυχαίνει αρκετές φορές να βλέπω diamonds.

Το sensitivity το έχω βρεί από εμπειρία σε άλλα fps αλλά τώρα ήταν αρκετά γρήγορο οπότε ήταν καλό πάτημα για να το μειώσω

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του παιχνιδιού είναι και το ίδιο του το χαρακτηριστικό αυτή τη στιγμή  δηλαδή ότι χρειάζεται να παίξεις με το squad όπως και όλα τα competitive άλλωστε.

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ειναι ξεκαθαρα about aim.Θελει και potitioning αλλα αν κανεις 1 ωρα να κατεβασεις εναν ευκολο στοχο ,με τον πανικο που γινεται ,θα σε εχει σκοτωσει αλλος.Εγω αν δεν πεθανω σε 2 δευτερα στην αρχη γιατι δεν βρισκω οπλο,μπορει να παιρνω απο 4-8 kills εκει που επαιρνα 1-2,γιατι πολυ απλα εχω φτιαξει το aim μου

Εβλεπα κατι turorials πως να γινεσαι καλυτερος κτλ ,τριχες,αν βαρας στον γαμο του καραγκιοζη αστο καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα αλλά έχω θέμα. Χθες κατέβασα το game. Πάω να παίξω και μου βγάζει error pack. Κάνω ένα repair και μου βγάζει 20gb download. Το αφήνω όλο το βράδυ πάω σήμερα και στην αρχή στο training κολλάει συνέχεια όλο το σύστημα ή μου βγάζει connection timed out ενώ η σύνδεσή μου είναι μια χαρά. Ξανακάνω repair και μου ξαναβγάζει  download 13.5Gb. Τι γίνεται και δεν μπορεί να κατεβάσει το game κανονικά? Το σύστημά μου είναι ο 2600x με rx 580 και 16gb ram. Από ότι είχα δει έπρεπε να παίζει κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Το παιχνιδι ειναι ξεκαθαρα about aim.Θελει και potitioning αλλα αν κανεις 1 ωρα να κατεβασεις εναν ευκολο στοχο ,με τον πανικο που γινεται ,θα σε εχει σκοτωσει αλλος.Εγω αν δεν πεθανω σε 2 δευτερα στην αρχη γιατι δεν βρισκω οπλο,μπορει να παιρνω απο 4-8 kills εκει που επαιρνα 1-2,γιατι πολυ απλα εχω φτιαξει το aim μου

Εβλεπα κατι turorials πως να γινεσαι καλυτερος κτλ ,τριχες,αν βαρας στον γαμο του καραγκιοζη αστο καλυτερα

Θέλει και καλή κίνηση εκτός από στόχευση. Πχ γρήγορο healing, όταν στοχεύεις τον αντίπαλο μόλις ξεμένεις από σφαίρες κρύψιμο και reload, να έχεις καλύτερη θέση από τον αντίπαλο και άλλα πολλά. Άμα δεις κάνα βιντεάκι στο youtube πχ του Aceu θα καταλάβεις την σημασία του good movement. Προφανώς και η στόχευση έχει και αυτή μεγάλη σημασία.

 

1 ώρα πριν, golden33 είπε

Καλημέρα παιδιά. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα αλλά έχω θέμα. Χθες κατέβασα το game. Πάω να παίξω και μου βγάζει error pack. Κάνω ένα repair και μου βγάζει 20gb download. Το αφήνω όλο το βράδυ πάω σήμερα και στην αρχή στο training κολλάει συνέχεια όλο το σύστημα ή μου βγάζει connection timed out ενώ η σύνδεσή μου είναι μια χαρά. Ξανακάνω repair και μου ξαναβγάζει  download 13.5Gb. Τι γίνεται και δεν μπορεί να κατεβάσει το game κανονικά? Το σύστημά μου είναι ο 2600x με rx 580 και 16gb ram. Από ότι είχα δει έπρεπε να παίζει κομπλέ.

Απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση δοκίμασε. Η σύνδεση σου μήπως έχει errors;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, antbyron είπε

Θέλει και καλή κίνηση εκτός από στόχευση. Πχ γρήγορο healing, όταν στοχεύεις τον αντίπαλο μόλις ξεμένεις από σφαίρες κρύψιμο και reload, να έχεις καλύτερη θέση από τον αντίπαλο και άλλα πολλά. Άμα δεις κάνα βιντεάκι στο youtube πχ του Aceu θα καταλάβεις την σημασία του good movement. Προφανώς και η στόχευση έχει και αυτή μεγάλη σημασία.

Εντάξει ένα γρήγορο BR είναι ουσιαστικά. Σε όλα τα FPS έχει σημασία το σημάδι και τα αντανακλαστικά. Τα υπόλοιπα mechanics είναι το που θα είσαι και πότε θα μπείς ή πως θα βγείς. Χωρίς shield δεν βαράμε .

Σε premade squad υπάρχει πλεονέκτημα. Ως solo είναι και πως θα σου κάτσει π.χ μου ετύχαν 2 παλικάρια χθες πέσαμε capitol και απλά τρέχαμε και βαράγαμε όποιον ακούγαμε, έκατσε και ο κύκλος εκεί και κερδίσαμε. Σε άλλα όπως σε ρίχνουν δεν προλαβαίνεις να σηκώσεις όπλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω.
Επιπλέον σημαντικό η συνδεση να ειναι γρήγορη. Εαν υπάρχει lag θα σε σκοτώνουν πριν προλάβεις να αντιδράσεις.

Χθές για κάποιο λόγο μ εκανε matchmake μονο μ εναν, ο οποιος ήταν πολυ καλός. 
Κερδίσαμε το match σχετικά ευκολα , squad 2 ατόμων.
Αλλα ναι, άλλοτε σκοτώνεις εύκολα κι άλλοτε δεν προλαβαίνεις να πατήσεις σκανδάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...